Pięć z najbardziej obiecujących projektów kryptograficznych o potencjale w prawdziwym życiu

Dziesięć lat po uruchomieniu oryginalnej kryptowaluty, Bitcoin, istnieją dziś tysiące kryptowalut, z których każda ma unikalną funkcję. Który z nich najprawdopodobniej naprawdę zmieni świat?

Projekt Bitcoin położył podwaliny, na których obecnie działa większość kryptowalut. Został utworzony w celu zaoferowania praktycznej alternatywy dla głównych systemów finansowych.

Jego słynna biała księga, Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer, została opublikowana w październiku 2008 roku, zaledwie kilka tygodni po upadku Lehman Brothers, wówczas czwartego co do wielkości banku inwestycyjnego w Ameryce..

To był początek światowego krachu finansowego. Ponieważ obawy o zaufanie, prywatność, autonomię i wolność były na najwyższym poziomie, czas projektu Bitcoin był doskonały.

W białej księdze zaproponowano „czysto peer-to-peer wersja elektronicznej gotówki, która pozwoliłaby na przesyłanie płatności online bezpośrednio od jednej strony do drugiej bez przechodzenia przez instytucję finansową”.

Bitcoin i bardziej zaawansowane kryptowaluty rozwiązały wiele problemów opisanych w białej księdze, co skłoniło wielu ekspertów do zasugerowania, że ​​ta forma waluty cyfrowej reprezentuje przyszłość pieniądza.

Dzięki wbudowanemu zabezpieczeniu przed oszustwami i fałszywą tożsamością – dzięki technologii blockchain, na której opiera się Bitcoin i niezliczone inne kryptowaluty – większa przejrzystość oraz niższe opłaty za transakcje międzykrajowe, a także dzięki temu, że są wolne od ingerencji rządu, kryptowaluty zaczęły przekształcać systemy płatności wokół świat.

Niektóre kryptowaluty zrodzone z Bitcoin prawdopodobnie odniosą większy sukces niż inne. Poniżej przedstawiamy pięć najbardziej obiecujących projektów kryptograficznych z prawdziwym potencjałem. Wszystkie pięć – Ethereum, Dash, Stellar, IOTA i EOS – są dostępne do bezpośredniego kupna i handlu na wiodącej platformie handlu społecznościowego i inwestycji eToro.

ETHEREUM / ETHER (ETH)

Odkąd sieć Ethereum została uruchomiona w lipcu 2015 r., Powiązana z nią waluta – zwana również Ethereum lub eterem (ETH) – cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów. Wynika to z imponującej szybkości transakcji w porównaniu z Bitcoinem, a także z jego powszechnej akceptacji.

Aby docenić zalety kryptowaluty Ethereum, najpierw należy zrozumieć Ethereum. Jest to zdecentralizowana, publicznie rozproszona platforma obliczeniowa o otwartym kodzie źródłowym, która obsługuje inteligentne kontrakty: aplikacje działające dokładnie tak, jak zaprogramowano, bez możliwości przestojów, cenzury, oszustw lub ingerencji osób trzecich.

Sieć Ethereum dała początek setkom DApps (zdecentralizowanych aplikacji), zbudowanych i wdrożonych przez programistów. Ta programowalna technologia łańcucha bloków ma wiele zastosowań; cyfrowa waluta to tylko jedna z nich.

W protokole Ethereum i blockchain istnieje cena za każdą operację. Ether jest po prostu jednostką kryptowaluty używaną w łańcuchu blokowym Ethereum i służy do opłacania czasu obliczeń i opłat transakcyjnych.

Nie trwało długo, zanim kryptowaluta platformy Ethereum, współzałożonej przez rosyjsko-kanadyjskiego programistę Vitalika Buterina, stała się drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Pan Buterin opublikował swoją białą księgę Ethereum, w której w listopadzie 2013 r. Przedstawił chęć stworzenia platformy, na której można by budować zdecentralizowane aplikacje..

Projekt Ethereum zebrał blisko 20 milionów dolarów w ramach finansowania przed uruchomieniem w lipcu i sierpniu 2014 r. Jako platforma Ethereum nabrała rozpędu dzięki wsparciu kilku poważnych graczy. Organizacja Narodów Zjednoczonych, Toyota, Deloitte i wiele innych starało się wykorzystać jej ogromnie potężną wspólną infrastrukturę globalną. Duże instytucje finansowe, takie jak JP Morgan i Credit Suisse, oraz tytani technologiczni, w tym Microsoft, zainwestowali dużo, aby wykorzystać swój potencjał.

Co jest takiego specjalnego w platformie Ethereum? Do niedawna programiści chcący tworzyć aplikacje typu blockchain potrzebowali doświadczenia w kodowaniu, kryptografii, matematyce, a także znacznych zasobach. Ethereum to zmieniło. Wcześniej niewyobrażalne aplikacje – od głosowania elektronicznego i cyfrowo rejestrowanych aktywów majątkowych po zgodność z przepisami i handel, są obecnie aktywnie rozwijane i wdrażane szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – dzięki narzędziom, za pomocą których programiści mogą budować DApps.

Eksperci spodziewają się, że platforma Ethereum będzie się skalować i stanie się wszechobecną cechą Internetu i korporacyjnego krajobrazu post-blockchain. Potencjał, zarówno dla Ethereum, jak i eteru, jest ogromny.

Poznaj Ethereum na eToro tutaj.

Ceny kryptowalut mogą ulegać znacznym wahaniom i dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Handel kryptowalutami nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE. Twój kapitał jest zagrożony.

DASH (DASH)

Dash (DASH) jest połączeniem „cyfrowych” i „gotówki” i jest kryptowalutą typu peer-to-peer typu open source, która oferuje te same funkcje co bitcoin, ale ma przede wszystkim zaawansowane możliwości. Obejmują one transakcje natychmiastowe, transakcje prywatne i „Zdecentralizowany budżet zarządzania łańcuchem bloków” (DGBB).

Jest to jedna z najpopularniejszych kryptowalut na świecie dla inwestorów od momentu jej powstania na początku 2014 roku. Dzieje się tak głównie ze względu na imponującą prędkość transakcji, która wypada bardzo korzystnie w porównaniu z bitcoinem i innymi kryptowalutami..

Evan Duffield zaprojektował Dash – początkowo nazywany XCoin, a następnie na krótko Darkcoin, zanim jego obecna nazwa utknęła w marcu 2014 – ze względu na jego tempo i anonimowość. W szczególności to czas przetwarzania Dash sprawił, że stał się on natychmiastowym hitem w społeczności kryptowalut.

Platforma Dash została porównana do PayPal, a jej tokeny są dobrze znane jako jedne z 10 najlepszych kryptowalut. Dash jest wyjątkowy jako kryptowaluta – powód, dla którego wielu entuzjastów technologii inwestuje w tę monetę, ponieważ dywersyfikuje ich portfele i może być postrzegany jako narzędzie zabezpieczające przed bitcoinem.

Oprócz zestawu funkcji Bitcoin oferuje transakcje natychmiastowe (InstantSend) i transakcje prywatne (PrivateSend). Ponadto działa w modelu samorządnym i samofinansującym się, który umożliwia sieci Dash płacenie osobom fizycznym i firmom za wykonywanie pracy, która zwiększa wartość sieci. Ten system zarządzania i budżetowania sprawia, że ​​jest to zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO).

Przeglądaj Dash na eToro tutaj.

Ceny kryptowalut mogą ulegać znacznym wahaniom i dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Handel kryptowalutami nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE. Twój kapitał jest zagrożony.

Gwiezdny (XLM)

Sieć Stellar to blockchain typu open source, który umożliwia transakcje transgraniczne z równym dostępem dla wszystkich zaangażowanych użytkowników. Uruchomiony w 2014 roku Stellar był pomysłem byłego założyciela Ripple Labs, Jeda McCaleba, po tym, jak on i reszta zarządu mieli sprzeczne pomysły dotyczące ogólnej wizji projektu.

Koncepcja stojąca za Stellar Network polega na wypychaniu walut na dalszy plan, w postaci fiducjarnej lub cyfrowej, umożliwiając ludziom dostęp do szybszego, tańszego i wydajniejszego sposobu dokonywania transakcji transgranicznych.

Stellar używa lumenów (XLM) jako waluty sieciowej. Początkowo powstało 100 miliardów lumenów, ale podaż jest nieskończona, ponieważ lumenów mają roczny wzrost o 1 procent. Obecny czas transakcji przy użyciu lumenów jest minimalny i zajmuje od dwóch do pięciu sekund. Ta sieć jest nie tylko szybka, ale koszt transakcji przy użyciu lumenów to tylko 0001 XLM.

Organizacje partnerskie sieci Stellar – nazywane „kotwicami” – to zaufane podmioty, takie jak banki lub firmy, które zapewniają linię kredytową dla osób korzystających z platformy z aktywami takimi jak funty i euro itd..

Stellar ma imponującą wbudowaną funkcję, która jest zdecentralizowaną giełdą dopasowaną do ofert kupna i sprzedaży z kotwic, które przechowują waluty, w celu znalezienia najlepszego kursu wymiany. Sieć Stellar może być używana do wymiany dowolnej waluty trzymanej przez kotwice; obejmuje to inne kryptowaluty.

Połączenie znaczącej współpracy z takimi firmami jak IBM i Deloitte, krótkie czasy transakcji i niskie opłaty oznaczają, że przyszłość Stellar wygląda obiecująco.

Poznaj Stellar na eToro tutaj.

Ceny kryptowalut mogą ulegać znacznym wahaniom i dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Handel kryptowalutami nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE. Twój kapitał jest zagrożony.

IOTA (IOTA)

Projekt IOTA ma stać się rozproszoną księgą dla Internetu rzeczy (IoT). Jej rosnący legion zwolenników uważa, że ​​jako kryptowaluta IOTA, która wykorzystuje unikalną architekturę Tangle, ma wiele zalet w porównaniu z kryptowalutami opartymi na blockchain. Mianowicie: jest nieskończenie skalowalny; zdecentralizowany; modułowy; i ma zerowe opłaty transakcyjne.

Według analityków IHS Markit z siedzibą w Londynie w 2018 roku na świecie jest około 31 miliardów urządzeń korzystających z Internetu rzeczy (IoT). Liczba ta rośnie wykładniczo, a co tydzień dodawane są miliony nowych czujników, w miarę jak planeta staje się coraz bardziej połączona.

David Sønstebø, założyciel IOTA, uważa, że ​​opracował rozwiązanie, które będzie podstawą powstającego świata IoT. Mówi, że IOTA – protokół księgi rozproszonej o otwartym kodzie źródłowym, który wykracza poza łańcuch bloków i jest akronimem aplikacji Internetu rzeczy – został opracowany, aby umożliwić „zmianę paradygmatu” na IoT poprzez ustanowienie „de facto znormalizowanej” księgi wszystkiego ”. ”.

Myślenie jest takie, że ta kryptowaluta pozwoli na wymianę danych między urządzeniami wyposażonymi w czujniki, które wypełniają IoT. Kryptowaluta IOTA jest jednym z aspektów całej platformy IOTA i ma służyć jako uniwersalna metoda płatności za przyszłe transakcje między maszynami, które mają miejsce w sieci IOTA..

Co najważniejsze, w przeciwieństwie do większości kryptowalut, platforma IOTA nie wykorzystuje łańcucha blokowego. Zamiast tego opiera się na technologii bez bloków, którą twórcy nazywają „Tangle”. IOTA Tangle to kwantowe rozwiązanie zrodzone z innej koncepcji matematycznej znanej jako „ukierunkowane grafy acykliczne”. Twórcy twierdzą, że ten projekt odróżnia IOTA od wszystkich innych głównych kryptowalut.

Projekt obejmuje usuwanie kopaczy kryptowalut bez poświęcania decentralizacji. A przez zniesienie wymagań dla górników nie ma potrzeby pobierania opłat, dlatego korzystanie z IOTA jest całkowicie bezpłatne.

Chodzi o to, że wszyscy odgrywają równą rolę w sieci. Za każdym razem, gdy zawierana jest transakcja, wystawca musi pomóc w uwierzytelnieniu dwóch poprzednich i losowych transakcji. W procesie wykorzystuje się szereg algorytmów kryptograficznych, a także szereg innych wyrafinowanych technik, aby zakończyć tę zakulisową pracę.

Transakcje na platformie IOTA mogą być przetwarzane na dowolnym urządzeniu w czasie rzeczywistym, a unikalna architektura sprawia, że ​​krypto ma dwie ważne cechy: umożliwia mikrotransakcje – czyli takie, które są warte ułamki pensów lub centów w walucie fiducjarnej (i znacznie poniżej próg wymagany na przykład dla płatności Visa) – z prędkością.

Świat będzie coraz bardziej związany z technologią IoT, a ponieważ coraz więcej osób korzysta z platformy IOTA, jej transakcje na sekundę będą jeszcze bardziej imponujące niż dotychczas.

Przeglądaj IOTA na eToro tutaj.

Ceny kryptowalut mogą ulegać znacznym wahaniom i dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Handel kryptowalutami nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE. Twój kapitał jest zagrożony.

EOS (EOS)

Czy EOS.IO może być „zabójcą Ethereum”, jak przewidują jego liczni zwolennicy? Znaki są z pewnością obiecujące. Biała księga na temat projektu z Hongkongu została opublikowana dopiero w 2017 roku i nie zajęło dużo czasu EOS (EOS) – token kryptowaluty systemu opartego na blockchain, który obiecuje zdecentralizowaną platformę aplikacji (DApp) – zepsuć do 10 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Platformę EOS.IO uruchomił pod koniec stycznia 2018 roku block.one – startup i pionier w przestrzeni blockchain, działający na rzecz promocji DApps i inteligentnych kontraktów, w szczególności.

Niesamowite jest to, że block.one zebrał ponad 4 miliardy dolarów w ramach trwającej pierwszej oferty monetarnej (ICO) – rekord. Te ogromne środki finansowe oznaczają, że badania i rozwój mogą teoretycznie trwać na dużą skalę przez dziesięciolecia.

Podobnie jak Ethereum – którego eter (ETH) jest obecnie drugim co do wielkości krypto pod względem kapitalizacji rynkowej – chiński projekt NEO, a także Ripple Labs, EOS.IO ma na celu stać się znaczącym graczem na arenie blockchain.

Postanowił to zrobić, tworząc platformę wzorcową do wykorzystania powstającej i potencjalnie zmieniającej świat technologii, która może przekształcić finanse, opiekę zdrowotną i wiele innych branż..

Napisany w języku programowania C ++, ma nadzieję, że EOS.IO będzie katalizatorem świtu masowej adopcji blockchain.

Poznaj EOS na eToro tutaj.

Kupowanie kryptowalut nie jest odpowiednie dla każdego. Kryptowaluty nie są regulowane. Nie są wspierane przez rządy ani banki centralne. Kryptowaluty są wspierane technologią i zaufaniem. Nie będziesz korzystać z ochrony dostępnej dla klientów korzystających z regulowanych usług inwestycyjnych, takich jak dostęp do funduszu rekompensat dla inwestorów dla klientów cypryjskich firm inwestycyjnych lub cypryjskiego systemu rekompensat dla usług rzecznika finansowego. Klienci z Wielkiej Brytanii nie będą korzystać z ochrony dostępnej w ramach programu odszkodowań za usługi finansowe (FSCS) i rzecznika ds. Usług finansowych (FOS) w celu rozstrzygania sporów. Istnieje ryzyko utraty całego zainwestowanego kapitału. To nie jest porada inwestycyjna, wyniki osiągnięte w przeszłości nie stanowią gwarancji przyszłych wyników.

Twój kapitał jest zagrożony.

To jest post sponsorowany.