Rynek niedźwiedzi kryptowalut: cztery opcje – wybierz mądrze

W ciągu dekady od wprowadzenia bitcoina był to rollercoaster dla inwestorów kryptowalutowych – zwłaszcza po rozpoczęciu hossy pod koniec 2017 roku. W ciągu 10 lat było wiele emocji i rozlewów, a także więcej wzlotów niż upadków. Z pewnością ci, którzy byli sprytni – lub mieli szczęście – zainwestować w pierwszych dniach, będą bardzo zadowoleni ze swoich zysków.

Podobnie jak kolejka górska, po stromym wzniesieniu następuje ekscytujący – czasami przerażający – spadek, i tak było w przypadku bitcoina i innych głównych kryptowalut w 2018 roku..

Mówi się o kolejnym wybiegu byków na horyzoncie, choć nikt nie wie, czy tak się stanie. Jakie strategie stosują inwestorzy kryptowalutowi podczas bessy? Zasadniczo masz cztery opcje – wymienione poniżej. Wybierz mądrze.

  1. Krótka sprzedaż

„Zwarcie” ma miejsce, gdy trader popiera spadek na pewnym rynku. Jeśli ich przeczucie jest słuszne, skorzystają. Prawdopodobnie najsłynniejszy przykład krótkiej sprzedaży miał miejsce we wrześniu 1992 r., Kiedy węgiersko-amerykański inwestor George Soros zarobił około 1 miliarda dolarów netto po prawidłowym przewidywaniu spadku wartości funta brytyjskiego, gdy został wyparty z europejskiego mechanizmu kursów walutowych..

Zwarcie jest możliwe dzięki kontraktom na różnicę (CFD) lub instrumentom pochodnym, ponieważ pozwalają przedsiębiorcy na sprzedaż aktywów, których w rzeczywistości nie posiada. Krótko mówiąc, krótka transakcja jest realizowana, gdy pożyczony składnik aktywów lub instrument jest sprzedawany po bieżącej cenie rynkowej. Jeśli rynek poruszy później tradera, a cena aktywa spadnie, wartość jego pozycji wzrośnie. Stamtąd przedsiębiorca może zdecydować się na odkupienie tańszego aktywa i osiągnięcie przyzwoitego zysku.

1200 instrumentów oferowanych przez wiodącą globalną platformę społecznościową i inwestycyjną eToro do swoich 10 milionów + członków mają opcję krótkich pozycji, w tym na giełdach kryptowalut i giełdach. Powiedzenie „strata jednego człowieka jest zyskiem drugiego” nigdy nie było tak trafne.

  1. HODL

Gdy po raz pierwszy widzisz „HODL”, gdy ktoś omawia kryptowaluty, słowo to powoduje, że przestajesz czytać. Myślisz: „Czy to błąd ortograficzny?” Cóż, tak jest – przynajmniej pierwotnie został błędnie wpisany. Teraz, dość zabawne, HODL zaczął żyć własnym życiem. Ewoluował, aby reprezentować długoterminową strategię handlową i filozofię dla inwestorów kryptowalutowych.

HODL stał się akronimem (lub nawet backronimem) oznaczającym „trzymaj się drogiego życia”, co oznacza, że ​​nawet gdy inwestorzy są na głębokiej czerwono ze swoimi kryptowalutami, nie powinni piąć się pod presją i sprzedawać, kierując się przekonaniem, że ostatecznie to zrobią , zbieraj wspaniałe nagrody po osiągnięciu masowej adopcji.

Quartz ogłosił HODL jako jeden z najważniejszych terminów w kulturze kryptowalut w 2017 roku, opisując go jako determinację, by „pozostać zainwestowanym w bitcoin i nie kapitulować w obliczu spadających cen”.

LINK DO WIDEO

Z pewnością istnieje duży potencjał HODLingu jako strategii inwestycyjnej, a nie sprzedaży pod presją, jak pokazuje nam historia – i to nie tylko w świecie kryptowalut.

Jeden z najbardziej znanych przykładów niepowodzenia w HODL miał miejsce w połowie lat 70., kiedy Ronald Wayne, trzeci współzałożyciel Apple – obok Steve’a Jobsa i Steve’a Wozniaka – sprzedał swój 10-procentowy udział w ówczesnym start-upie pozostałym dwóm. współzałożyciele za 800 dolarów.

W sierpniu 2018 roku Apple osiągnął historyczny kamień milowy, jakim było osiągnięcie kapitalizacji rynkowej w wysokości 1 biliona dolarów. Gdyby Wayne przyjął mentalność HODL, jego udział w Apple byłby dziś wart około 100 miliardów dolarów.

Nie da się przewidzieć przyszłości, ale jednym z nich jest Jay Smith eToroNajbardziej rozpoznawalni Popularni inwestorzy (których transakcje mogą być kopiowane przez innych – jak każdy na platformie) uważają, że pozostanie silnym przyniesie największe korzyści. Smith – handlowiec na pełen etat – alias. jaynemesis na eToro – opisuje swój styl handlu jako „podstawy, przyszłość i HODLing”.

„Jestem głęboko przekonany, że kryptowaluty zmienią świat, zastępując giełdy, większość walut i zasilając wszystko, od płatności między maszyną i Internetu rzeczy, po media strumieniowe, rynki prognoz, systemy zarządzania, systemy głosowania, a nawet potencjalnie internet ,” on kontynuuje. „To powiedziawszy, przed nami długa droga, w większości tych obszarów jesteśmy na bardzo wczesnym etapie”.

  1. Inwestuj dalej

Kiedy wartość kryptowalut spada, wielu inwestorów podwaja się – skutecznie wzmacniając swoje zaangażowanie w potencjalnie ryzykowny sposób działania – ponieważ ceny są tak niskie. Podobnie jak w przypadku HODLerów, ci, którzy nadal inwestują, widzą długoterminowe korzyści kryptowalut.

Pomimo bessy w 2018 r. Wielu użytkowników eToro zainwestowało więcej w bitcoin, XRP i szereg innych kryptowalut dostępnych na platformie – wystarczy spojrzeć na nastroje rynkowe (zdjęcie zrobione 30 listopada 2018 r.).

To nie jest porada inwestycyjna ani rekomendacja inwestycyjna.

  1. Urozmaicać

Jeśli poszedłeś all in na kryptowaluty i czekasz, aż strzałki zmienią kolor na zielony, a nie czerwony, dobrym pomysłem może być rozważenie inwestycji w inne klasy aktywów podczas bessy. Dzięki dywersyfikacji portfela, podejście to rozłoży ogólne ryzyko.

Na eToro dostępnych jest ponad 1200 instrumentów finansowych w sześciu klasach aktywów: kryptowaluty; fundusze podlegające obrotowi giełdowemu (Fundusze ETF); dyby; indeksy; Surowce; i waluty. Oprócz handlu ręcznego użytkownicy mają inne sposoby inwestowania w eToro. Innowacyjny CopyTrader Narzędzie umożliwia klientom automatyczne kopiowanie transakcji czołowych inwestorów. Użytkownicy mogą w prosty sposób przeglądać i kopiować każdego, kto ma profil, a także rozszerzać swoje portfolio za pomocą CopyTrader, jednocześnie korzystając z indywidualnej strategii.

Inną opcją jest CopyPortfolios™: eToro oferuje różne portfele, w tym kryptowaluty, technologię i najlepszych inwestorów. Pozwalają one użytkownikom inwestować na wielu rynkach lub traderach w oparciu o z góry określone strategie inwestycyjne.

Wielokrotnie nagradzana platforma to naprawdę kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb handlowych na rynku niedźwiedzi kryptowalut.

eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel aktywami CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 65% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Kryptowaluty są nieuregulowane i mogą podlegać znacznym wahaniom cenowym, w związku z czym nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Handel kryptowalutami nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Twój kapitał jest zagrożony.

Ta treść jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych i edukacyjnych i nie należy jej traktować jako porady inwestycyjnej ani rekomendacji inwestycyjnej.

To jest post sponsorowany.