Dlaczego ludzie wpadają w oszustwa związane z kryptowalutami?

Powszechnie wiadomo, że scena kryptowalut jest przepełniona oszustwami wykorzystującymi nieświadomych i naiwnych ludzi. W tym artykule omówimy, dlaczego ludzie zostają oszukani i co mogą zrobić, aby uniknąć powtórzenia tych samych błędów w przyszłości. Jeśli zostałeś oszukany lub znasz kogoś, kto został oszukany, ten artykuł zawiera informacje i porady.

Ludzie są oszukiwani i to normalne. Zignoruj ​​poczucie winy lub to, że „powinieneś być mądrzejszy”. Jest to doświadczenie związane ze stratą, więc jest bolesne, ale powinieneś jak najlepiej je wykorzystać i wyciągnąć lekcję. Niektórzy chcą po prostu wykorzystać Ciebie, Twoje pragnienia, cele, ambicje i tak naprawdę nie dbają o wypełnienie swojej części umowy. Najważniejszą rzeczą do zrozumienia jest to, że może się to przytrafić każdemu, a ostatnią rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest obwinianie siebie za wpadnięcie w oszustwo. Osobiście dwukrotnie zostałem oszukany i za każdym razem potrzebowałem czegoś ważnego i szybkiego, co jest idealnym przepisem na oszustów.

Często pojawia się poczucie pilności

Istoty ludzkie kierują się emocjami. To jest powód, dla którego oszustwa faktycznie działają. Najczęściej oszuści odnoszą sukcesy, gdy przedstawiają się jako osoby rozwiązujące problemy, osoby, które wiedzą, jak sobie poradzić z konkretnym, pilnym i ważnym problemem, który możesz mieć.

Będą twierdzić, że znają rozwiązanie i mogą sprawić, że problem zniknie szybko i łatwo, ale musisz działać szybko. W zależności od poziomu stresu może to być postrzegane jako dar od bogów, „w końcu pojawiło się rozwiązanie po tak długich poszukiwaniach”. Mówisz sobie: „Moje problemy wkrótce się skończą”. przed wysłaniem tej transakcji. Zwłaszcza w przypadku kryptowaluty jest to płatność bezzwrotna. Nie ma żadnego obciążenia zwrotnego. Widzisz, oszuści rozwijają się w trybie pilnym, tak jak każda inna firma próbująca nakłonić ludzi do zakupu ich produktów lub usług. Dokładnie ten sam model jest używany w legalnej sprzedaży, w której klient otrzymuje produkt lub usługę (i gwarancję zwrotu pieniędzy) na koniec doświadczenia.

Rozwiązaniem jest nie stresowanie się problemami i unikanie wpadania pod wpływ rzekomo szybkich i łatwych rozwiązań. Rozwiązuj problem krok po kroku i zaimplementuj pozostałe poniższe rozwiązania, aby dowiedzieć się, czy masz do czynienia z oszustem lub legalnym dostawcą.

Zadawaj więcej pytań

Większość oszustów szuka łatwej zdobyczy, więc Twoim obowiązkiem jest uniknięcie stania się ofiarą. Najłatwiej to zrobić, zadając wiele pytań na temat tego, co oferują. Powinni być skłonni bez żadnych problemów opowiedzieć Ci więcej o swoim procesie. Wspaniali ludzie również dostarczą dowód autentyczności, kierując Cię do innej osoby lub firmy albo dając Ci wcześniejszy dostęp do produktu i usługi, abyś mógł sam to przetestować.

Zadawanie większej liczby pytań może tylko przynieść pozytywne korzyści w zakresie identyfikacji osoby jako oszusta lub nie. Nie ma całkowicie skutecznej metody, ponieważ niektórzy oszuści są gotowi na Twoje pytania. Podjęli kroki w celu przygotowania odpowiedzi i stworzenia wszelkich dokumentów, o które możesz poprosić.

Wykonaj należytą staranność

Sprawdź, sprawdź, sprawdź. Istnieją tysiące oszustów, którzy udają kogoś, kim nie są. Najczęściej jest to ktoś rozpoznawalny, którym ludzie mogą się ekscytować. Jak powiedzieliśmy wcześniej, osoby te polegają na emocjach, takich jak podekscytowanie, złość, frustracja, stres, aby skłonić Cię do zrobienia rzeczy, których inaczej byś nie zrobił.

Ludzie są istotami emocjonalnymi i używamy logiki, aby usprawiedliwić nasze działania. Nie twórz historii, która wciągnie Cię w oszustwo. Postaw sobie za priorytet sprawdzenie zasadności oświadczeń tej osoby, zanim zaczniesz się zastanawiać, czy oferta jest dla Ciebie. Unikaj pochopnych decyzji, które kończą się kosztami.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie staranności jest poproszenie o coś, co pokazuje, że są właścicielami kanału medialnego, dostarczają produkt, usługę lub faktycznie mogą rozwiązać problem. Poproś ich, aby zrobili prywatny film na swoim kanale YouTube i udostępnili go Tobie. Niech pokażą Ci fragmenty wcześniejszych prac i sięgną po publikacje. Niech połączy Cię z innymi osobami, które korzystały z ich usług. Niech dołączą do Ciebie podczas rozmowy przez Skype’a. Nic z tego nie jest w 100%, ale zwiększa wyzwanie związane ze sprzedażą, a to ma tendencję do demotywowania zamiaru oszustwa.

Może to spowodować, że stracą zainteresowanie i będą postrzegać Cię jako osobę, którą trudno oszukać. Chodzi o to, aby zachować spokój i racjonalność, ponieważ wywołują emocje. Jeśli zobaczysz, że ktoś zachęca Cię do robienia rzeczy „teraz!” to jest gigantyczna czerwona flaga i Twoim obowiązkiem jest to zobaczyć.

Nie ma gwarantowanych zysków

Zaakceptuj fakt, że jeśli chcesz być bogaty, musisz tworzyć wartość dla innych i wpływać na ich życie. Nie ma dobrobytu z dnia na dzień, chyba że wygrasz na loterii. Nawet to nie czyni cię bogatym, ponieważ bogaci mają więcej aktywów niż pasywów (dzięki Robertowi Kiyosaki) i nie ma to nic wspólnego z ilością pieniędzy, które masz pod ręką. Wszystko to ma związek z przepływem gotówki.

Odrzuć ten pogląd, że możesz stać się bogaty z dnia na dzień i zaakceptuj rzeczywistość. Teraz jesteś odporny na próby oszustwa polegające na przekonaniu, że ludzie wierzą w takie nierealistyczne koncepcje. Nie wszystkie treści, strategie i obietnice służące do zarabiania pieniędzy są fałszywe, ale te, które gwarantują, są dosłownie nieuczciwe. Nikt nie może zagwarantować, że zarobisz pieniądze, ale może obiecać zwrot pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony z produktu lub usługi.

Wniosek

Ludzie podejmują decyzje w oparciu o emocje. Jeśli nie pozwolisz, aby problemy cię przytłoczyły, oszustom bardzo ciężko będzie przekonać Cię do zakochania się w ich grach. Oznacza to, że zachowanie spokoju i realistyczności jest niezbędne, aby uniknąć oszustw.

Kryptowaluta była bardzo lukratywnym modelem biznesowym dla osób, które chcą wykorzystać innych. Większość nowych użytkowników nie do końca rozumie technologię, a większość z nich nie chce tego zrozumienia. Nie bądź taki. Otwórz swój umysł, aby dowiedzieć się więcej i więcej rozumieć. Uważnie słuchając, zadając właściwe pytania, żądając dowodów, eliminując pilność i dochowując należytej staranności, często można dojść do sedna sprawy.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem BigStock.