Deloitte publikuje raport o głównych trendach w łańcuchu bloków

Kryptowaluty pojawiły się prawie dziesięć lat temu i wywołały spore zamieszanie na światowych rynkach finansowych. Blockchains również przyciągnęły wiele uwagi od czasu koncepcji Bitcoina, a trendy sugerują, że przekroczy on wartość waluty pod względem rzeczywistych wyników dla firm, krajów i osób fizycznych.

Ten artykuł ma na celu dostarczenie dodatkowych informacji na temat badań przeprowadzonych przez firmę Deloitte, zwanych „Globalna ankieta dotycząca technologii Blockchain 2018„. Obietnica tworzenia przez łańcuchy bloków wartości dla organizacji jest znacząca i kierując się tym przekonaniem, wiele nowych branż znalazło zupełnie nowe zastosowania dla łańcuchów bloków. W tym artykule omówimy najważniejsze trendy..

Blockchainy są teraz praktycznymi aplikacjami

Zarówno kraje, jak i firmy spędzały dużo czasu na badaniu możliwości i możliwości związanych z technologią blockchain. Według badań Deloitte firmy zajmują się wdrażaniem, a nie tylko spekulacjami, od usprawniania do całkowitego przełamywania branż w (produktywny) chaos. Technologia i biznes oparty na Internecie to pierwsze ruchy i nadal jest to prawdą, ale co ciekawe, wiele technologii, które nie mają nic wspólnego z tym, co uważamy za technologię najwyższego poziomu, zaczęło wdrażać rozwiązania blockchain, wykorzystując rozwiązania blockchain IBM (pomyśl Food Trust), aby stworzyć dla siebie różnorodne korzyści bez konieczności pokonywania kosztów i problemów związanych z samodzielnym opracowywaniem rozwiązania.

Użyteczność jest priorytetem

Tradycyjne firmy, zwłaszcza instytucje finansowe, koncentrują się na zastosowaniu technologii w swoim obecnym modelu biznesowym. W końcu nie chcą zakłócać swojej własnej branży, ale raczej ulepszać to, co już wiedzą, że jest dla nich niezwykle dochodowym modelem. Badania Deloitte sugerują, że 74% firm może sobie wyobrazić scenariusz, w którym łańcuchy bloków mają zastosowanie do ich przypadków użycia, co sugeruje lepsze zrozumienie technologii blockchain. Niestety, te same statystyki spadają, gdy rozważamy rzeczywiste implementacje.

Po wspomnianym powyżej artykule Forbesa uważają, że sugeruje to, że tradycyjne firmy będą nadal podejmować małe kroki w kierunku wdrożenia technologii blockchain w swoich modelach. To naturalny postęp, ale w miarę ujawniania się popularności i pozytywnych wyników innych firm. Uważamy, że wskaźnik adopcji znacznie wzrośnie, ponieważ wysiłki średnich / dużych firm technologicznych są skierowane w kierunku tworzenia szytych na miarę rozwiązań blockchain, gotowych do użycia.

Nadmierne nasycenie rynku „Blockchain”

Jednym z najbardziej obiecujących rezultatów blockchainów jest ilość pieniędzy zebranych przez ICO. Nie jest to coś, na czym interesują się firmy, ale raczej chciałyby zobaczyć, jak inne firmy obniżyły koszty, zwiększyły sukces biznesowy lub przyspieszyły długi i skomplikowany proces.

Te ostatnie przykłady są rzadkie i chociaż mówimy o blockchain jako o zmianie świata, szersza populacja potrzebuje konkretnych dowodów, aby logicznie podjąć decyzję o „zanurzeniu się” w technologii blockchain. Podobnie jak w przypadku internetu, który potrzebował czasu, aby się zaadoptować, dziś widzimy firmy wszelkiego rodzaju wdrażające marketing w mediach społecznościowych, mapy google i reklamę internetową w ramach swoich planowanych działań. Nadal znajdujemy się na nowej granicy, jeśli chodzi o łańcuchy bloków i rzeczywistą użyteczność i dopóki dowody nie zostaną wygenerowane i łatwo widoczne w różnicy w wynikach (przed i po blockchainie) będzie to działalność zarezerwowana dla najodważniejszych, najbardziej przedsiębiorczych firm.

Nowe firmy szybciej dostosowują się do blockchainów niż tradycyjne

Startupy, które są dobrze finansowane i prowadzone przez potężny zespół liderów z doświadczeniem i znajomościami, są częścią „przełomowego” rynku. Koncentrują się na szybkim wzroście i generowaniu wartości, jednocześnie całkowicie omijając wszelkie stare firmy, które mogą robić to samo (ze starszą technologią i wyższymi kosztami), pozostawiając ich samym sobie. Jednym z przedstawionych przykładów jest StorJ, który zakłóca działanie pamięci masowej w chmurze, który wykorzystuje zdecentralizowane przechowywanie informacji w bezpieczny sposób. Wykorzystują blockchain jako integralną, podstawową część swojego modelu biznesowego, zamiast używać go do przyspieszania lub ulepszania procesu. W przypadku StorJ są w stanie działać globalnie, podczas gdy giganci tacy jak Amazon nie są w stanie zrobić tego samego ze względu na rządowy opór w Chinach..

Blockchainy wyzwalają rynek mediów

Wykup tradycyjnych mediów. Nie ma miejsca dla małych facetów lub start-upów, chyba że zrobią coś niezwykle oburzającego. Jest wielu dziennikarzy i influencerów zajmujących się blockchainem, którzy otwierają własne serwisy i kanały dla autentycznie interesujących historii. Zamiast wielkich firm, które chwytają wszystko, co mogą kupić, rynek PR jest również zdecentralizowany dzięki blockchain i decentralizacji. Realizacja ta jest najbardziej widoczna w staraniach i ofercie GoodNoon firma, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do parowania firm z dziennikarzami i influencerami, którzy najprawdopodobniej będą zainteresowani fabułą.

Bezpieczeństwo to priorytet numer jeden

Tak jak opisaliśmy niedawno w artykule, w którym opisaliśmy interesujące porównanie, w którym zarówno Microsoft, jak i chiński rząd planowały wdrożyć łańcuchy bloków w celu poprawy bezpieczeństwa, w izolacji. Dwie różne historie w jednym, a teraz dzięki raportowi Deloitte nasze wątpliwości zostały całkowicie rozwiane. Bezpieczeństwo jest priorytetem numer jeden i jest to naturalny postęp, ponieważ technologia została opracowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji, czyniąc je niezmiennymi. Jest to nadal główny cel dla firm na całym świecie (a także rządów), zwłaszcza że wciąż istnieje wiele obaw związanych z cyberbezpieczeństwem. 

Od kradzieży tożsamości po taktykę szpiegostwa i taktyki „zimnej wojny”, istnieje wiele obszarów, które mogą skorzystać na lepszym bezpieczeństwie, a łańcuchy bloków są często postrzegane jako technologia zapewniająca tego typu bezpieczeństwo. Mamy tylko nadzieję, że programiści z całego świata będą nadal wykonywać swoją pracę, współpracować z ekspertami ds. Cyberbezpieczeństwa i skłonić ich do przetestowania bezpieczeństwa swoich dzieł. Jest to lepsze dla wszystkich, zwłaszcza że wciąż jest wielu ludzi, którzy myślą w kategoriach „kradzieży, rabunku” i spiskowania w celu popełnienia przestępstwa.

Przyszłość

Nikt tak naprawdę nie wie. Rynek jest głównym decydującym. Ludzie nie kupują z powodu modnych słów, ale dlatego, że wierzą w prezentowane rozwiązanie. Niektóre zastosowania pozostaną, niektóre trendy staną się tradycją, ale bez kłamstwa trudno powiedzieć, co się dokładnie wydarzy. Ten raport należy traktować z „szczyptą soli”, tak jak wszystko inne.

Na razie to głównie nowy biznes wdraża technologię, ale małe i stare firmy powoli przekształcają się i wdrażają nowe możliwości, aby całkowicie zmienić lub przynajmniej uzupełnić swój model biznesowy..

Polecane obrazy za pośrednictwem Pexels.