Rodzaje zleceń

Wejście i wyjście z pozycji jest bardzo proste, naciśnij przycisk kupna, aby wejść i przycisk sprzedaży, aby wyjść z określonej pozycji, ale handel w ten sposób nie jest efektywny i wiąże się z dużym ryzykiem. Jeśli jesteś oddany handlowaniu w ten szczególny sposób, zostaniesz wyrzucony z oczekiwanych cen, po prostu z powodu poślizgu i handlu bez zlecenia stop loss, co służy do ochrony Cię w nagłym krótkim okresie rynkowym.

Poślizg odnosi się do różnicy między cenami oczekiwanymi a wypełnionymi. Poślizg to poważny problem, którym należy się zająć, zwłaszcza na niestabilnych rynkach o niskim wolumenie. Istnieją sposoby na zminimalizowanie tego ryzyka poprzez dokładne określenie cen transakcji.

Z drugiej strony zlecenia stop loss są ściśle zleceniami wyjścia z transakcji i służą do ograniczenia kwoty straty. Działają jako swego rodzaju bariera, co oznacza, że ​​udział w rynku przedsiębiorcy będzie sprzedawany po wcześniej wybranej cenie. To zamówienie można złożyć, gdy tylko handel zostanie ustanowiony. Szczególnie ważne na niestabilnych rynkach, gdzie limit tradera może zostać przekroczony w ciągu kilku sekund od wejścia na rynek.

Handel to czynność, która wymaga wysokiego poziomu dokładności, więc typy zleceń, których używasz, będą miały silny wpływ na wydajność Twojej strategii handlowej. Przyjrzyjmy się różnym typom zleceń, które możesz wystawić na giełdach.

Długie transakcje

Są to transakcje, które zawierasz, gdy oczekuje się, że w przyszłości przyniosą zyski ze względu na rosnące ceny. Są one uważane za ograniczone inwestycje, ponieważ kwota, którą możesz stracić, jest równa zainwestowanej kwocie. To najczęstszy rodzaj zamówienia.

Krótkie transakcje

Ten rodzaj transakcji jest transakcją wyjścia i jest ustanawiany z oczekiwaniem zysku z malejącej ceny rynkowej. Możesz wejść na krótką pozycję, pożyczając pod zastaw dźwigni finansowej z giełdy, 1: 3 lub 1:10, raczej większa dźwignia oznacza mniejsze ryzyko. Strata z tytułu pozycji krótkiej może być nieograniczona, ponieważ wzrost wartości waluty może trwać wiecznie.

Po osiągnięciu ceny docelowej odkupujesz akcje i spłacasz dług wobec brokera na tradycyjnych rynkach, chronionych przez organ centralny.

Zwykle nie jest to możliwe w przypadku Bitcoin ze względu na jego nieodwracalny charakter. Ale niektóre strony, takie jak Predictious Prediction Market, umożliwiają postawienie zakładu na podstawie ceny Bitcoina po pewnym okresie. Innymi sposobami zwarcia są opcje binarne lub handel z depozytem zabezpieczającym na Bitfinex.

Zlecenia rynkowe

Jednym z najbardziej podstawowych typów zleceń jest zlecenie rynkowe. Po prostu podaje instrukcje kupna lub sprzedaży po najlepszej dostępnej cenie. Czasami giełdy mają na swoich stronach internetowych sekcje kupna i sprzedaży, które pozwalają wybrać cenę zamówienia po BID lub ZAPYTAJ, a raczej pierwsze zamówienie kupna lub sprzedaży. Tego typu zlecenia gwarantują realizację transakcji, ale powinieneś używać tego tylko wtedy, gdy chcesz szybko wejść lub wyjść z określonego rynku. Te zamówienia nie gwarantują ceny i są pod wpływem poślizgu. Ograniczenie wykorzystania zleceń rynkowych tylko do rynków płynnych będzie wspierać i ograniczać straty wynikające z poślizgu.

Zlecenia limitowane

Zlecenie, które nakazuje kupno lub sprzedaż po określonej lub lepszej cenie. Zlecenia kupna z limitem mogą być realizowane tylko po wcześniej wybranej cenie lub niższej, podczas gdy zlecenia sprzedaży z limitem są odwrotne. W przeciwieństwie do zleceń rynkowych, zlecenia z limitem pozwalają określić cenę, po której chcesz kupić lub sprzedać. Zlecenia limitowane zapobiegają negatywnym skutkom poślizgu, ale nie gwarantują handlu. Zostaną wypełnione tylko po określonej cenie i potencjalnie ograniczą Twoje zarobki, tracąc kwalifikujące się możliwości handlowe, jeśli cena prawie osiągnie twój próg, przed zmianą kierunku. Zwróć uwagę, że Twoje zlecenie może nie zostać zrealizowane, nawet jeśli rynek zacznie działać na określonych przez Ciebie limitach, ze względu na niski wolumen transakcji iz tego powodu niektóre giełdy pozwalają na okresowe wypełnianie Twojego zlecenia, jednocześnie dając pierwszeństwo pierwszym zleceniom, które zostały ustawione. Oznacza to, że jeśli jako pierwszy złożysz zlecenie sprzedaży po cenie 3100 satoshi, kiedy rynek osiągnie tę cenę, Twoje zlecenie zostanie zrealizowane jako pierwsze.

Zatrzymaj zlecenia

Zlecenie to jest stanem warunkowym, który po osiągnięciu określonej ceny, zwanej poziomem stop, przekształca się w zlecenie rynkowe lub zlecenie limitu. Złożenie tych zleceń różni się od zwykłego złożenia zlecenia z limitem. Zlecenia stop na kupno są umieszczane powyżej aktualnego stanu rynku, podczas gdy zlecenie stop na sprzedaż jest umieszczane poniżej rynku. Po osiągnięciu poziomu stop zlecenie stop jest automatycznie konwertowane na zlecenie rynkowe lub zlecenie z limitem iw taki sposób, że zlecenie stop jest po prostu wyzwalaczem dla zleceń rynkowych lub limitowych. Następnie pojawiają się zlecenia stop-market i stop-limit, które są dość oczywiste.

Jedną z cech zleceń stop jest trailing stop, czyli zlecenie dynamiczne, które pozwala traderowi podążać za ceną w celu zablokowania zysków. Nie wszystkie giełdy kryptowalut to oferują, ale na zwykłych giełdach inwestor byłby zobowiązany do ustalenia zakresu cen, które byłyby automatycznie wypełniane przez system, wzrastając przy sprzedaży i spadając przy zakupie. Oznacza to, że zlecenia będą tworzone na równych poziomach między ustalonym przedziałem cenowym, a trader odniesie korzyści z szerszej obecności na rynku.

Zlecenia Stop Loss

Jednym z najbardziej odpowiednich sposobów wykorzystania zleceń stop jest stworzenie bariery ryzyka dla transakcji. Innymi słowy, oznacza to, że utworzyłeś zlecenie stop loss, które jest ustawione na limitach, przy których jako trader czułbyś się chroniony przed niepowodzeniem na rynku.

Rozkazy warunkowe

Zaawansowane zlecenia stanowiące podstawę automatyzacji handlu, pozwalające na ich warunkowe składanie lub anulowanie w zależności od stanu rynku. Są umieszczane przed faktycznym obrotem.

Czas trwania zamówienia

Chociaż platformy handlu kryptowalutami są zupełnie inne niż zwykłe rynki, oferują pewien rodzaj kwalifikacji na czas trwania Twoich zleceń handlowych:

  • Wartość domyślna dla większości platform to Ważne do odwołania (GTC) która jest opcją, która sprawia, że ​​zlecenie pozostaje aktywne do momentu jego ręcznego anulowania lub wypełnienia przez przeciwne zlecenie handlowe na rynku.
  • Zwykle inna opcja to Natychmiastowe lub anuluj (IOC) w zasadzie mówiąc, że jeśli zamówienie nie może zostać zrealizowane od razu, zostanie anulowane. Możliwe jest jednak częściowe wypełnienie, więc możesz wykupić określoną cenę i anulować za pomocą tej opcji.

Jak dotąd widać, handel jest obszernym tematem do zgłębienia i zdobycia wiedzy. Poświęcenie na to czasu znacznie przyniesie korzyści Twoim wysiłkom jako tradera, dzięki czemu będziesz lepiej poinformowany o szczegółowej wiedzy handlowej, która, mamy nadzieję, da ci pewność niezbędną do aktywnego handlu i osiągnięcia zyskownego sukcesu.

W następnym artykule przeanalizujemy rozwój i przyszłe testy planów handlowych, które są niezbędnymi dokumentami, które jako przedsiębiorca musisz stworzyć dla swojej własnej firmy. Pozwalają na wyeliminowanie części ryzyka związanego z handlem i generowanie stałych długoterminowych zysków. Innymi słowy, korzystając z planu handlowego (który absolutnie powinieneś), pozwalasz sobie dłużej wytrwać na dochodowych rynkach i robić to z solidnymi, opartymi na faktach informacjami, które udało Ci się wydobyć ze swojego planu i działań testowych. to.

Zapraszam do zadawania pytań dotyczących kryptowalut pod adresem [e-mail chroniony], a my z przyjemnością udzielimy Państwu wysokiej jakości informacji.