Firmy kanadyjskie jednogłośnie odrzucają Bitcoin Unlimited

Czołowe firmy Bitcoin w Kanadzie, wraz z operatorami węzłów ekonomicznych i usługodawcami, zgodziły się spróbować odrzucić Bitcoin Unlimited. Według tych interesariuszy jest to kontrowersyjny hardfork, którego nie wolno wdrażać. Uważają, że Bitcoin Unlimited nie spełnia standardów przydatnego hard forka. Niektóre z zaangażowanych firm to:

  • Honey Badger
  • Bitcoin PoS
  • Latawiec na monety (Open Dime)
  • Yuri Yerofeyev (broker Bitcoin)

Andrew Chow (aka Goat Pig), główny programista oprogramowania do portfela Bitcoin Armory i kanadyjska ambasada Bitcoin wydali podobne oświadczenia. Oto powody, dla których branża odrzuca Bitcoin Unlimited:

  • Nieregularna aktywacja hardforków i przerywanie procesów biznesowych.
  • Tryby są wyłączane zdalnie, co powoduje niedostępność funduszy.
  • Odtwórz ponownie ataki, które prowadzą do utraty pieniędzy.
  • Restrukturyzacja (oryginalna sieć), która również prowadzi do utraty środków.
  • Zmienny wzrost zasobów sieciowych, który zwiększa wydatki operacyjne.
  • Nieplanowany podział sieci z powodu różnych struktur wielkości bloków w sieciach.

Nie jest to praktyczne rozwiązanie

Bitcoin Unlimited jest niewykonalne. Kanadyjskie przedsiębiorstwa zwróciły uwagę, że Bitcoin Unlimited nie będzie i nie może zostać rozwidlone z powodów ekonomicznych i technicznych. Jest to niezależne od zagrożeń ze strony niektórych górników, którzy przeprowadzają tak zwany atak „51%” na sieć Bitcoin w celu rozwidlenia wspomnianego oprogramowania.

Francis Pouliot, dyrektor generalny Satoshi Portal i obecny dyrektor ambasady Bitcoin, powiedział, że kanadyjskie przedsiębiorstwa nie będą włączać tokena Bitcoin Unlimited do swoich usług lub towarów. Powtórzył, że firmy nie będą handlować BTU ani podawać ich jako alternatywnej wirtualnej waluty. Przedsiębiorstwa przyjmą inne podejście do BTU i bardzo małe prawdopodobieństwo, że zostaną one rozwidlone lub wprowadzone na rynek. Firmy te twierdzą, że oprogramowanie jest sprzeczne z oprogramowaniem BTC.

W międzyczasie większość giełd Bitcoin na całym świecie (BTCC, Bit Stamp i BITIFINEX) wyjaśniła, czy Bitcoin Unlimited zostanie wydany, zostanie to przypisane użytkownikom i otwarte do handlu na platformach jako alternatywna moneta. To różni się od sieci BTC. Rynek bitcoinów w Kanadzie poprosił innych uczestników branży o sprecyzowanie swojego stanowiska w sprawie nieprzewidzianych okoliczności. Zapewnili również użytkowników BTC, że kryptowaluta stanie się silniejsza w przyszłości. Pan Pouliot wezwał węzły gospodarcze na całym świecie do wyjaśnienia swoich perspektyw i potwierdzenia swojej roli jako głównych elementów konsensusu Bitcoin.

Debata na temat skalowania bitcoina

Stephen Pair, CEO BitPay, wyraził swoją opinię na temat perspektyw Bitcoin bez zmian w protokole, obaw związanych z Bitcoin Unlimited i softforkami aktywowanymi przez użytkowników. Powiedział, że ich punkt widzenia w tej sprawie może się zmienić. Dyrektor powiedział, że Bitcoin nie wymaga zmian w celu przeprojektowania międzynarodowego systemu płatności. Istnieje wiele narzędzi do zreformowania tej struktury, gdyby nie było zmian w Bitcoinie. Pułap wielkości bloku jest jednym z argumentów w debacie na temat skalowalności. Niektórzy ludzie chcą, aby czapka została zwiększona przez hardfork. Inni zdają sobie sprawę z ryzyka, takiego jak wysokie koszty wykonania takiego ruchu.

BitPay nie zgadza się z twardymi oponami, które prowadzą do podziałów. Pan Pair podzielił się zasadami swojej firmy w odniesieniu do hardforków sieci Bitcoin. W takim przypadku BitPay może po prostu zamknąć się i poczekać, aż problem zostanie rozwiązany. To będzie najbardziej logiczna rzecz do zrobienia. Dyskusyjny hardfork jest w stanie podzielić BTC na dwie oddzielne waluty. Współzałożyciel Gyft (portfel na karty mobilne) i jednocześnie prezes Civic.com zgodził się z tą perspektywą. Ta sytuacja tylko zrujnuje Bitcoin. Para dodała również, że niekontrowersyjny hardfork to zupełnie inna sytuacja, ponieważ umożliwia płynną zmianę z jednej serii wytycznych konsensusu na drugą.

Kwestia BTU

BitPay zmienił swoje stanowisko w skalowaniu Bitcoin ze względu na możliwość usunięcia progu rozmiaru bloku. Sądził, że system będzie skuteczny, ale BitPay zdał sobie sprawę z wartości pułapu wielkości bloków sieciowych. Pozwala to na rozwój rynku opłat. Transakcje są przechowywane w blokach Bitcoin przed przechowywaniem w Blockchain. Co 10 minut górnicy budują nowe bloki. Limit 1 megabajta ogranicza liczbę transakcji, które mieszczą się w każdym bloku. Pan Pair podkreślił swoje obawy dotyczące Emergent Consensus i BTU. Nie wydaje się to dobrą propozycją i na pewno nie jest wskazane umieszczanie na Blockchain.

Koncepcja Emergent Consensus umożliwia górnikom kryptowalut, a także użytkownikom wskazanie ich preferencji w zakresie limitu rozmiaru w sieci BTC. W przypadku aktywacji tej opcji, Emergent Consensus wyeliminuje sztywne ograniczenie rozmiaru bloku. Zostanie on naprawiony przez uczestników sieci w czasie rzeczywistym. Może to być potrzebne do modyfikacji zasad konsensusu Bitcoin, ale proces musi być wykonany na Blockchain. Chodzi o to, aby mieć w oprogramowaniu określone reguły dotyczące tego, co jest dopuszczalne, a co nie.

Istnieje problem z zezwoleniem użytkownikom na dochodzenie do konsensusu w sieci zamiast przechodzenia przez kanały pozapasmowe. Może to zwiększyć częstotliwość, a także powagę reorganizacji Blockchain, która może mieć długość ośmiu bloków. To zepsuje działanie sieci Bitcoin, ponieważ jest to równoznaczne z wprowadzeniem wielu problemów z użytecznością, gdy salda ludzi w ich portfelach pokazują jedną liczbę, a następnie inną liczbę po reorganizacji łańcucha.

Bitcoin Power i Soft Forks

Musi istnieć równowaga sił między różnymi podmiotami sieciowymi. Jest to proste, ponieważ użytkownicy mają ostatnie słowo w kwestii tego, czego zamierzają użyć. Użytkownicy bitcoinów, a nie górnicy, określą przyszłość tej kryptowaluty. Użytkownik może przenieść się do innych wirtualnych walut lub forka Bitcoin, jeśli widzi, że aktualna waluta nie spełnia ich wymagań. Po miękkim widelcu aktywowanym przez użytkowników powinna nastąpić aktywacja górników. Użytkownicy muszą porozumieć się co do tego, że pozwolą im wyrazić taką zgodę. To prosta decyzja ekonomiczna dla górników Bitcoin. To właściwa technika budowania konsensusu.