Cierpliwość się opłaca: poznaj popularnego inwestora Reinhardta Coetzee

Zapytaj dowolnego tradera, a powie Ci: dywersyfikacja portfela to jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie ryzyka. Jeśli interesuje Cię rozszerzenie działalności na inne aktywa, zdecydowanie sprawdź Reinhardt Coetzee – ten popularny inwestor z RPA jest dowodem na to, że długoterminowe inwestycje o niskim ryzyku mogą naprawdę się opłacić!

Od czasu dołączenia do eToro w lipcu 2016 r. Reinhardt utrzymuje niski wskaźnik ryzyka, koncentrując się na akcjach znanych, ale innowacyjnych firm, które według jego własnych badań mają solidny potencjał wzrostu i utrzymują aktywa średnio przez 6 miesięcy..

Przeczytaj więcej o strategii inwestycyjnej Reinhardta i zobacz jego aktywność handlową tutaj:

Zobacz profil Reinhardt

To nie jest porada inwestycyjna. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Twój kapitał jest zagrożony.

Cześć, Reinhardt! Dzięki za rozmowę z nami dzisiaj. Czy możesz nam coś o sobie opowiedzieć?

Mam 35 lat i mieszkam w Johannesburgu w RPA. Pracuję w branży automatyki przemysłowej i specjalizuję się w dziedzinach inżynierii oprogramowania, business intelligence & Analityka danych. Inwestowanie to moja pasja zawodowa. Jestem entuzjastą technologii – lub w skrócie nerdem – i uwielbiam bawić się i podążać za najnowszymi trendami technologicznymi, które zmieniają nasz sposób życia.

Czy miałeś wcześniejsze doświadczenie z inwestycjami finansowymi przed dołączeniem do eToro??

Inwestowałem w fundusze kapitałowe, takie jak fundusze powiernicze i fundusze ETF, odkąd zacząłem swoją pierwszą „prawdziwą” pracę i mogłem sobie pozwolić na odłożenie pieniędzy. Będąc trochę obsesyjnym, jeśli chodzi o inwestowanie moich pieniędzy, badałem, jak dany fundusz radził sobie w czasie i analizowałem takie rzeczy, jak alokacja aktywów bazowych i szczegółowe statystyki. Czy wspomniałem, że interesuję się analityką? Wkrótce zacząłem handlować akcjami online, inwestując bezpośrednio w akcje i budując własny portfel, i od tamtej pory dalej angażuję się w świat inwestowania. Dołączyłem do eToro w połowie 2016 roku i szybko wspiąłem się po szczeblach kariery, aby osiągnąć status Elite Popular Investor.

Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do eToro?

Szukałem w Internecie niedrogiego i przystępnego sposobu na uzyskanie bardziej bezpośredniej ekspozycji na amerykańskie akcje. Handel na rynkach międzynarodowych przy użyciu tradycyjnych brokerów inwestycyjnych może być skomplikowany, nieprzejrzysty i kosztowny. eToro po prostu uczynił to łatwym i dostępnym. Od razu pokochałem korzystanie z platformy, ponieważ jest bardzo łatwa w użyciu. Projekt interfejsu i wrażenia użytkownika są świetne, a poza tym jest w tym cały aspekt społeczny – możliwość interakcji i zobaczenia, w co inwestują inni traderzy na całym świecie, jest całkiem niesamowita.

Jakie są trzy główne zalety korzystania z eToro?

Jest ich wiele i myślę, że będzie się różnić w zależności od osoby w zależności od ich strategii handlowej. Dla mnie trzy kluczowe korzyści to:

  1. Łatwa i prosta w obsłudze platforma z pełną przejrzystością i statystykami. Uwielbiam statystyki.
  2. Interakcja społeczna z podobnie myślącą społecznością traderów i inwestorów – siła tłumu.
  3. Przyjazna i profesjonalna komunikacja. Jeśli chodzi o problemy ze wsparciem i sposób ich komunikowania lub rozmowę z menedżerem konta, widziałem tylko i miałem dobre doświadczenia.

To ostatnie może być bardziej kwestią kultury firmy niż cechą platformy, ale dla mnie zaufanie do firmy, z której korzystasz do inwestowania pieniędzy, jest równie ważne.

W jaki sposób eToro zmieniło sposób, w jaki handlujesz?

Posiadanie zdolności do handlu kontraktami CFD na akcje, a ostatnio bezpośrednio w aktywach bazowych, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości handlu akcjami z częściową własnością oznacza, że ​​mogę zbudować dobrze umiejscowiony, zdywersyfikowany portfel. Ten model animatora rynku, z którego korzysta eToro, pozwala mi na ciągłe reinwestowanie w mój portfel, dodawanie do istniejących pozycji i wykorzystywanie dobrych okazji zakupowych, na przykład podczas spadków na rynku.

Jaki jest Twój typ strategii handlowej i na czym się skupia?

Mój portfel koncentruje się na maksymalnym długoterminowym wzroście. Nie jestem day traderem. Prowadzę wiele badań i czytam o każdej z firm, w które inwestuję, analizuję fundamenty, studiuję raporty o dochodach itp. Jestem też wielkim fanem inwestowania tematycznego – badam tematy technologiczne, takie jak sztuczna inteligencja, kształtowanie naszej przyszłości i co to takiego może wyglądać jak w ciągu najbliższych 5, 10 lub 20 lat i zainwestować w firmy, które odniosą największe korzyści. Musisz też mieć wzorzec. Inwestuję głównie w akcje spółek technologicznych, więc korzystam z indeksu Nasdaq100 (NSDQ100), który w przeszłości był jednym z najlepszych indeksów branżowych w jakimkolwiek długoterminowym okresie, co daje mi i moim koperom dobry punkt odniesienia, z którym mogę porównać moje wyniki.

Jakie są korzyści z bycia popularnym inwestorem i jaki jest Twój cel długoterminowy?

Istnieje oczywiście nagroda pieniężna za bycie Popularnym Inwestorem, otrzymanie procentu zarządzanych przeze mnie aktywów, co jest wielką zachętą ze strony eToro do udziału w programie. Bycie popularnym inwestorem oznacza, że ​​ponoszę odpowiedzialność za ludzi, którzy zainwestowali u mnie swoje pieniądze i uważam, że przyniosło mi to osobiste korzyści, motywując mnie do jeszcze większej ilości badań i należytej staranności w zarządzaniu portfelem. Uwielbiam też interakcje społeczne, a odgrywanie większej roli w tej niesamowitej społeczności było świetne. Moim głównym celem i długoterminowym celem w eToro jest nadal rozwijanie portfela, uzyskiwanie możliwie najlepszych zwrotów oraz konsekwentne osiąganie zysków dla siebie i moich kopiarek. Mam nadzieję, że dzięki temu będę w stanie nadal przyciągać ludzi do inwestowania ze mną i pozostanie najlepiej prosperującym Popularnym inwestorem na eToro.

Czy masz jakieś rady dla swoich kopiarek / użytkowników rozważających możliwość kopiowania Ciebie??

Pamiętaj o celu długoterminowym. Akcje, w szczególności akcje technologiczne, są jedną z najbardziej dochodowych kategorii inwestycji, ale mogą również wykazywać zmienność w perspektywie krótkoterminowej. Ważne jest zachowanie spokoju i cierpliwości. Jeśli rynek nagle spadnie, zachowanie spokoju może być trudne, ale po prostu otwórz wykres i trochę pomniejsz – w większości przypadków spadek będzie wyglądał jak mały skok w ogólnej wydajności. Historia pokazuje, że nawet jeśli zaczniesz inwestować w naprawdę złym momencie, jeśli będziesz trzymać się swoich wyborów inwestycyjnych, będzie o wiele lepiej niż sprzedawanie i inwestowanie w coś innego za każdym razem. Tyle osób traci pieniądze na giełdzie, która pozostaje jednym z najlepszych miejsc do lokowania pieniędzy.

Jakie są Twoje zainteresowania?

Następnie: Braaing (grillowanie) z przyjaciółmi, podróże, gry i snowboard, kiedy od czasu do czasu w Lesotho pada śnieg.

Teraz: Spędzam czas z żoną i uroczą córką &# x1f642; Kiedy mam czas, powoli przekształcam mój dom w „inteligentny” dom IOT.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 65% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. To nie jest porada inwestycyjna. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki.

To jest post sponsorowany.