3 powody, dla których Brad Garlinghouse z Ripple ma rację co do przepisów

Rynek kryptowalut miał swoje wzloty i upadki w zeszłym roku, ale pokazał również ogromny potencjał i wytrwałość we wszystkich rosnących bólach. Chociaż przyszłość rysuje się w jasnych barwach, jednym z głównych problemów wielu inwestorów był ruch w kierunku zwiększenia nadzoru regulacyjnego. Nie jest tajemnicą, że szepty o planowanych regulacjach i zaangażowaniu rządu w znacznym stopniu przyczyniły się do wzrostu zmienności na rynkach w ostatnich miesiącach, ale inwestorzy są podzieleni co do tego, czy regulacje ostatecznie spowodują rozkwit lub osłabienie walut cyfrowych w dłuższej perspektywie.

Urodzony w nieuregulowanym środowisku rynek kryptowalut rozrósł się szybko i gwałtownie, aby stać się potęgą, jaką jest dzisiaj. Ze względu na jego wyjątkowe pochodzenie w społeczności panuje powszechne przekonanie, że wymogi regulacyjne są sprzeczne z prawdziwą naturą kryptowalut. Wielu miłośników bitcoinów i entuzjastów monet prywatności nie ufa rządom i bankom i „bankuje” faktem, że aktywa cyfrowe uwolnią je od władzy i wpływu, jaki te podmioty utrzymywały przez tak długi czas. I tak dyskusje o zwiększonej regulacji wywołały u wielu inwestorów nerwowość na rynku, co z kolei spowodowało znaczne spadki cen. Na przykład doniesienia o nowo uruchomionej sondzie SEC dotyczącej kryptowalut wraz ze spekulacjami na temat tego, czy Korea Południowa będzie ściśle regulować handel kryptowalutami, spowodowały, że rynek w pierwszym kwartale 2018 r..

Opinia niepopularna

Chociaż wielu inwestorów zdecydowanie sprzeciwia się regulacjom, są tacy, którzy uważają, że regulacje powinny być mile widziane ze względu na ich potencjał, aby przenieść rynek kryptowalut na wyższy poziom. Jedną postacią w społeczności, która otwarcie wypowiedziała się na temat tego niepopularnego podejścia do sprawy, jest Brad Garlinghouse, Prezes Ripple.

„Niezwykle ważne jest, aby cała branża uznała, że ​​musimy współpracować z regulatorami, musimy pracować z systemem” – powiedział Garlinghouse CNBC. „Rewolucja w łańcuchu bloków dzieje się wewnątrz systemu, a nie spoza systemu”.

Ripple to firma zajmująca się przetwarzaniem płatności z siedzibą w San Francisco, która oferuje własną cyfrową walutę XRP. Firma dąży do stworzenia łatwiejszego sposobu przesyłania pieniędzy przez granice za pomocą technologii blockchain. Wsparcie Garlinghouse dla regulacji kryptowalut spotkało się z dużym sceptycyzmem i krytyką, jednak jego poglądy na ten temat są oparte na logice i pragmatyzmie. Oto kilka powodów, dla których warto wspierać przepisy dotyczące kryptowalut w oparciu o ostatnie komentarze Garlinghouse:

  1. Rządy zostaną tutaj

„Myślę, że ostatecznie rządy nie odchodzą. Za mojego życia nie sądzę, żeby tak się działo ”.

Wielu zagorzałych entuzjastów kryptowalut weszło na rynek, chcąc skorzystać z klasy aktywów, która potencjalnie wyeliminowałaby zaangażowanie rządu i banku w ich finanse. Chociaż to romantyczne pojęcie mogło wystarczyć, aby przyspieszyć erę kryptowalut, stało się coraz mniej realistyczne wraz z rozwojem rynku kryptowalut. Mówiąc najprościej, nie ma na świecie rządu, który byłby skłonny usiąść na swoich rękach i pozwolić, aby całkowita kapitalizacja rynkowa przekraczająca 400 miliardów dolarów pozostała nietknięta. Rządy zostaną tutaj i tak długo, jak będą, regulacje dotyczące kryptowalut będą nadal odgrywać większą rolę na rynku.

  1. Ochrona inwestorów

„Regulatorzy nie odchodzą – i nie powinni. Od pokoleń chronią inwestorów przed oszustwami ”.

Choć kryptowaluty stały się popularne, wiele z nich obawia się związanego z nimi ryzyka. Rynek będzie miał trudności z osiągnięciem pełnego potencjału, jeśli nie będzie mógł rozstać się ze swoim wieloletnim wizerunkiem „Dzikiego Zachodu”. Innymi słowy, bez zabezpieczeń regulacyjnych chroniących zarówno inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych przed kradzieżą, oszustwami i przestępstwami, trudno będzie im dojrzeć na tyle, aby osiągnąć akceptację głównego nurtu. Nowe przepisy zapewne przyniosą większą stabilność, bezpieczeństwo i spokój aktywnym inwestorom, a także napływ nowych graczy pragnących wejść na bardziej ustabilizowany i stabilny rynek. Może to być niezwykle pozytywny krok dla wszystkich zaangażowanych.

  1. Dalsze dojrzewanie i akceptacja rynku

„Mam nadzieję, że istnieje więcej przepisów. Jeśli chcemy, aby cała ta klasa aktywów rosła i dojrzewała, oczywiście powinno być więcej regulacji ”.

Tak, rynek kryptowalut może wydawać się jak kolejka górska, gdy przepisy są wprowadzane w życie (lub nawet w niejasny sposób odniesienia), ale długoterminowe korzyści powinny przeważać nad krótkoterminowymi spadkami cen. Nowe, dobrze przemyślane przepisy na całym świecie mogą pozwolić na szybszą ewolucję tego rynku, ograniczając ryzyko związane z fałszywymi ICO, grupami typu „pump-and-dump” i niezliczonymi innymi złośliwymi czynnikami stojącymi za gwałtownymi wahaniami rynku. Wyraźne prawodawstwo i zwiększony nadzór regulacyjny prawdopodobnie wprowadzą na rynek świadomych i doświadczonych inwestorów, stabilizując większość historycznej zmienności i wprowadzając biliony dolarów kapitalizacji rynkowej.  

Końcowe przemyślenia

Według Garlinghouse: „Wciąż dopiero zaczynamy, jesteśmy na 1. mili w maratonie”. Chociaż złożył to konkretne oświadczenie w odniesieniu do postępów, które Ripple poczynił w ciągu ostatnich pięciu lat i jego potencjału na przyszłość, dotyczy to również przepisów dotyczących kryptowalut i ich wpływu na rynek aktywów cyfrowych. Regulacja może być elementem, który ostatecznie pomoże odnieść sukces na tym rynku. Na razie doświadczeni inwestorzy, którzy mają oko na ogromny potencjał zysku, patrzą z perspektywy czasu na rozwój tego rynku. Będą walczyć z ciosami i przeczekać niepotrzebną panikę, która wiąże się z rozmową o przepisach z długoterminowymi strategiami inwestycyjnymi, takimi jak otwarcie cyfrowej waluty IRA lub po prostu „HODLing”.

Dla osób krytykujących i zwolenników ważne jest, aby poważnie rozważyć długoterminowe korzyści wynikające z przepisów dotyczących kryptowalut. Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość tej klasie aktywów, ale jasne jest, że regulacje rządowe będą nadal odgrywać znaczącą rolę w dającej się przewidzieć przyszłości. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, aby zrozumieć, jak aktualne i proponowane przepisy dotyczące kryptowalut mogą na Ciebie wpłynąć, i pamiętaj, aby odpowiednio dostosować swoje strategie inwestycyjne. Garlinghouse powiedział, że rewolucja kryptowalutowa nastąpi z poziomu systemu, a nie z zewnątrz.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem BigStock.