Popularny inwestor Sergejs Kovalonoks opowiada o swoich metodycznych nawykach inwestycyjnych

Sergejs (@BalanceAM) z Łotwy jest popularnym inwestorem, który lubi utrzymywać niski wynik ryzyka. Jest w eToro od końca 2017 roku, a jeśli spojrzysz na jego statystyki, zobaczysz, że mówi, że ma 8 lat doświadczenia w handlu. Jego strategia polega na rotacji portfela pod koniec każdego kwartału i często wykorzystuje krótkie pozycje jako narzędzie dywersyfikacji. Zadaliśmy mu kilka pytań dotyczących jego nawyków handlowych na eToro:

65% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. To nie jest porada inwestycyjna.

1. Opowiedz nam trochę o sobie

Mam 30 lat i mieszkam w Rydze na Łotwie. Moja pasja do rynków pojawiła się, gdy po raz pierwszy zobaczyłem reklamę firmy maklerskiej na billboardzie na mojej uczelni, na budynku Ekonomii i Administracji Biznesowej, na którym było napisane „zacznij handlować walutami i stań się niezależny finansowo”. Kilka dni później znalazłem się w bibliotece otoczony stosem książek o handlu na rynku Forex. Były to starożytne książki, ze zbyt wieloma wykresami i wskaźnikami, i nie miałem pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi (chociaż nadal lubiłem je czytać) i była to jedyna okazja, kiedy wieczorem czytałem książki na uniwersytecie. Krótko mówiąc, po ukończeniu studiów szybko wszedłem do branży zarządzania aktywami, gdzie kontynuuję naukę i pracuję jako analityk finansowy przez prawie 9 lat..

2. Czy przed dołączeniem do eToro miałeś już doświadczenie z inwestycjami finansowymi??

Przed dołączeniem do eToro miałem już duże doświadczenie w zarządzaniu pieniędzmi i niezbędną podstawową wiedzę na temat pracy z różnymi instrumentami finansowymi. Jednak komponent społecznościowy eToro był dla mnie czymś zupełnie nowym i na początku trudno było ustalić, co ludzie cenią najbardziej i co chcieliby zobaczyć od odpowiedniego popularnego inwestora. Nadal jestem w trakcie dostosowywania sposobu, w jaki przedstawiam dane i wyjaśniam swoje decyzje, aby wszyscy dokładnie wiedzieli, co się dzieje. Czasami wydaje się, że jest to niekończący się proces.

3. Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do eToro?

Szczerze mówiąc, uważam, że w tej chwili jest to zdecydowanie najlepsza opcja, aby wprowadzić wiedzę z zakresu zarządzania instytucjonalnego na szerszy rynek detaliczny. eToro oferuje nie tylko niezawodną i łatwą w użyciu platformę, ale także wsparcie wysoce oddanego zespołu, który z zainteresowaniem i entuzjazmem reaguje na wszelkie nowe pomysły zgłaszane przez wielu traderów / inwestorów na całym świecie. Również struktura wynagrodzeń była atrakcyjna i bardzo podobało mi się, że jest ona powiązana z jakością decyzji i wynikami popularnego inwestora. Wreszcie fakt, że całe środowisko jest tak przejrzyste, daje pewność, że Twoje umiejętności i wartości nie zostaną utracone.

4. Jakie są trzy główne zalety korzystania z eToro?

Moim zdaniem podstawową zaletą platformy eToro jest jej prostota oraz to, że nie ogranicza ona złożoności zarządzających portfelami. Sposób organizacji rzeczy daje wielu ludziom łatwy sposób łączenia się z rynkami i zarządzającymi aktywami na całym świecie. Drugim elementem jest niewątpliwie możliwość posiadania zawsze otwartej linii komunikacji. Tutaj możesz uzyskać informacje zwrotne od inwestorów niemal natychmiast, zwłaszcza jeśli zrobiłeś coś źle, co pomaga skorygować proces decyzyjny i uczyć się znacznie szybciej. Trzeci element to fakt, że firmą kieruje CEO, który ma jasną wizję przyszłości branży finansowej i ma obsesję na punkcie uczynienia jej bardziej dostępną dla najbardziej potrzebujących.

5. Jak eToro zmieniło sposób, w jaki handlujesz?

Wszystko nas w jakiś sposób zmienia, a proces inwestycyjny nie jest oderwany od tego, co nas otacza. Myślę, że dzięki ekspozycji na eToro jeszcze bardziej poświęciłem się sprawieniu, by proces inwestycyjny był bardziej elastyczny i wiarygodny dla szerokiego grona odbiorców.

6. Jaki jest Twój typ strategii handlowej i na czym się skupia?

Aby poruszać się po różnych typach cykli, czy to kredytowych, biznesowych czy ekonomicznych, inwestorzy powinni przyjąć postawę „Nie wiem nic o przyszłości, ale zrobię co w mojej mocy, aby przejść przez wszystko, co nadejdzie”. Mój proces inwestycyjny jest prosty i oparty na fakcie, że firmy z wyższą różnicą między zwrotami a kosztem kapitału w dłuższej perspektywie są najbardziej opłacane. Nie mogę podać konkretnych kryteriów i miar, ale mogę powiedzieć, że każda potencjalna inwestycja powinna przetrwać moje cztery różne warstwy selekcji, zanim trafi do portfela.

Pierwsza warstwa opiera się na analizie wolumenu i ceny. Drugi jest oparty wyłącznie na analizie fundamentalnej, a kryteria są automatycznie dostosowywane na podstawie napływających danych. Trzeci pomaga w podjęciu ważnej decyzji o alokacji. Wreszcie ostatni krok polega na znalezieniu dowodów, że Twoja pierwotna sprawa jest błędna. To chyba jeden z najważniejszych i spędzam większość czasu na szukaniu czynników, które mogłyby znacząco pogorszyć scenariusz główny.

Wdrażam również koncepcję, że rzeczy powinny być w równowadze i nie rozciągać się w żadnym kierunku przez dłuższy czas. Oznacza to, że nie chcę narażać się na wzrost, wartość, rdzeń, pozycje długie lub krótkie w sposób, który ogranicza moją zdolność reagowania na rosnące ryzyko w różnych segmentach rynków finansowych. Równowaga oznacza znalezienie punktu, w którym ponosisz ryzyko, które jest więcej niż kompensowane w scenariuszu, który jest najbardziej prawdopodobny. To nigdy nie jest to samo, ale zasady, które przybliżają Cię do równowagi, są zawsze niezawodne i rzadko się zmieniają.

7. Jakie są korzyści z bycia popularnym inwestorem i jaki jest Twój długoterminowy cel jako jeden z nich?

Bycie popularnym inwestorem stwarza głębokie poczucie odpowiedzialności i troski o ludzi, którzy zdecydowali się z tobą pozostać. Moim celem jest ciągłe ulepszanie mojej strategii, aby mogła wytrzymać wiele cykli i sprawić, że ludzie będą trochę szczęśliwsi finansowo.

8. Czy masz jakieś rady dla swoich kopiujących / użytkowników rozważających możliwość kopiowania Ciebie??

Napisałem kiedyś post, aby pomóc ludziom zdecydować, kogo skopiować. Obejmuje wiele rzeczy, ale powiem najważniejszą: jesteś królem, jeśli chodzi o nagradzanie / karanie inwestora za wielki wysiłek lub zaniedbanie, a wszystko, co musisz zrobić, to rozpocząć lub zatrzymać kopiowanie. Kropka. Dla twojego finansowego dobrobytu ważne jest, aby mieć ekspozycję na giełdę i poświęcić się krótkoterminowymi przyjemnościami, co z kolei pozwala zaoszczędzić więcej pieniędzy, które możesz przeznaczyć na pracę. Nigdy nie oszczędzaj pieniędzy, które możesz teraz wydać i popraw swoje wyniki na rynkach. Uważaj na te rzeczy. Może nowy iPhone nie jest teraz naprawdę potrzebny; może twój stary telewizor jest nadal w porządku – nie wyrzucaj pieniędzy w lewo i prawo tylko ze względu na 1-5 dni przyjemności. Jeśli zdecydowałeś się mnie naśladować, nie wpadnij w pułapkę, że będę w stanie uczynić cię bogatym. Tak, zrobię wszystko, co w mojej mocy, ale powinieneś także podjąć wiele wysiłków zarówno emocjonalnych, jak i fizycznych, aby trzymać się planu i walczyć o swoją niezależność finansową.

9. Jakie masz hobby?

Oprócz nadmiernego zaangażowania w targi, czasami lubię grać w tenisa z przyjaciółmi, spacerować po przyrodzie z psem i rodziną, grać na gitarze lub czytać dobrą książkę. Musisz też nieustannie stawiać sobie wyzwania, więc czasami lubię też ryzykowne zajęcia, takie jak snowboard, wspinaczka czy jazda na dirt bike’u.

65% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. To nie jest porada inwestycyjna.

To jest post sponsorowany.