Wyścig o regulację krypt nagrzewa się, a małe narody wygrywają duże

Założona i obecnie prowadzona przez Changpeng Zhao, Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie pod względem dziennego wolumenu obrotu. Jednak Binance miał ciężki rok, który zakończył się wymianą, która ogłosiła, że ​​otworzy sklep w małym wyspiarskim kraju na Malcie. Wszystko zaczęło się, gdy Chiny zdelegalizowały giełdy kryptowalut, skutecznie eksmitując Binance ze swojej ojczyzny. Następnie szukał pocieszenia w Japonii i wszystko wydawało się działać doskonale. Jednak rząd Japonii przeprowadził niedawno rozprawę z giełdami kryptowalut, a Binance nie udało się uzyskać niezbędnego certyfikatu.

Taki jest wpływ, jaki regulacje wywierają na giełdy kryptowalut, a co za tym idzie, na wszelkie przedsięwzięcia związane z blockchainem. Ponieważ branża jest stosunkowo początkująca, wiele rządów nie było w stanie wprowadzić przepisów chroniących konsumentów, a jednocześnie nie hamujących innowacji. Niektóre, takie jak Chiny i Korea Południowa, wprowadziły całkowity zakaz praktyk, które uznają za wysoce ryzykowne, podczas gdy wiele osób, na przykład rząd Indii, przyjęło podejście bez angażowania rąk. Jednak kraje, które wprowadziły prawa zezwalające, czerpią duże korzyści i wyprzedzają kraje pionierskie jako preferowane miejsce docelowe dla start-upów kryptowalut.

Małe narody, duża przewaga

Podczas gdy duże kraje, takie jak Chiny i Stany Zjednoczone, oferują ogromny rynek krajowy dla start-upów kryptowalut, są one również dość powściągliwe, a uchwalenie przepisów przyjaznych kryptowalutom okazało się dość trudne. Mniejsze kraje dostrzegły wielką szansę, jaką oferuje ta porażka, i obecnie prowadzą wyścig w kierunku regulacji kryptograficznych. Jeden taki naród jest Malta. Naród wyspiarski z populacją mniejszą niż pół miliona zbiera duże plony dzięki postępowym przepisom dotyczącym kryptowalut. Binance mogło być największą nazwą, która przeprowadziła się na Maltę, ale nie jedyna. OKEx, kolejna gigantyczna giełda kryptowalut, która plasuje się w pierwszej piątce, również ogłosiła, że ​​otworzy sklep na Malcie, opisując maltański rząd jako „myślący przyszłościowo”. Inne firmy, które zdecydowały się rozpocząć działalność na Malcie, to TRON, Coinvest, zdecentralizowany rynek inwestycyjny oraz Monaco Card, portfel kryptowalut z kartą Visa.

Szwajcaria to kolejny kraj pro-kryptograficzny, który przyciąga głównych graczy z branży. Górzysty kraj środkowoeuropejski został zidentyfikowany w grudniu ubiegłego roku przez A. Raport PwC jako jedno z trzech najlepszych miejsc docelowych dla nowych projektów ICO. Za pośrednictwem Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego rząd szwajcarski wprowadził przepisy, które wspierają innowacje oparte na technologii blockchain, dzięki czemu jest to miejsce dla start-upów kryptowalut. Bitcoin jest uznawany za legalną metodę płatności w kraju, a rząd jasno wskazuje, że zamierza uczynić Szwajcarię globalnym centrum blockchain do 2020 r..

Singapur jest kolejnym pretendentem do tytułu najbardziej przyjaznego kryptowalutowi kraju na świecie, a także jednego z trzech najlepszych miejsc docelowych ICO według raportu PwC. Znany jako globalne centrum finansowe Singapur przez długi czas unikał wdrażania przepisów dotyczących kryptowalut, ale w ostatnich miesiącach zaczął zachęcać do ostrożności podczas handlu kryptowalutami. Rząd nalegał na stosowanie przepisów dotyczących ochrony konsumentów, aby pomóc w rozwoju rynku kryptowalut w kraju.

W wyścigu do zostania globalnym hubem blockchain, Estonia to kolejny mały kraj, który robi wielkie ruchy. Kraj bałtycki był pierwszym krajem na świecie, który wdrożył „e-rezydencja”I oczywiście był dość podatny na waluty cyfrowe. Parlament narodowy przyjął poprawki do swoich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, które teraz zawierają przepisy dotyczące walut cyfrowych i portfeli kryptograficznych. To uznanie znaczenia branży kryptograficznej dało wielu startupom pewność, że kraj dąży do dalszego rozwoju w tej dziedzinie. Wzmocnieniem zaufania do Estonii jest propozycja tego kraju dotycząca narodowego tokena kryptograficznego, Estcoin. Chociaż oczekuje się, że UE będzie stanowić duże wyzwanie dla Estonii, jest to dowód wiary tego kraju w kryptowaluty.

Weterani

Podczas gdy mniejsze kraje starały się walczyć o kawałek ciasta, weterani wprowadzają również pewne przepisy, aby wspierać rozwój branży kryptograficznej. Stany Zjednoczone stara się regulować branżę, a SEC rozprawia się z giełdami, takimi jak Coinbase i Kraken, i przeciąga je przez sprawy sądowe. Przewodniczący CFTC był jednak zwolennikiem kryptowalut i kiedyś nazywał siebie „krypto-tatą”. W niedawnym wywiadzie dla CNBC, ujawnił, że zarówno on, jak i przewodniczący SEC zeznawali przed Izbą Gospodarczą o znaczeniu regulacji sektora. Ponieważ Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej aktywnych krajów w przestrzeni kryptograficznej, wszelkie wprowadzone przepisy będą miały wpływ na globalną branżę kryptowalut.

Japonia jest jednym z pionierów regulacji kryptograficznych, będąc pierwszym krajem na świecie, który uznał Bitcoin za legalną metodę płatności. Przyjazny dla kryptowalut charakter japońskiego rządu sprawił, że jest to najbardziej kuszące miejsce docelowe dla start-upów kryptowalut, a liderzy branży zachęcali wiele rządów do pójścia w ich ślady. Jednak po włamaniu do popularnej giełdy kryptowalut Coincheck, japoński rząd za pośrednictwem FSA z zapałem rozprawił się z giełdami. Chociaż giełdy pozostają legalne, muszą uzyskać licencję od FSA, aby móc działać w kraju. Prześladowanie doprowadziło do zamknięcia kilku giełd, takich jak Mr. Exchange i Tokyo Gateway, podczas gdy inne, takie jak Binance, musiały przenieść się po nieuzyskaniu niezbędnego certyfikatu od organu nadzorującego usługi finansowe.

Wielka Brytania jest również liderem pod względem przyjazności dla kryptowalut, ponieważ Londyn ma jedną z najlepiej prosperujących społeczności blockchain na świecie. Podczas gdy rząd Wielkiej Brytanii nie sformułował jeszcze kompleksowej polityki regulacyjnej dla branży, zamiast tego zdecydował się na podejście bezpośrednie, społeczność blockchain połączyła siły, aby utworzyć pierwsze na świecie samoregulacyjne stowarzyszenie branżowe, którego celem jest promowanie wyższych standardów postępowania . Znany jako CryptoUK, organizacja szczyci się jednymi z wiodących firm blockchain w Wielkiej Brytanii, a jej członkami założycielami są Coinbase, CEX.IO, BlockEx, eToro i CommerceBlock.

streszczenie

Czy doczekamy się czasu, kiedy branża kryptowalut będzie regulowana poprzez jasno określoną politykę, która chroni konsumentów, a jednocześnie sprzyja innowacjom? Dotychczasowy postęp sugeruje, że ten czas nadchodzi. Chociaż nie każdy kraj jest entuzjastycznie nastawiony do kryptowalut – niektóre, takie jak Maroko, Ekwador i Boliwia, całkowicie je zakazały – ci, którzy byli pionierami w regulowaniu branży kryptograficznej, doświadczyli gwałtownego wzrostu większości firm kryptograficznych. Dzieje się tak, ponieważ większość ludzi nabiera większej pewności w tej dziedzinie, ponieważ mają pewność, że rząd chroni ich interesy.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem BigStock.