Xapo chroni 10 miliardów dolarów w Bitcoin Underground

Odkąd powstał Bitcoin i rozpoczął się proces wydobywania, popularność kryptowaluty stale rośnie. Bitcoin został zaprojektowany z myślą o anonimowości i bezpieczeństwie, ale paradoksalnie istnieje wiele luk związanych z posiadaniem kryptowaluty. Może to prowadzić do wielu trudnych sytuacji dla upublicznionych właścicieli kryptowalut, ponieważ ich aktywa można łatwo (i bez śladu) ukraść im, poprzez wymuszenie lub utratę klucza prywatnego.

W rzeczywistości pierwsza znacząca kradzież Bitcoinów, o wartości 25 000 BTC według dzisiejszej wartości rynkowej, o wartości około 231 milionów dolarów, miała miejsce w 2011 roku, kiedy Bitcoin miał tylko 19 dolarów.

Co więc powinni zrobić właściciele kryptowalut? Jak mogą chronić się przed potencjalnymi zagrożeniami i ograniczać zagrożenie dla swoich kryptowalut?

Choć może to być kontrowersyjne (dla społeczności kryptowalut), rozwiązanie można znaleźć w usługach scentralizowanych, takich jak Xapo, zwłaszcza w przypadkach, gdy anonimowość nie jest już możliwa.

Czym jest Xapo?

Wszystko zaczęło się, gdy postępowy argentyński myśliciel i przedsiębiorca Wences Casares dostrzegł wyjątkową okazję biznesową w „byciu bankiem” zasobów cyfrowych dla globalnej elity..

Casares ze swoim dogmatycznym podejściem do kryptowalut (wierzy, że Bitcoin będzie jedyną cyfrową walutą, która przetrwa je wszystkie) ciężko walczy o stworzenie rozległej i bezpiecznej sieci, która uzupełnia jego przekonania. Spędził kilka lat i wydał nieznane ilości pieniędzy na budowę prawdopodobnie najbezpieczniejszej sieci podziemnych skarbców rozproszonych w nieujawnionych fizycznych lokalizacjach na trzech różnych kontynentach.

Cztery lata później Casares uruchomił start-up z siedzibą w Hongkongu o nazwie „Xapo”, który jest pierwszym powiernikiem, który wykorzystał powszechne obawy związane z bezpieczeństwem związane z przechowywaniem bitcoinów. Depozytariusz podlega obowiązkom regulacyjnym. Jej szwajcarska spółka zależna podlega Stowarzyszeniu Standardów Usług Finansowych, które wymaga od niej przestrzegania wszystkich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Xapo ma korporację z siedzibą w Delaware, która jest zarejestrowana w Financial Crimes Enforcement Network Departamentu Skarbu USA i jest licencjonowana w kilku stanach USA.

Xapo obsługuje swoich amerykańskich klientów za pośrednictwem tej korporacji, zapewniając przestrzeganie wszystkich niezbędnych przepisów w USA.

Usługi Xapo

Na całym świecie Xapo zapewnia portfel kryptowalut, kartę debetową Bitcoin (nie jest już dostępna) i oczywiście skarbce do przechowywania w chłodni.

  • Broker Bitcoin – Możesz kupić Bitcoin na Xapo, korzystając z innego zestawu preferencji płatności. Oferują preferencje dotyczące karty kredytowej, przelewu bankowego, procesora płatności online i płatności gotówką, ale nie wszystkie opcje płatności są dostępne dla każdego kraju.
  • Portfel Xapo – aplikacja mobilna i dostęp online są dostępne, oferują sposób przechowywania wielu walut fiducjarnych i bezpośredniego transferu środków do iz Xapo Vault.
  • Karta debetowa Xapo – Portfel Xapo jest bezpośrednio połączony z kartą debetową Xapo, która zawiera funkcje takie jak standardowa karta debetowa, jedyną różnicą jest to, że jest ona zabezpieczona Bitcoinami, a nie walutą fiducjarną. Ta karta debetowa była dostępna w akceptowanych krajach, ale w styczniu 2018 r, Visa poleciła firmie zatrzymać wszystkie operacje kartowe.
  • Xapo Vault – dobrze znany magazyn o maksymalnym bezpieczeństwie, który bezpiecznie przechowuje bitcoiny.

Po skonfigurowaniu infrastruktury, Casares podjął żmudne zadanie przekonania najbogatszych właścicieli firm w Dolinie Krzemowej, że Bitcoin stanie się jedynym globalnym zasobem kryptograficznym o wysokiej wartości. Że powinni mocno inwestować, a jego system bezpieczeństwa był dla nich najlepszy.

Zdobył bardzo ekskluzywną klientelę, która przyniosła mu sławę w całych Stanach i przydomek „Pacjent Zero” za bycie pierwszym bohaterem Bitcoina i powiązanych możliwości biznesowych.

Inwestorzy Xapo

Według anonimowych klientów Xapo, dzisiejsza łączna wartość zasobów Bitcoin przechowywanych w skarbcach wynosi 10 miliardów dolarów. Innymi słowy, posiada 7% światowego kapitalizacji rynkowej Bitcoin należącej do jednego podmiotu lub ponad 98% wszystkich depozytów zatrzymanych przez około 5760 amerykańskich banków.

Aby zapewnić lepszą ochronę BTC swoich klientów, Casares przeniósł siedzibę Xapo w Szwajcarii po zaadoptowaniu wycofanego z użytku bunkra wojskowego do magazynu kryptowalut.

Najważniejszymi inwestorami Xapo są Benchmark, Greylock Partners, Index Ventures, Fortress Investment Group, Ribbit Capital i Emergence Capital Partners, GrayScale, CoinShares itp., Którzy w całości zgromadzili ponad 540 milionów dolarów.

Wysoki popyt Xapo potwierdzają inwestycje miliarderów Reida Hoffmana, Mike’a Novogratza, Johna Reeda, Dee Hocka i wielu innych.

W jaki sposób Xapo chroni swoje zasoby?

System bezpieczeństwa Xapo jest oparty na najnowocześniejszej technologii. Trzeba przejść przez kilka punktów kontrolnych uzbrojonych strażników, żelbetowe korytarze, wzmocnione stalowe drzwi, zamki biometryczne z najnowocześniejszym oprogramowaniem do rozpoznawania palców i stałą obserwację wizualną każdego centymetra skarbca.

Zaczyna się od uwierzytelniania wieloskładnikowego i segmentacji klucza prywatnego na dużych serwerach komputerowych, które przechowują bitcoiny i które nigdy nie były połączone z żadnymi sieciami, szczególnie z Internetem, ani nigdy nie będą.

Magazyny mają mechanizm awaryjnej kopii zapasowej. Właśnie dlatego Xapo jest najbezpieczniejszym na świecie systemem zabezpieczającym do przechowywania w chłodniach. Xapo ma dobrze przetestowany protokół, który wymaga bezbłędnej weryfikacji tożsamości klienta i uwierzytelnienia żądania przed ręcznym podpisaniem transakcji kluczami prywatnymi z wielu lokalizacji skarbców.

Do autoryzacji każdej transakcji wymagane jest zatwierdzenie z trzech oddzielnych skarbców. Jako dodatkowe zabezpieczenie, cały proces trwa do 48 godzin, zanim żądany Bitcoin pojawi się w portfelu Xapo ze skarbców firmy.

Jeśli klient chce dokonać wypłaty w dni robocze, procedura może rozciągnąć się do 4 dni, jeśli między nimi nastąpi weekend. Zarówno koszt poniesiony w ramach transakcji, jak i czas potrzebny na to, będą zbyt duże, aby było to opłacalne.

Ponadto, jeśli klient woli handlować BTC na inną kryptowalutę, transfer bitcoinów do portfela giełdowego wiąże się z dodatkowym kosztem. Nie wspominając o dodatkowym czasie oczekiwania.

Przesada Xapo

Rozwiązanie Xapo w kwestii bezpieczeństwa Bitcoina nie ma zastosowania ani nie jest przydatne do masowego użytku, co oznacza, że ​​potrzebne są bardziej niezależne, szybsze i tańsze rozwiązania. To imponujące, że usługa taka jak Xapo istnieje, głównie dlatego, że wskazuje na potrzebę lepszych rozwiązań, z których mogą skorzystać wszyscy inwestorzy.

Ponadto jest to paradoks dla funkcji bezpieczeństwa definiujących kryptowaluty, takich jak niezależność, anonimowość i decentralizacja.

„Jedną rzeczą, która musi być głównym priorytetem społeczności kryptograficznej, jest zwiększenie użyteczności i bezpieczeństwa niezależnych modeli uwierzytelniania. Oznacza to, że musimy pracować znacznie ciężej, aby zaprojektować portfele, które są bezpieczne dla zwykłych użytkowników bez wprowadzania scentralizowanych kluczy ”. – Vitalik Buterin.

Jednak…

Posiadanie zweryfikowanego depozytariusza, który utrzymuje Twoje bogactwo w kryptowalutach w sposób bardziej bezpieczny, niż kiedykolwiek byłbyś w stanie zrobić to sam, ma dużą wartość. W oczach niezwykle bogatych najczęściej anonimowość nie wchodzi w grę, dlatego posiadanie kogoś, na kim można polegać, jest naprawdę błogosławieństwem.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Xapo.