Główne fuzje i przejęcia kryptowalut w 2019 roku

Rynek cyfrowy przeszedł ogromną transformację na przestrzeni lat. Pomimo swojej nieprzewidywalnej natury, osoby i korporacje proporcjonalnie nadal są żywo zainteresowane światem kryptowalut. Świadczy o tym liczne, okresowe transakcje fuzji kryptowalut, które są zapieczętowane. Od zwiększania zysków i bazy klientów po redukcję konkurencji i kosztów ogólnych, fuzje przynoszą niezliczone korzyści.

Rok 2019 jest szczególnie obiecujący. Mimo, że rok jest wciąż młody, byliśmy świadkami kluczowych fuzji i przejęć. Rynek wciąż przewiduje monumentalne fuzje w najbliższych dniach. Już teraz duże firmy połączyły się w wielomilionowe umowy, ale rok nie jest jeszcze w połowie.

Poniżej omawiamy epickie fuzje i przejęcia, które rozpoczęły się w dobrym momencie.

Obiekty Kraken i Crypto

W poniedziałek 4 lutego 2019r, – oznajmił Kraken które oficjalnie nabył Usługi kryptograficzne. Kraken, giełda kryptowalut z siedzibą w Stanach Zjednoczonych pochodziła właśnie z poważnej rebrandingu w czasie fuzji z Crypto Facilities, londyńską giełdą aktywów cyfrowych.

Śledząc 100 milionów dolarów wykup, Kraken stał się jedyną giełdą kryptowalut oferującą swoim klientom transakcje spotowe i futures w walutach takich jak Ethereum, XRP i Bitcoin. To nowe rozwiązanie pozwoli inwestorom na handel w nocy i w weekendy, a nie tylko w zależności od normalnych godzin od dziewięciu do pięciu godzin obecnie przewidzianych na rynku Stanów Zjednoczonych.

Jesse Powel, dyrektor generalny Kraken, był entuzjastycznie nastawiony do przejęcia i potwierdził, że nabycie to przyspieszy agendę jego firmy i pozwoli jej obejść poprzednie wysiłki mające na celu uzyskanie zezwoleń na prowadzenie działalności w Europie.

Facebook i Chainspace

4 lutego 2019 roku świat obudził się na wiadomość o tym Chainspace należało do Facebooka pierwsze przejęcie związane z kryptowalutą. Warto zauważyć, że Facebook był cicho pracując nad cyfrową walutą w celu ułatwienia transakcji za pośrednictwem WhatsApp.

W raczej niepublikowanym ruchu, Facebook zatrudnił kilku pracowników z tego startupu blockchain, ale nie zaadoptował żadnej z technologii tego ostatniego. Chainspace jest pomysłem kilku badaczy z University College London.

Jednym z głównych celów Chainspace było skrócenie czasu potrzebnego na transakcje typu blockchain. Od zespołu, który został zatrudniony, oczekuje się, że podzieli się swoją wiedzą na temat działu blockchain Facebooka. Ma to usprawnić działalność poprzez przejęcie.

Bakkt i Rosenthal Collins Group

14 stycznia 2019 r, Bakkt ogłosił na swoim blogu Medium, ich pierwszej fuzji, stwierdzając: „Z przyjemnością informujemy, że zawarliśmy umowę nabycia niektórych aktywów firmy Rosenthal Collins Group (RCG), niezależny sprzedawca kontraktów terminowych, który od prawie 100 lat zdobywa zaufanie klientów. ”

Rosenthal Collins Group jest kluczowym uczestnikiem branży handlu kontraktami terminowymi. Specjalizuje się w prowadzeniu rachunków towarowych dla klientów indywidualnych i korporacji. W związku z tym Bakkt może zyskać na tym przejęciu, zdobywając wiedzę niezbędną do usprawnienia operacji skarbowych i zarządzania ryzykiem.

Ten ruch potwierdza wysiłki Bakkt w zakresie ulepszania transakcji konsumenckich za pomocą kryptowalut. Dodatkowo byłby to wielki plus dla działań Bakkt w walce z praniem brudnych pieniędzy.

Coinbase i Blockspring

Blockspring, za pośrednictwem swojego bloga, ogłosił przejęcie przez Coinbase 14 stycznia 2019 r. Założona w 2014 r. Blockspring to firma programistyczna z siedzibą w San Francisco, która specjalizuje się w gromadzeniu i przetwarzaniu danych API.

Coinbase odniesie korzyści z Blockspring, uzyskując dostęp do jego licznych usług, takich jak tworzenie raportów, sprzedaż i marketing oraz generowanie list do rekrutacji. Ale Blockspring to tylko jedno z ostatnich przejęć gigantycznej cyfrowej giełdy walutowej. W niedawnej przeszłości Coinbase przejął kilka firm w ramach fuzji.

Kieruje fundusze pozyskane od inwestorów na przejmowanie większej liczby firm. Ma to na celu usprawnienie działalności i dodanie utalentowanych pracowników do zespołu. Przejęcie nie zmieni jednak działalności Blockspring. Będzie nadal świadczyć usługi swoim klientom w taki sam sposób jak wcześniej jako niezależny podmiot.

EZAdvance i Alconomy

Próbując rozwinąć skrzydła na rynku cyfrowym, Przejęto EZAdvance Consumer Lending Inc. Alconomy technologie. Filipińska firma świadcząca usługi finansowe połączyła się z instytucją pożyczkową blockchain z siedzibą w Delhi w dniu 8 stycznia 2019 r. Szczegóły finansowe umowy nie zostały jeszcze ujawnione.

Alconomy Technologies powstało w Indiach w 2017 roku jako portfel i giełda kryptowalut. To był pomysł Kashish Manocha. Niestety pod koniec 2018 roku Reserve Bank of India zakazał handlu kryptowalutami. W wyniku zakazu Alconomy przekształciła się w firmę zajmującą się technologią finansową, która zapewniła organizacjom usługi oceny zdolności kredytowej w technologii blockchain.

Dzięki fuzji EZAdvance odniesie korzyści z wdrożenia rozwiązań bankowości cyfrowej Alconomy na Filipinach.

Mastercard i Visa Scramble dla Earthport

Pod koniec 2018 roku, Visa zaoferowała zakup Earthport za 198 milionów funtów. Firma świadcząca usługi finansowe rozważyła tę ofertę, a nawet zarekomendowała ją zarządowi i akcjonariuszom. Wszystko szło dobrze dla Visa do Weszła Mastercard z konkurencyjną ofertą 233 milionów funtów.

To wymuszone Earthport wycofać poprzednią ofertę Visa, a nawet rozważać odroczenie zgromadzenia akcjonariuszy, które miało się odbyć 21 lutego 2019 r., aby omówić ofertę Visa. Oferta Mastercard uprawniała każdego akcjonariusza do 33 pensów za akcję.

Nie jest osobą, która łatwo się poddaje, Visa odbiła się z ofertą 247 milionów funtów w piątek, 8 lutego 2019 r. To przełożyło się na 37 pensów za akcję. Głównym pytaniem na ustach wszystkich było, dlaczego ci dwaj giganci mieliby walczyć o Earthport? Otóż ​​zarówno Visa, jak i Mastercard wskazały, że umowa z tą brytyjską firmą zagwarantuje rozwój ich transgranicznych sieci walutowych.

Sojusz Bithumb i Blockchain Exchange

Bithumb wkrótce zostanie poddany gruntownej przebudowie został nabyty przez założoną w Singapurze grupę blockchain Blockchain Exchange Alliance (BXA). Po przejęciu Blockchain Exchange Alliance, wraz z pięcioma innymi inwestorami z Hongkongu, Ameryki, Japonii, Bliskiego Wschodu i Wielkiej Brytanii, będzie mieć pewną kontrolę nad południowokoreańską firmą zajmującą się wymianą walut cyfrowych.

Oczekuje się, że transakcja o wartości 250 mln USD zostanie sfinalizowana przed końcem lutego 2019 r. Wykup ten jest zgodny z planem BXA dotyczącym budowy sieci wymiany kryptowalut w dwunastu krajach..

BTHMB i Blockchain Industries

22 stycznia 2019 roku Blockchain Industries ogłosił połączenie z singapurskim BTHMB. Przyczyną fuzji było to, że BTHMB chciało wejść na giełdę w USA, a fuzja z notowaną na giełdzie spółką z siedzibą w USA załatwi sprawę..

Chociaż było to niekonwencjonalne, fuzja ta zapewniła szybsze wejście na amerykańskie giełdy w przeciwieństwie do metod takich jak składanie ofert publicznych. W odniesieniu do tej umowy BTHMB zmieniło nazwę na Blockchain Exchange Alliance. Ponadto BTHMB zdecydowało się wejść na giełdę w Ameryce, a nie w Singapurze, ze względu na problemy z IPO tego kraju.

Podsumowując, nawet przy obecnych spadkach cen kryptowalut, trwające fuzje wskazują, że w świecie kryptowalut nie wszystko jest stracone. Nigdy nie wiadomo, co mogą przynieść te nowo odkryte fuzje i przejęcia.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem BigStock.