Wiadomości o kryptowalutach i blockchainie – tydzień 9 ’19

Witamy w dziewiątym wydaniu naszego cotygodniowego artykułu z wiadomościami, w którym przedstawiamy najszerszy możliwy przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w rozwoju kryptowalut i blockchain. Upewniliśmy się, że przeanalizowaliśmy wszystkie doniesienia prasowe dostępne w internecie i sprawdziliśmy je pod kątem trafności. Ten artykuł najlepiej nadaje się dla traderów tygodniowych i swingowych, a także osób z napiętym harmonogramem, które chcą zaspokoić swoje zainteresowanie kryptowalutą i blockchain przy minimalnej inwestycji czasowej.

Square publikuje zarobki z 2019 roku, a wyniki są zaskakujące. Zapotrzebowanie na inżynierów blockchain gwałtownie wzrosło. Malta stoi na szklanych nogach, ponieważ obietnice prawne są trudne do dotrzymania. Pierwsza w historii regulowana szwajcarska moneta banku i jest to standardowy token ERC20 Ethereum. Mimo wszystko QuadrigaCX mógł być oszustwem wyjściowym. Udowodniono, że transakcje Bitcoin oparte na Ham Radio są możliwe. Starbuck będzie serwował kawę w zamian za Bitcoin, po uzyskaniu słodkiej transakcji w kapitale Bakkt.

Tygodniowa cena Bitcoin

Cena Bitcoina była względnie stabilna przez większość tygodnia, z wyjątkiem 24 godzin od połowy 4 marca do połowy 6 marca. Spadek ceny koreluje z kilkoma ważnymi historiami, jedną z auditorów QuadrigaCX o znalezieniu pustych portfeli w chłodni oraz z ogłoszeniem, że Starbucks przyjmie Bitcoin po podpisaniu umowy z Bakkt. Wydaje się, że wyniki przywróciły cenę Bitcoina do wartości sprzed spadku. Od tego czasu wykazał niewielki wzrost, potencjalnie starając się ponownie przetestować pułap 4000 USD.

27 lutego

Ponad 166 mln USD żądań kryptograficznych przetworzonych przez Square w 2018 roku

Opinia publiczna ma tendencję do tworzenia historii odwołujących się do najbardziej podstawowych cech ludzkich. Chciwość, pożądanie i znajomość wśród innych cech są najczęściej używane do przyciągania uwagi i kliknięć na strony internetowe. Taka była historia „Crypto Winter”. Po prostu tworzyły dobre, klikalne nagłówki. Raporty pokazują jednak inną historię. Podczas gdy Bitcoin zmaga się ze zmiennością cen, popyt na aktywa jest dość znaczny.

Jeden z procesorów płatności, Square, opublikował raport o zarobkach za 2018 r., W którym możemy zaobserwować, że osiągnął zysk w wysokości 1,7 mln USD, tylko dostarczając swoim klientom Bitcoin. Wartość kryptowalut o wartości 166 mln USD przeszła przez procesor i trafiła w ręce inwestora. Zwiększyło to wyniki firmy i zapewniło organizacji dodatkowe wsparcie finansowe. Podczas gdy dla niektórych mogła to być zima i rzeczywiście wiele osób straciło pieniądze na szumie związanym z BTC, dla innych zapewniło to ogromną szansę na rozwój..

Inne aktualności:

28 lutego

Popyt na inżynierów blockchain wzrósł o 517% od 2018 roku

Rzadko mamy okazję obserwować tak piękną prezentację, jak ta stworzona przez zespół Hired.com. Przeanalizowali rynki pracy w inżynierii oprogramowania i odkryli oszałamiający wzrost zapotrzebowania na ekspertów w dziedzinie technologii blockchain. Odkryto wiele innych faktów dotyczących inżynierii oprogramowania, którymi możesz być zainteresowany lub nie, ale fakt jest jasny. Blockchain zyskuje na znaczeniu, a liczba firm poszukujących wykwalifikowanych programistów rośnie.

Podczas pierwszego kwartału zeszłego roku obserwowaliśmy podobne tendencje. Jednak w grę wchodziło kilka fundamentalnych nieporozumień. Firmy tak naprawdę nie zainwestowały dużo czasu w badanie łańcucha bloków ani nie były w stanie w pełni zrozumieć „złożonej” prostoty kryptowaluty (przynajmniej Bitcoin). Byli głównie zmuszeni do szukania inżynierów oprogramowania z obawy, że ich konkurencja zdobędzie przewagę w wyścigu. Oczywiście nadal rywalizują, ale uważamy, że w tym roku będzie trochę inaczej. Firmy wykazują więcej wglądu i zrozumienia tego, co trzeba zrobić, aby zostać programistą blockchain i jakie zachęty powinny oferować tym osobom.

Pozostałe aktualności:

01 marca

Firmy blockchain i kryptowaluty na Malcie mają trudności ze znalezieniem usług bankowych

Blockchain Island, a przynajmniej tak nam się wydawało. Najnowsze raporty pokazują szczególną niechęć maltańskich banków do świadczenia usług firmom kryptowalutowym. Dla wielu z nich kryptowaluta i blockchain są zbyt ryzykowne, donosi The Times of Malta.

Sedno tej kwestii jest dwojakie, z których jedna dotyczy powolności udzielania licencji MFSA, których domagają się banki maltańskie w celu rozważenia pozytywnej odpowiedzi. Druga część to znajomość systemów przez banki i ich kadrę zarządzającą, ponieważ nie wykazali oni jasnej wiedzy na temat rozróżnienia między kryptowalutą a znajomością łańcucha bloków.

Silvio Schembri, sekretarz parlamentarny ds. Usług finansowych, powiedział, że zdaje sobie sprawę z tego, że banki nie akceptują firm kryptowalutowych, podczas gdy inne mają konta dla podmiotów blockchain. W rezultacie stara się dyskutować z bankami i edukować je na temat podobieństw i różnic między kryptowalutą a blockchainem. Dobra wiadomość jest taka, że ​​maltańskie władze finansowe spodziewają się, że pierwsze decyzje w kwestiach licencyjnych podejmą do końca pierwszego kwartału, miejmy nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu..

Zła wiadomość jest taka, że ​​28 żądań licencji na kryptowaluty i łańcuch bloków czeka obecnie w kolejce, boleśnie oddzielonych od usług bankowych, których potrzebują do wykonywania własnych operacji. Proces due diligence jest długi i nie bez powodu, ale niepokojące jest to, że Malta została nazwana „wyspą Blockchain”, bez reformy legislacyjnej i rządowej, której taki tytuł wymaga.

Pozostałe aktualności:

2 marca

Szwajcarski bank internetowy Dukascopy wprowadza na rynek własny bank coin

Kiedy JP Morgan Chase ogłosił światu swój projekt kryptowaluty / łańcucha blokowego, był to zestaw wydarzeń, które teraz dochodzą do skutku. Szwajcarski bank Dukascopy z powodzeniem uruchomił własny token, Dukascoin. Jednak w przeciwieństwie do JPM Coin, Dukascoin jest standardowym tokenem ERC-20 i można go używać zarówno w banku, jak i poza nim. O ile nam wiadomo, jest to pierwszy raz, gdy certyfikowany bank wyemitował monetę w ten sposób, a bank podał w swoich biały papier (tak, rzeczywista biała księga) jest to w 100% pierwszy szwajcarski bank, który wyemitował kryptowalutę.

Bank wdraża monetę za pośrednictwem ICO Airdrop, które rozprowadza łącznie 20 Dukascoinów na rejestrację. 5 monet trafia do osoby rejestrującej się, 5 monet trafia do osoby polecającej, a 10 monet trafia do samego banku. Bank uzasadnia tę obniżkę, odwołując się do programu nagradzania depozytów, który przedstawił w białej księdze. Utworzyłem swoje konto i oczekuje ono teraz na weryfikację. Nie mogę się doczekać tej nowej, ale realistycznej bankowości. Podczas gdy JPM Coin jest zajęty świadczeniem tych samych starych usług klientom korporacyjnym, Szwajcaria robi kolejny krok poza konkurencję w przestrzeni blockchain.

Pozostałe aktualności:

3 marca

Zimne portfele QuadrigaCX przestały regularnie działać w kwietniu 2018 r. I wiele z nich jest pustych

W tym, co prawdopodobnie oznaczało początek (miejmy nadzieję, że niezbyt długiego) łańcucha skandali w 2019 roku, historia wokół QuadrigaCX nadal zaskakuje. Według biegłego rewidenta, firmy Ernst & Young Inc., zimny portfel, który wcześniej wskazywał QuadrigaCX jako zawierający brakującą kryptowalutę, okazał się w rzeczywistości pusty.

Wszystko to zwiększa możliwość, że QuadrigaCX mógł przez cały czas być oszustwem wyjściowym. Same portfele nie były używane do przechowywania depozytów klientów od kwietnia 2018 r., W związku z czym nie można znaleźć wyraźnego śladu wskazującego na brakujące środki, przynajmniej na razie. To oczywiście oznacza katastrofę dla klientów giełdy, a ponieważ założyciel rzekomo zmarł w Indiach, nie ma wyraźnego aktora, który przejąłby odpowiedzialność za zwrot zaginionej własności.

Podsumowując, dodaje to więcej paliwa i siły argumentowi, że kryptowaluta musi bardziej polegać na zdecentralizowanych, nieocenionych giełdach, w przeciwieństwie do scentralizowanej, wrażliwej wymiany.

4 marca

Pierwsza w historii transakcja Bitcoin oparta na radiu

Obraz z rozmowy na Twitterze

Radio jest najczęściej kojarzone z dźwiękiem i nie ma nic wspólnego z kryptowalutą i Bitcoinem. Ale w rzeczywistości może, co udowodniło dwóch programistów pracujących w USA i Kanadzie.

Rodolfo Novak i Elaine Ou zdołali otworzyć fakturę i zapłacić ją rzekomo na wszystkich częstotliwościach radiowych Ham. Wygląda na to, że Bitcoin może potencjalnie zostać użyty nawet w postapokaliptycznym scenariuszu, w którym większość nowoczesnej infrastruktury zostałaby zniszczona. Radio nie jest takie trudne do skonstruowania i może któregoś dnia (miejmy nadzieję) stanie się głównym sposobem transakcji Bitcoin.

Inne aktualności:

5 marca

Świetna okazja dla Starbucks, ponieważ uzyskują kapitał w Bakkt w zamian za zezwolenie na płatności Bitcoin

Starbucks zdobył umowę życia! W zamian za aktywację płatności Bitcoin, działania, które prawdopodobnie kosztowałoby franczyzę mniej niż 200 tys. USD za włączenie do wszystkich sieci, mają oni otrzymać udział w uznanej publicznie giełdzie Bakkt. Starbuck oczywiście nie będzie sam przetwarzał transakcji Bitcoin, ponieważ byłby to koszmar prawny. Będą korzystać z innych usług stron trzecich, aby ułatwić natychmiastową konwersję na USD w momencie zakupu.

Nie mając nic do stracenia, a wszystko do zyskania, Starbuck dostał ofertę tak słodką, że nie mogli się powstrzymać przed odmową. Coś jak kawa, tak dobra, że ​​nawet jeśli wypiłeś o jedną za dużo dziennie, zawsze jest miejsce na jeszcze jedną.

Inne aktualności:

To wszystko w tym tygodniu. Jak zawsze, podziel się swoimi opiniami na temat najciekawszych lub połącz te historie, które mogliśmy przegapić w naszych kolekcjach, a które w ciągu tygodnia wydały Ci się interesujące i godne uwagi. Możesz również przesłać nam sugestie dotyczące historii, które chcesz umieścić na następnej liście, jeśli znajdziesz coś interesującego w ciągu najbliższych dni.

Polecane obrazy za pośrednictwem Pexels i Unsplash.