Raport z wydarzenia: Środowa konferencja Bitcoin w Amsterdamie

Pierwsza środa każdego miesiąca w Amsterdamie to wyjątkowa okazja dla każdego entuzjasty Bitcoin i blockchain.

W tym miesiącu był on hostowany w innym miejscu niż ostatnie dwa razy, kiedy tam byliśmy i byliśmy tam, aby zebrać informacje i wygenerować dla was ten raport!

Gospodarze

Jeszcze raz dziękuję BitcoinŚroda za organizację tej konferencji raz po raz, ponieważ jest to największa konferencja wspierająca propagowanie rewolucji cyfrowej waluty w Holandii.

http://ellnl.h-cdn.co/assets/16/46/980x490/landscape-1479383632-museum.jpgMuzeum Oczu Filmografii Holenderskiej i Zagranicznej

Tym razem znajdował się w dziewiczym i wyjątkowym miejscu w Amsterdamie zwanym Muzeum Oczu. To fantastyczna lokalizacja z restauracją, a także wieloma kinami i salami konferencyjnymi. Byliśmy w pokoju o nazwie „The Room at the Top”

Moje podejście do wydarzenia

Po przybyciu na miejsce zostałem przywitany przez pięknych ludzi z organizacji, którzy wszyscy są wolontariuszami na rzecz powodzenia projektu. Po pokazaniu mojego adresu, z którego płaciłem za bilet, zostałem poprowadzony do sali konferencyjnej.

Okazało się to trochę trudne, ale po 10 minutach bezcelowych prób znalezienia sali konferencyjnej w końcu to zrozumiałem.

To, co czekało na mnie w środku, było czymś, do czego przyzwyczaiłem się oczekiwać. Pokój pełen Bitcoin, Blockchain lub Crypto Enthusiast!

Ul

Konferencja rozpoczęła się prezentacją o nowej firmie blockchain o nazwie „Hive”, która stara się łączyć z małymi i średnimi firmami i usprawniać procesy płatnicze, które podejmują w codziennej działalności.

Zwykły czas oczekiwania na rozliczenie płatności za pomocą obecnego systemu trwa do 70 dni, ale przy ich wdrożeniu zajmie tylko kilka minut.

Mają właśnie trwające ICO, ale nie traktuj tego jako zachęty. Przeprowadź własne badania i oceń.

Bitcoin i Fiat

Po prezentacji pana Domena doświadczyliśmy analizy różnic i podobieństw między walutami Bitcoin i Fiat, w korelacji z rozwiązywaniem problemów związanych z pieniędzmi.

Razem z panem Henkiem Van Arkelem przeszliśmy przez wiele iteracji jego badań i zaobserwowaliśmy, jak Bitcoin tak naprawdę nie rozwiązuje rzeczywistych problemów w swoim obecnym stanie. Jest jednak nadzieja, ponieważ wszyscy będziemy doświadczać błogości technologii blockchain w tym życiu.

Podzielił się również szczegółami swoich projektów z walutą; głównie tam, gdzie pieniądze i usługi zostały zdigitalizowane i zawarte w małym ekosystemie. Projekty te były zwykle realizowane z Fiatem i skutkowały do ​​80% pieniędzy na pozostanie w miejscu, w którym się znajdowały (na początku projektu).

Potrzebujesz Bitcoina?

Zach Harvey, dyrektor generalny firmy obsługującej bankomat Bitcoin o nazwie „Lamassu,”Przedstawił niesamowitą prezentację, która była pełna informacji zebranych za pomocą tych maszyn w ciągu ostatnich kilku lat.

Można śmiało powiedzieć i jestem pewien, że wielu z Was się zgodzi, wiele osób jest ciekaw, co kryptowaluta i Bitcoin mogą dla nich zrobić. Czy to naprawdę działa? Czy to jest bezpieczne? Jak to działa? i na inne pytania można łatwo odpowiedzieć, zdobywając trochę Bitcoinów i eksperymentując.

Eksperymenty to główny powód, dla którego ludzie używają bankomatów Bitcoin, biorąc pod uwagę, że większość zakupów Bitcoin kosztuje około 20 USD. Ta kwota sugeruje, że ludzie, którzy kupują Bitcoiny z bankomatów, po prostu zapoznają się i są wprowadzani we właściwy sposób.

Ponadto Zach uważa, że ​​bankomaty to tylko przejściowa faza w rozwoju łańcucha bloków i nie będą używane w przyszłości. Do tego czasu bankomaty produkowane przez jego firmę są jednym z najlepszych i najwygodniejszych wyborów dla nowicjuszy, aby po raz pierwszy uzyskać Bitcoin..

Aktualizacja wydania Augur

Mówca z zespołu Augura bardzo się spieszył, ale to zrozumiałe, ponieważ podczas pobytu w Unii Europejskiej pracował nad ramami czasowymi dla USA. Po swoim przemówieniu od razu udał się na cotygodniowe spotkanie, a potem dołączył do nas na drinka w restauracji, o której wspomniałem na początku tego artykułu..

Powiedział nam więcej o cyklu rozwojowym Augura, jak to się potoczy i czego można się spodziewać. Jeśli chcesz przyjrzeć się jego prezentacji, możesz znaleźć wszystkie zdjęcia tutaj.

Statebox

Następna była prezentacja o Statebox; w tej chwili niezwykle zabawne, a jednocześnie omawiające złożone tematy. Jelle Herold jest wynalazcą opartego na logice języka programowania, który nazywa „Statebox”.

Ten język programowania może być używany do tworzenia inteligentnych kontraktów, które przetrwają testy czasu, mogą być zmieniane w drodze konsensusu i mogą współpracować z innymi łańcuchami bloków. Będąc wciąż w fazie rozwoju, z trudnym doświadczeniem użytkownika, ten język już sprawdził się.

Już następnego dnia spotkaliśmy się z panem Jelle, aby dalej omówić swój wynalazek, w którym ujawnił mi, że został wdrożony do zarządzania rezerwacjami pociągów i ze względu na swój charakter zaoszczędził około 15% na każdym rezerwować.

Głośniki

Domen Ursic

Dyrektor ds. Marketingu w Hive Project. Przed dołączeniem do Hive pracował jako doradca ICO w ICONOMI i wnosi do zespołu swoją wiedzę zarówno o starych, jak i nowych gospodarkach. Przed zaangażowaniem w ICONOMI Domen świadczył usługi PR i doradztwa marketingowego dla kilku firm krajowych i międzynarodowych. W Słowenii cieszy się również opinią doradcy ds. Udanych kampanii politycznych i wyborów w regionie.

Zach Harvey

Zach i jego brat Josh rozpoczęli współpracę z Bitcoinem w 2011 roku. W tamtym czasie obaj zdecydowali się rozpocząć przyjmowanie płatności Bitcoin w ich internetowym sklepie z gitarami w Tel Awiwie. W 2013 roku, mając obsesję na punkcie uczynienia Bitcoin bardziej dostępnym, bracia Harvey stworzyli prototyp jednego z pierwszych na świecie bankomatów Bitcoin, który początkowo zaprojektowali do wprowadzenia na spotkania Bitcoin Meetups w Manchesterze w New Hampshire..

Jim Blasko

Jim jest współzałożycielem i głównym kryptografem w CryptoMarket, e-bay oparty na kryptowalutach; bCommerce Labs, inkubator projektów blockchain; i Aspirować, jego rozwiązanie do tworzenia zasobów blockchain. Był twórcą Niezniszczalna moneta, która była ostatnio jedną z najbardziej dochodowych monet na świecie.

Jelle Herold

Jelle jest kreatywnym myślicielem i hakerem z doświadczeniem w sztuce, matematyce, fizyce i informatyce. Napisał jedną z najwcześniejszych implementacji inteligentnych kontraktów przed blokiem łańcucha i jest autorem Statebox, nowego języka programowania logiki dla inteligentnych kontraktów, które można wdrażać w łańcuchach bloków. Ma dziesięcioletnie doświadczenie w kierowaniu rozwojem oprogramowania typu open source oraz dyplom z zakresu sztucznej inteligencji na Uniwersytecie w Utrechcie w Holandii. W ciągu ostatnich trzech lat brał udział i wygrywał różne hackathony, takie jak „hack4good”.

To tyle w tym miesiącu, ale bądźcie czujni, ponieważ w przyszłym miesiącu omówimy to wydarzenie. Jak zawsze, jestem bardzo wdzięczny za bycie częścią tej społeczności blockchain / bitcoin / crypto i pisanie dla was, więc jeśli uważasz, że ten artykuł ma dla ciebie wartość, śmiało i udostępnij go na swoich profilach w mediach społecznościowych.