Wyselekcjonowane wiadomości o blockchain i kryptowalutach – tydzień 41

Witamy z powrotem w naszych wyselekcjonowanych wiadomościach o blockchain i kryptowalutach, w których co tydzień wybieramy najważniejsze i odpowiednie wydarzenia i historie, aby uzyskać łatwy przegląd wydarzeń z ostatnich siedmiu dni. Jeśli przegapiłeś poprzednią listę, tutaj jest link, aby nadrobić zaległości w zeszłym tygodniu. Ta seria jest przeznaczona dla osób, które chcą dotrzymać kroku przestrzeni krypto i blockchain, ale nie mają czasu, aby robić to konsekwentnie. Możesz przeglądać historie za pomocą krótkich podsumowań, zapewniających bezpośredni wgląd w wydarzenia z ostatniego tygodnia, w tym dni od 9 do 15 października na tej liście. Bez dalszej zwłoki przejdźmy do historii.

9 października

Crypto Fund otrzymuje pierwszą w historii szwajcarską licencję na zarządzanie aktywami kryptowalutowymi

Strona główna Crypto Finance – migawka 16.10.2018

Crypto Fund, oddział zarządzania aktywami Crypto Finance, otrzymał uaktualnienie do ograniczonej licencji, którą miał wcześniej od szwajcarskiego organu nadzoru rynku finansowego, tj. FINMA. Dzięki tej aktualizacji Crypto Fund może zarządzać funduszami pochodzącymi ze Szwajcarii i uzyskał pozwolenie na udzielanie porad inwestorom instytucjonalnym. Daje to taki sam poziom dostępu i możliwości, jak zwykli zarządzający aktywami. Szwajcaria robi postępy, aby nadal być nazywana „Crypto Nation”, a po tym sukcesie inne firmy zarządzające aktywami ustawiają się w kolejce w nadziei na otrzymanie podobnej licencji.

Australia będzie pilotować projekt blockchain, aby zarządzać świadczeniami z tytułu niepełnosprawności

Migawka ze strony internetowej CSIRO, link do komunikatu prasowego w treści poniżej.

Według informacja prasowa przez Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO), jeden z jej oddziałów o nazwie Data61 współpracuje z Commonwealth Bank (CBA) w celu stworzenia „Smart Money”, które będzie dążyć do zwiększenia doświadczenia interesariuszy zaangażowanych w National Disability Insurance Scheme ( NDIS), w tym zarówno usługodawców, jak i uczestników.

Mają nadzieję, że uda im się stworzyć aplikację, która będzie w stanie rozpoznawać rodzaje wydatków podejmowanych przez uczestników i zarządzać ich budżetami według kategorii. Na razie prototyp umożliwia uczestnikom znalezienie, zarezerwowanie i opłacenie usług świadczonych przez platformę NDIS, ale jeśli się powiedzie, umożliwi nową falę zaufania i praktyczności, które są bardzo potrzebne dla tej technologii (i jej nowoczesnej tendencji do aplikacji), aby się rozwijać.

10 października

Rynek kryptowalut traci 13 miliardów dolarów od 10 października & 11th

Po Historia z wiadomości CNBC, gdzie Arjun Kharpal relacjonował krótki ruch BTC, ETH i XRP. Po utracie około 5% BTC, ETH i XRP, a następnie obniżka ceny za token o 10%. W chwili, gdy to piszę, rynek nieco się odrodził po tym ruchu cenowym, co wskazuje, że rynek stracił 5 miliardów dolarów. To, o czym mówi Arjun, jest bardzo prawdziwe, kiedy mówi, że ruch cen BTC regularnie wpływa na inne aktywa kryptograficzne. Tak jak widzieliśmy w wielkiej pompie 2017-2018, kiedy BTC poszybował w górę i przyniósł ze sobą wiele innych walut, tokenów i aktywów cyfrowych.

Pierwsza w historii w 100% oparta na blockchain rozmowa telefoniczna wykonana przez zespół PundiX

INAYA PUTRI BALI, zespół PundiX współorganizuje XBlockchain Summit, a drugiego dnia miał publiczną demonstrację w pełni zdecentralizowanej rozmowy telefonicznej. Żadnych sztuczek. Połączenie zostało wykonane na zastrzeżonym telefonie PundiX typu blockchain, natychmiast nazwanym „XPhone”. XPhone wykorzystuje inny wynalazek PundiX, rozwiązanie Blockchain Function X, które umożliwia działanie telefonu niezależnie od operatorów komórkowych. Wyjaśniają, że technologia nie jest izolowana tylko do publicznego łańcucha bloków i wzywają opinię publiczną do spojrzenia na Funkcję X jako kompletne rozwiązanie. Składa się z systemu operacyjnego, publicznego łańcucha bloków, IPFS, protokołu FXTP i Dockera, wszystkie oznaczone marką Function X.

11 października

Singapur podejmuje kroki w celu udostępnienia lokalnych kont bankowych dla firm kryptograficznych

Chcą stworzyć dobre i produktywne środowisko dla wysokiej jakości firm kryptograficznych i chcą trzymać się z daleka od perspektywy przyciągania przedsiębiorców zainteresowanych luźnym otoczeniem regulacyjnym. Singapur przypisuje sobie dużą odpowiedzialność za rozwój w tym ekosystemie, co znajduje odzwierciedlenie w podejściu przyjętym po stronie organów regulacyjnych. Chcą uprościć dostęp do usług bankowych dla przedsiębiorców, zwracając się do władz monetarnych Singapuru o zapewnienie bezpośredniego wsparcia tym firmom, które mają trudności z uzyskaniem rachunków bankowych..

Singapur uprości dostęp do usług bankowych dla firm kryptowalutowych

Szef WBG wyraża pozytywne nastawienie do technologii blockchain

Jim Yong Kim, prezes Grupy Banku Światowego (WBG). Po eksperymentowaniu z obligacją opartą na blockchain, prezes tej organizacji przemawia na dorocznym spotkaniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego, mówiąc, że nie wykorzystują w pełni najnowszych osiągnięć technologicznych.

Przechodzi do tego, że WBG powinno interesować nie tylko kryptowaluty, ale także technologie rozproszonej księgi rachunkowej, czyli blockchain. W jego oczach technologia ta już sprawdziła się, eliminując i obniżając koszty związane z zarządzaniem obligacją. Jest ciekawy, w jaki sposób przyniesie to dodatkową wartość w zakresie radzenia sobie z korupcją, eliminacji ubóstwa oraz w jaki sposób technologia może pomóc organizacji przeskoczyć w przyszłość i wyeliminować negatywne skutki setek lat złych praktyk.

12 października

Dr Nouriel Roubini i Peter Van Valkenburgh dyskutują o kryptowalutach i łańcuchach bloków

Dr Nouriel Roubini i Peter Van Valkenburgh debatują przed Komisją Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich na temat dobrych i złych stron oraz wdrożeń technologii blockchain. Nie mamy żadnych informacji dotyczących ustaleń lub decyzji podjętych na podstawie tego przesłuchania. Jeśli chcesz zobaczyć pełną debatę, możesz ją znaleźć za pośrednictwem tego tweeta poniżej.

Gary Cohn, były doradca ekonomiczny Białego Domu, dołącza do firmy blockchain

Opuszczając administrację Trumpa w marcu, Gary Cohn przygląda się teraz swojej ostatniej decyzji zawodowej, blockchain. Według CNBC od czasu odejścia z administracji Gary nie pojawił się zbyt często. Uważamy, że fascynujące jest odkrycie, że tak wybitna postać polityczna i ekonomista wspiera blockchain.

„Od wielu lat interesuję się technologią blockchain”, mówi Gary, a teraz ma zamiar pomóc SpringLabs w stworzeniu rozwiązania blockchain, które będzie chronić informacje kredytowe i tożsamość konsumentów. Ich celem końcowym jest usprawnienie procesu, który przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym stronom podczas zakupów. Klasyczne podejście oparte na blockchainie, którego niewielu udało się spełnić.

13 października

Vitalik Buterin i Nouriel Roubini rozmawiają o wzajemnej debacie

Zdecydowanie zalecamy przeczytanie tego artykułu, w którym można śledzić dyskusję i znaleźć wiele przydatnych komentarzy. Generalnie nie ma powodu, aby w tej chwili wierzyć, że to się stanie, ale biorąc pod uwagę pasję i entuzjazm obu potencjalnych uczestników, trudno sobie wyobrazić, że tak się nie stanie.

Zarówno Nouriel, jak i Vitalik są gotowi do debaty, ale szukają kogoś, kto jest nieobiektywny i uprawniony do moderowania dyskusji. Jeśli znasz kogoś, nie krępuj się polecić go na Twitterze. Mamy nadzieję, że stanie się to rzeczywistością, ponieważ nasz szacunek dla doktora Nouriela rośnie z każdą sekundą, nawet jeśli jego ogólne negatywne odczucia nie są czymś, co podzielamy. Jego nieskruszone podejście do eliminowania zaangażowania „złych” firm kryptograficznych jest odświeżająco szczerą perspektywą.

Twórca Ethereum Vitalik Buterin i Nouriel Roubini planują debatę na żywo na temat kryptowaluty

CT przedstawia podsumowanie debaty Nouriel przeciwko Valkenburgh

CoinTelegraph zrobił dobra robota aby stworzyć przyjemną lekturę w odniesieniu do oświadczeń i argumentów wygłoszonych podczas zebrania Senatu Stanów Zjednoczonych, omówiliśmy w tym artykule 12 października jako najważniejsze wiadomości o kryptowalutach. Jest to cenne podsumowanie wydarzenia na żywo i możesz go również posłuchać, jeśli prowadzisz, co obiecuje przyspieszyć ogólną rozmowę.

14 października

Billy Bambrough łączy wzrost cen Bitcoina z wyprzedażą Tether

Współautor Forbesa, Billy Bambrough, wyjaśnia, dlaczego Bitcoin dokonał tak szybkiego ożywienia po dużej wyprzedaży, która obniżyła całkowitą kapitalizację rynkową o 13 miliardów dolarów, o czym wspomnieliśmy powyżej. Łączy odzyskiwanie ze sprzedażą Tether, która była jedyną kryptowalutą, która spadła w momencie pisania jego artykułu.

W swoim artykule mówi o znacznie więcej, obejmując Nasdaq i giełdę, a także niezwykłe rozłączenie między spadającymi cenami Bitcoin a wzrostem cen akcji, co było status quo. Po raz pierwszy spadek kursu Bitcoin jest odzwierciedlony przez spadek cen akcji spółek technologicznych.

Europa poważnie podchodzi do Blockchain, mówi Partnerstwo UE Blockchain

Partnerstwo składające się z 26 krajów członkowskich Unii Europejskiej, do której jeszcze nie przystąpiły tylko Chorwacja i Węgry. Partnerstwo jest zaangażowane w realizację celów określonych w Wspólna deklaracja dokument opisujący cały proces.

Partnerstwo chce stworzyć najpotężniejszy system blockchain, który zapewni transgraniczne usługi publiczne oparte na blockchain i będzie przydatny dla wszystkich członków krajów UE.

15 października

Fidelity, firma zarządzająca aktywami o wartości 7,2 biliona dolarów, otwiera oddział kryptowalut

Fidelity Digital Asset Services (FDAS) jest oddziałem Fidelity Investment, firmy świadczącej usługi finansowe, która będzie odpowiedzialna za wszystkie operacje dotyczące kryptowalut i aktywów cyfrowych. To posunięcie firmy sugeruje, że Wall Street ma silne przekonanie, aby zagłębić się w akcję kryptograficzną i zapewnić inwestorom bezpieczne i niezawodne środowisko. Ujawnia również sentyment inwestorów, który ma nadal uczestniczyć w ekosystemie krypto i blockchain.

Nouriel kontra zdecentralizowane księgi

Wygląda na to, że Nouriel Roubini był twarzą sceny informacyjnej przez jakiś czas w zeszłym tygodniu, ponieważ jego nazwisko pojawia się w najpopularniejszych i najbardziej aktualnych artykułach. W tym człowieku jest taka pasja i zapał, a on mówi z wielkim przekonaniem przeciwko kryptowalutom i blockchainowi. To mile widziana zmiana i spodziewamy się, że ogólnie rzecz biorąc stworzy niesamowitą wartość dla wszystkiego, co dotyczy blockchain. Chodzi o to, że anty-blockchain potrzebował głosu, a dr Nouriel jest bardziej niż szczęśliwy, mogąc awansować na to stanowisko i wypowiedzieć wojnę wszystkim osobom i podmiotom związanym z kryptowalutami i łańcuchami bloków..

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu

To kończy naszą listę artykułów na ten tydzień. Jak zawsze, podziel się swoimi opiniami na temat najciekawszych lub połącz te historie, które mogliśmy przegapić w naszych kolekcjach, a które w ciągu tygodnia wydały Ci się interesujące i godne uwagi. Możesz również przesłać nam sugestie dotyczące historii, które chcesz umieścić na następnej liście, jeśli znajdziesz coś interesującego w ciągu najbliższych dni.