Jak bitcoin osiągnął parytet ze złotem

Po raz pierwszy w historii cena jednego bitcoina przekroczyła wartość uncji złota. W pierwszym tygodniu marca ta cyfrowa waluta była w stanie zamknąć się na poziomie 1268 USD, podczas gdy wartość zamknięcia złota pozostała na poziomie 1233 USD.

Bitcoin można uznać za najpopularniejszą kryptowalutę, z której korzystają ludzie mieszkający na świecie. Można go uznać za jeden z najlepszych eksperymentów monetarnych, które przeprowadzono również w niedawnej przeszłości. Ponieważ Bitcoin jest kryptowalutą, nie można go wydrukować na papierze. Popularność Bitcoina wzrosła przez cały 2016 rok i stworzył idealną platformę do wzrostu jego wartości. Jeśli spojrzysz na sposób, w jaki wartość Bitcoina wzrosła w ciągu ostatnich 365 dni, wiesz, o czym mówię.

Co przyczyniło się do wzrostu wartości Bitcoina?

Bitcoin ma zestaw unikalnych cech, które nie są wspólne dla innych rodzajów pieniędzy, które można znaleźć na świecie. Całkowita anonimowość zajmuje wśród nich poczesne miejsce. Osoby, które martwią się o bezpieczeństwo i prywatność podczas dokonywania transakcji, wybierają w rezultacie Bitcoin. Z drugiej strony Bitcoin to kryptowaluta, która jest powszechnie akceptowana. Dlatego możesz pomyśleć o wykorzystaniu Bitcoinów w celu dokonania płatności na rzecz osoby, która mieszka w zupełnie innej części świata. Złoto można również uznać za powszechnie akceptowaną metodę płatności. W rezultacie większość ludzi uważa Bitcoin za doskonałą alternatywę dostępną dla złota.

Akcje Bitcoin również rosną w szybkim tempie. W tej chwili akcje Bitcoin mają wartość około 20 miliardów dolarów. Jednak wolumeny transakcji są wyjątkowo niskie w porównaniu z zapasami. Stwierdzono, że liczba transakcji dokonywanych za pomocą Bitcoin znacznie wzrośnie w 2017 r., A to sprawiłoby, że kryptowaluta znacznie wyprzedziła złoto..

Spójrz na historię Bitcoin

Mimo że Bitcoin stał się popularny w niedawnej przeszłości, istnieje już od jakiegoś czasu. Pierwszy znaczący kamień milowy miał miejsce w 2010 roku, kiedy miała miejsce słynna transakcja na pizzę. Facet zapłacił 10000 bitcoinów, aby kupić dwie pizze od Papa John. Jednak Bitcoin nie miał w tamtych czasach dobrej wartości pieniężnej. Gdyby dzisiaj zapłacił 10 000 BTC, wydałby około 6 milionów dolarów na zaledwie kilka pizzy. Ten kamień milowy jest nadal obchodzony na całym świecie jako „Dzień pizzy Bitcoin”.

Bitcoin był w stanie osiągnąć parytet dolara w 2011 roku. Od tego czasu wzrost kryptowaluty był nieco wykładniczy. Bitpay stał się popularny w 2012 roku, a 1000 kupców zaczęło akceptować Bitcoin jako walutę w październiku. Wśród nich znalazły się znane marki na świecie, takie jak The Pirate Bay, OK Cupid, Reddit i WordPress.

Kryzys zadłużenia w Europie stworzył idealną platformę dla popularności Bitcoina jako waluty. Jednak wywarło to negatywny wpływ na scentralizowane waluty fiducjarne i system bankowy. Ponieważ ceny Bitcoinów rosły pod koniec 2013 roku, FBI podjęło niezbędne kroki w celu przejęcia 26000 Bitcoinów z Jedwabnego Szlaku wraz z domniemanym właścicielem.

W 2014 roku miała miejsce największa na świecie wymiana Bitcoinów. Był w stanie kontrolować około 70% wszystkich transakcji Bitcoin, które miały miejsce w tym czasie. Jednak ta transakcja była nękana różnymi problemami, takimi jak włamania. W rezultacie ostatecznie spadł w 2014 r. Do 2015 r. Ponad 160 000 kupców ze wszystkich części świata zaczęło akceptować Bitcoin jako walutę. W rezultacie ludzie mieli możliwość dokonywania płatności za swoje towary za pośrednictwem Bitcoin bez żadnych kłopotów. W tym roku Bitcoin mógł stać się najlepiej prosperującą walutą na świecie. To kolejny kamień milowy, przez który przeszedł Bitcoin w stosunkowo krótkiej historii. Kontynuował tradycję również w 2016 roku. W 2017 roku mógł stać się cennym aktywem niż złoto.

Rozwój Bitcoina w kontekście

Są spekulanci i entuzjaści, którzy śledzili tę cyfrową kryptowalutę od jej powstania. Waluta przeszła szaloną jazdę w przeszłości i była imponująca. Mimo że Bitcoin osiągnął poziom, na którym pozostaje na równi ze złotem, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka ważnych faktów.

Przede wszystkim należy pamiętać, że w obiegu jest tylko około 16,2 miliona Bitcoinów. Z drugiej strony w przeszłości wydobywano 5,6 miliarda uncji złota. Innymi słowy, rynek złota jest około 300 razy wyższy niż rynek bitcoinów. Zanim Bitcoin osiągnie tę samą wartość rynkową w przyszłości, zajmie trochę czasu. Mimo że wartość Bitcoina wzrosła wykładniczo po 2010 r., Obecnie jest warta tylko około 20 miliardów dolarów. Dlatego Bitcoin nie może być używany jako medium transakcyjne dla transakcji na dużą skalę. Na przykład całkowita wartość Bitcoinów, które istnieją na świecie, to około połowa wartości przeciętnej firmy na S&P 500. Wystarczy spojrzeć na wartość dużej firmy, takiej jak Google czy Apple, i porównać ją z wartością Bitcoin. Wtedy zdasz sobie sprawę, jak prymitywna jest ta waluta na dzień dzisiejszy.

Jeśli jesteś osobą, która śledzi tę kryptowalutę od dłuższego czasu, miałbyś jasne zrozumienie potencjału, jaki się z nią wiąże. Bitcoin jest narażony na różnorodne możliwości, które wraz z upływem czasu przyniosłyby maksymalne korzyści.