Jak określić najbardziej dochodowe monety do wydobycia?

Waluty cyfrowe są na topie na całym świecie od czasu ich wprowadzenia na rynek osiem lat temu. Bitcoin jest najpopularniejszą spośród 10 wiodących kryptowalut, którymi handluje się obecnie na rynku. Niemniej jednak są one uważane za wszechstronne, ale niewiarygodne aktywa przez biurokrację i branże usług finansowych.

Wartość kryptowaluty zależy od popytu, a także od tempa generowania monet. Faktem jest, że wiele osób jest zdezorientowanych Bitcoinem i jego funkcjami. Chodzi o monety, ale nie można znaleźć żadnych fizycznych monet. Bitcoin jest wydobywany, ale nie ma faktycznego wiercenia, kopania i wydobywania. W rzeczywistości społeczność Bitcoin kwestionuje twierdzenie australijskiego przedsiębiorcy, znanego jako „Satoshi Nakamoto”, że wynalazł tę wirtualną walutę. Jedno jest pewne. Bitcoin to forma online lub wirtualne pieniądze.

Teraz, jak możesz dowiedzieć się, która moneta jest dla mnie najbardziej dochodowa?

Górnictwo to terminologia dotycząca odkrywania nowych monet, która jest tym samym, co znajdowanie złota. W prawdziwym życiu wydobywanie jest jedynie potwierdzeniem transakcji Bitcoin. Te „transakcje” są umieszczane w pudełkach z wirtualnymi kłódkami, które nazywane są łańcuchami blokowymi. Górnicy używają oprogramowania, aby uzyskać klucz do otwarcia kłódki. Gdy to nastąpi, te nowe Bitcoiny są udostępniane jako forma nagrody.

Na początku wydobycie było łatwe, ponieważ w tej branży było tylko kilku górników. Przestrzeń Bitcoin w końcu się powiększyła i więcej ludzi zainteresowało się poszukiwaniem tego cyfrowego skarbu. Chętni górnicy tworzyli grupy i dzielili się drogim sprzętem, możliwościami przetwarzania i kosztami energii elektrycznej, aby odkryć cenne monety. W końcu moda minęła, a dzisiejsze postrzeganie jest takie, że tylko scentralizowani górnicy mogą zyskać.

Moje monety

CoinWarz ma długą listę kryptowalut według pozycji rentowności. Oto niektóre z nich:

 1. Curecoin (CURE)
 2. Monero (XMR)
 3. Ethereum Classic (ETC)
 4. Ethereum (ETH)
 5. ZCash (ZEC)
 6. ZClassic (ZCL)
 7. Gulden (NLG)

Na tej liście jest o wiele więcej, ale chodzi o to, że te kryptowaluty są porównywane z Bitcoinem, aby dowiedzieć się, czy kopanie jednego lub więcej jest opłacalne zamiast Bitcoin.

Scentralizowane i selektywne

Obecnie problemem jest niezależnie od waluty cyfrowej, zdecentralizowana jednostka nie stała się jeszcze stabilna, całkowicie niezawodna i szeroko stosowana. Jest to ważne dla miejsc, które wymagają równoległej waluty, co zapewni uczciwy rynek. Wadą jest to, że Bitcoin nadal nie jest dostępny dla wszystkich sześć lat po jego wydaniu. Jedyne, co oferują te waluty, to zawiłe wzory matematyczne i formuły ekonomiczne, które nigdy nie były używane przez scentralizowane systemy finansowe. Nie zostały one nawet przetestowane w celu ustalenia, czy procedury będą odpowiadać potrzebom rynku. Waluty wirtualne pozostają scentralizowane i dyskryminujące.

Istotą zdecentralizowanych walut wirtualnych było obejście centralnej kontroli rządów i systemu bankowego, a także stworzenie prawdziwego wolnego rynku typu punkt-punkt. Niestety ich platformy są przepełnione usługami typu FOREX, które koncentrują się na zdecentralizowanych walutach elektronicznych, w których inwestorzy spekulują na wartości i generują zyski w dolarach amerykańskich lub euro. Świat finansowy już otworzył swoje podwoje dla Bitcoin, więc górnicy i inwestorzy są świadomi Bitcoina i tych kryptowalut.

Curecoin i Monero

Na szczycie listy CoinWarz znajdują się Curecoin i Monero. Pierwsza to kryptowaluta znana również jako CURE. Mówi się, że jest w stanie wyleczyć przerażającą chorobę nowotworową i inne przewlekłe dolegliwości, takie jak choroba Alzheimera. EoBot ma możliwości eksploracji w chmurze, aby pomóc w tworzeniu CURE. Uważany jest za najłatwiejszy, najtańszy i najbardziej efektywny sposób wydobywania:

 • Curecoin
 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Dziarskość
 • Marszczyć
 • Monero
 • Dogecoin
 • BitShares
 • USD
 • Złoto

EoBot może wydobywać dowolną kryptowalutę, niezależnie od tego, czy jest oparta na algorytmie Scrypt, czy SHA-256. Można go również wybić w procesie stakingu. Curecoin to zdecentralizowana kryptowaluta typu open source, która oddzieliła się od Litecoina w 2013 r..

Monero jest otwartą walutą wirtualną stworzoną w 2014 roku. Koncentruje się na skalowalności i decentralizacji. Ta waluta jest oparta na protokole znanym jako CryptoNote i posiada duże różnice algorytmiczne związane z Blockchain w przeciwieństwie do Bitcoin. Monero polega na sygnaturach pierścieni, aby zapewnić określony poziom prywatności podczas dokonywania transakcji przez użytkowników. Jest to waluta cyfrowa typu proof of work, którą można wydobywać przy użyciu mocy obliczeniowej z GPU lub CPU. Nie ma układów scalonych specyficznych dla aplikacji dla Monero. Innymi słowy, osoby posiadające komputery stacjonarne mogą wydobywać walutę.

Sztuka górnictwa

Każdy, kto jest zdeterminowany, aby wydobywać kryptowaluty, powinien wiedzieć, jak zmaksymalizować wykorzystanie finansów i sprzętu. Faktem jest, że duże pieniądze trafiają do drogich bitcoinów ASIC. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym procesem, oto przewodnik, jak zacząć.

Pierwszym krokiem jest wybranie preferowanej waluty. Wydobywanie wirtualnych walut wymaga rozwiązywania trudnych zagadek kryptograficznych. Górnicy zapewniają dowód pracy, który jest rekompensowany kryptowalutą. Mówiąc szerzej, obecnie używane są dwa algorytmy haszujące POW. Istnieją mniej znane alternatywy, ale warto przyjrzeć się dwóm.

Algorytm SHA-256 preferuje surową lub podstawową moc przetwarzania. W przeszłości wydobywanie bitcoinów za pomocą procesora i karty graficznej było łatwe nawet w domu. Zupełnie inaczej jest w dzisiejszych czasach ze względu na poziom trudności Bitcoin. Do wydobywania używane są specjalne procesory (ASIC). Te procesory są potężne i uzupełniają wzrost poziomu trudności Bitcoin. Zaprojektowane niedawno chipy stały się przestarzałe.

Algorytm Scrypt obsługuje ogromne ilości pamięci RAM, a także możliwości przetwarzania równoległego. Dlatego też platformy oparte na GPU wciąż mają przed sobą długą drogę. ASIC dla tego algorytmu nie zmieniły się jeszcze znacząco, więc poziom trudności takich walut nie wzrósł tak radykalnie jak Bitcoin.

Biorąc to pod uwagę, łatwiej będzie ci znaleźć najbardziej dochodowe monety, które możesz wydobyć.