Wyselekcjonowane wiadomości o blockchain i kryptowalutach – tydzień 47

W tym tygodniu przyglądamy się kilku bardzo interesującym zmianom w sektorze kryptowalut, a jeśli chcesz uzyskać krótki przegląd najważniejszych części, czytasz odpowiedni artykuł. Najnowsze wiadomości pokazują pewną dojrzałość, której brakowało w branży kryptograficznej, z celebrytami Floydem Mayweather’em i Khaledem oficjalnie ukaranymi przez SEC, Coinbase uruchamia instytucjonalne biuro OTC, Korea Południowa testuje głosowanie w technologii blockchain, a Bitmain uruchamia fundusz indeksów kryptowalut.

Wiele z tych wiadomości łączy zmiana zdania liderów branży. Wzrasta adopcja, zrozumienie i akceptacja kryptowalut i technologii blockchain. Coraz więcej firm dostrzega korzyści płynące z przyjęcia technologii blockchain w niedalekiej przeszłości.

Cena Bitcoin na tydzień

Bitcoin zyskiwał w tym tygodniu po znacznym spadku ceny tydzień wcześniej. Chociaż cena Bitcoina wykazywała pewną zmienność, była wyjątkowo stabilna, co sugeruje silny wpływ wspierający. 29 listopada Bitmain ogłosił indeks kryptowalut i możemy wyraźnie zobaczyć wpływ tego na poniższy wykres cen.

Kolejny pozytywny wpływ można zauważyć między 1 a 2 grudnia, kiedy miały miejsce liczne wydarzenia. Mianowicie uruchomiono dwa niemieckie fundusze inwestycyjne wydobywające Bitcoin, a Calastone ogłosił całkowitą transformację swoich systemów rozliczeniowych z wykorzystaniem technologii blockchain.

Tygodniowy wykres cen Bitcoin – www.coinmarketcap.com

26 listopada

Kobieta z Nowego Jorku zatrzymana za wspieranie ISIS przy użyciu Bitcoin

Obywatel Nowego Jorku został zatrzymany na lotnisku JFK przez policję federalną, która śledzi ją od miesięcy pod zarzutem materialnego wspierania organizacji terrorystycznych. Zoobia Shahnaz przyznała się do wysłania ponad 150000 USD na różne konta bankowe w Pakistanie, Chinach i Turcji, jak donosi CNBC.

Schemat zastosowany przez kobietę polegał na zakupie Bitcoina z giełd kryptowalut, wymianie go na gotówkę, a następnie przesłaniu go do swoich wspólników w wyżej wymienionych krajach.

Najbardziej niepokojącym faktem w całej historii jest to, że udało jej się użyć skradzionych lub nieuczciwie uzyskanych kart kredytowych, aby ułatwić zakupy kryptowalut. Mając silne oko na regulacje i właściwe procedury KYC / AML, które ma większość giełd kryptowalut, zaskakujące jest, że udało jej się to zrobić. Nie wiemy, na której giełdzie otrzymała Bitcoin używany do jej czynów ani z jakiej usługi korzystała do wymiany na gotówkę.

Inne wiadomości:
Quartz rozmawia z Vitalikiem Buterinem o IBM, książkach i nie tylko
Szkodliwe aktualizacje repozytorium kodu open source zagrażają użytkownikom CoPay
Całkowity współczynnik hash Bitcoina spada
Lider w sprzedaży firmy w celu skupienia się wyłącznie na blockchainie 
Bułgarscy przestępcy aresztowani za kradzież kryptowalut wartych 3 miliony dolarów

27 listopada

Coinbase uruchamia stanowisko OTC dla inwestorów instytucjonalnych

Inwestorzy instytucjonalni będą mogli cieszyć się lepszymi warunkami, decydując się na zakup kryptowaluty, ponieważ Coinbase uruchomił nowe stanowisko OTC skupione wyłącznie na zapewnieniu łatwiejszego dostępu do kryptowalut dla instytucji.

Użytkownicy Coinbase Prime, status nadany inwestorom instytucjonalnym, będą mogli cieszyć się opóźnionym rozliczeniem i dostępem do Coinbase Custody, a także niższymi kosztami za każdym razem, gdy zdecydują się na zakup kryptowaluty. Korzystając z OTC, są w stanie uniknąć załamania lub pompowania ceny dowolnego zasobu cyfrowego, który nabywają bezpośrednio. Jednak dla zwykłego uczestnika rynku korzyść jest wyjątkowa. Wysiłki Coinbase (a także ich konkurentów) w celu ograniczenia zmienności związanej z transakcjami o dużym wolumenie.

Inne wiadomości:
Reuters ujawnia metodologię „pay-to-play” osób mających wpływ na kryptowaluty
Południowokoreański Cryptoexchange Upbit otrzymuje pierwszą licencję na ISMS
Czy używasz portfela sprzętowego? Zapoznaj się z tymi 10 wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa
„Utknięcie w nastawieniu opartym na faktach jest błędem” – mówi Tim Draper

28 listopada

Korea Południowa przetestuje blockchain pod kątem głosowania online 

Korea Południowa użyje systemu opartego na blockchain w nadchodzących wyborach w tym miesiącu. Krajowa Państwowa Komisja Wyborcza współpracowała z Ministerstwem Nauki i ICT (które otrzymało dużą premię do swoich budżetów na eksperymenty z blockchainem), aby poprawić bezpieczeństwo i wyeliminować ryzyko oszustw z istniejącego rozwiązania do głosowania elektronicznego.

Z obecnego rozwiązania korzysta ponad 5 milionów ludzi w kraju, co sprawia, że ​​projekt ten jest potencjalnie cennym zasobem dla polityków, umożliwiającym otrzymywanie w czasie rzeczywistym danych na temat przebiegu wyborów. W powiązanych wiadomościach kanton Genewa całkowicie usunie możliwość głosowania cyfrowego.

Inne wiadomości:
Startupy finansowane przez ICO powinny natychmiast udać się do SEC, mówi prezes Jay Clayton
Gigant rozliczeń płatności, CLS, uruchamia usługę nettingu opartą na blockchain
CFTC wydaje podstawowy podręcznik dotyczący inteligentnych kontraktów
Prezes Intercontinental Exchange, Jeff Sprecher, jest przekonany o przyszłości kryptowalut
SEC wydaje memorandum ze spotkania z VanEck, SolidX, Cboe i Patomak

29 listopada

Mayweather i Khaled zostali oficjalnie ukarani grzywną za nieetyczną promocję

SEC zrobił przykład z tych dwóch celebrytów, nakładając na nich grzywny za ich działania w zakresie promowania różnych projektów kryptowalut i ich ICO bez informowania swoich obserwujących, że otrzymali zapłatę za produkcję ich wiadomości.

Łączna kwota kary za ich promocję wynosi do 767 500 USD, z czego większość musi zapłacić Floyd Mayweather. Jest to ważne ze względu na subtelny charakter mediów i przekazów. Pełne ujawnienie informacji inwestorom i obserwującym jest niezwykle ważne, ponieważ obserwujący muszą wiedzieć, że treści są motywowane finansowo.

Inne wiadomości:
TRON utworzy TRON Arcade, fundusz o wartości 100 milionów USD na wspieranie gier
Platforma handlu ropą oparta na Blockchain zostaje uruchomiona, Reuters twierdzi, że może zrewolucjonizować rynek
Smartfon „Finney” firmy Sirin Labs będzie dystrybuowany w dniach 15–25 grudnia
Huawei oficjalnie uruchamia swoją „usługę Blockchain” do użytku globalnego

30 listopada

Bitmain uruchamia fundusz indeksów kryptowalut

Podążając za szaleństwem tego, co dzieje się w USA w odniesieniu do funduszy ETF, skierujemy teraz naszą uwagę na Wschód. Bitmain założył fundusz indeksów kryptowalut, który zawiera 17 różnych aktywów cyfrowych. Indeks będzie w całości zarządzany przez Bitmain z obliczaniem ceny w czasie rzeczywistym i ceną referencyjną raz dziennie. Nazywa się „BLC10” i śledzi najpopularniejsze kryptowaluty przy użyciu zagregowanych danych z różnych giełd. Ponadto włączono różne funkcje API, dzięki czemu można odwoływać się do indeksu.

Inne wiadomości:
Microsoft Japan współpracuje z LayerX, aby wspierać przyjęcie łańcucha bloków 
Mike Novogratz stawia na 2019
Recenzja smartfona Finney w ramach wczesnego dostępu

1 grudnia

Chińska firma Xunlei przypisuje 19,2 mln USD przyjęciu technologii blockchain

Xunlei, dostawca usług płatniczych online, odnotował wzrost o 19,2 mln USD w związku z rozszerzeniem swojej oferty publicznej o usługi blockchain. Sama firma tworzyła różne tokeny, dopóki chiński rząd nie rozprawił się z kryptowalutami, po czym zaczął zwracać się w kierunku tworzenia platform.

Nowe rozwiązania, z których pierwsze wdrożono na początku 2018 roku, już od drugiego kwartału wykazują dodatnie wyniki netto. Korzyści z decyzji widoczne są również w trzecim, w porównaniu z wynikami firmy w zeszłym roku.

Inne wiadomości:
TRON widzi wyższe użycie dApp niż Ethereum
Rosyjski rząd boryka się z wprowadzeniem odpowiednich przepisów dotyczących kryptowalut
Amazon nie trafia w sedno dzięki swojej ofercie usług blockchain
Niemiecka firma inwestycyjna Xolaris uruchamia fundusze inwestycyjne wydobywające bitcoiny

2 grudnia

Zatwierdzony patent firmy Intel na system wydobywania bitcoinów w 2016 roku

Intelowi może się w tym przypadku przydać szczęście, jeśli posłuchasz, co inni wydawcy mówią o tej historii. Intel otrzymał zatwierdzone zgłoszenie patentowe dotyczące systemu, który podobno jest lepszy i szybszy niż obecne maszyny ASIC. Jeśli okaże się, że to prawda, Intel może faktycznie odrodzić się jako lider kryptowalut, powoli tracąc dominację Bitmain na rynku wydobycia kryptowalut.

Inne wiadomości:
Bitcoin SV ma przetwarzać bloki 1TB w 2020 roku, mówi Craig Wright
Londyńska sieć transakcyjna Calastone w celu całkowitego przyjęcia technologii blockchain
Błąd w NEO może umożliwić zdalny dostęp do funduszy

3 grudnia

G20 kończy się brakiem nowych informacji o kryptowalutach, głównym tematem są nadal regulacje

Wielu spodziewało się, że na szczycie G20 zostaną ujawnione nowe informacje dotyczące przepisów dotyczących kryptowalut, ale główny temat pozostaje ten sam. Należy wprowadzić przepisy, aby zapobiec ułatwianiu złośliwych działań. Główny wniosek jest taki, że większość uczestników zgodziła się wypracować ujednolicone globalne podejście do regulacji kryptowalut zgodnie ze standardami ustanowionymi przez Financial Action Task Force..

Inne wiadomości:
Sojusz opieki zdrowotnej z siedzibą w USA w celu wypróbowania technologii blockchain do zarządzania danymi
Akceleratory biznesowe w Ohio mają zapewnić 106 milionów dolarów na startupy blockchain
Crypto milioner oferuje wskazówki, jak unikać oszukańczych ICO
Przygotowaliśmy tę listę, w tym to, co uważamy za najważniejsze wiadomości dla naszych czytelników, a Ty odgrywasz bardzo ważną rolę w dopilnowaniu, aby była ona pomocna i trafna. Dokładamy wszelkich starań, aby zamieszczać tylko najważniejsze historie, ale oczywiście niektóre dni są pozbawione większych wydarzeń.
Komentując ten artykuł lub inną cotygodniową listę, możesz dać nam wgląd w to, co jest dla Ciebie naprawdę ważne, co z kolei poprawi trafność tych artykułów.