83 procent głosujących w ankiecie wspiera SegWit

ViaBTC można uznać za jeden z najpopularniejszych basenów górniczych, który oferuje usługi osobom potrzebującym. W przeszłości oferował doskonałą pomoc w stosunku do Bitcoin Unlimited. Niedawno ViaBTC przeprowadziło ankietę, aby podjąć decyzję, czy powinni iść dalej i aktywować SegWit, czy nie. Segwit, który jest również znany jako Segregated Witness, jest rozwiązaniem skalującym i poprawką plastyczności transakcji głównego zespołu programistów Bitcoin. Ta ankieta została przeprowadzona na Twitterze i spotkała się z większym zainteresowaniem, niż oczekiwał ViaBTC.

Ta ankieta została opublikowana na Twitterze 6 maja. Był w stanie przyciągnąć ponad 5700 głosów w krótkim czasie około 20 godzin. Wyniki ankiety zostały obliczone po tym i było jasne, że większość ludzi zagłosowała na tak. Innymi słowy, 83% osób, które zagłosowały na tę ankietę organizowaną przez ViaBTC, stwierdziło, że wolą, aby ViaBTC mogło aktywować Segwit.

ViaBTC nie spodziewał się przeprowadzenia ankiety i zebrania opinii publicznej na temat obaw. To była nagła decyzja zespołu, ale dla całego zespołu poszła naprawdę dobrze. Ta nagła decyzja była zaskoczeniem dla wszystkich osób zaangażowanych w społeczność kryptowalut. Wiele przyczyniła się do tego historia basenu górniczego, z którym związany jest Segwit.

Artykuł wydany przez ViaBTC

19 kwietnia operatorzy pracujący dla ViaBTC podjęli niezbędne kroki w celu opublikowania oficjalnego artykułu o tym, dlaczego nie wspierają Segwit. Ten artykuł był szczegółowy i jasno wyjaśnił debatę, która toczy się między Segwit i Bitcoin Unlimited.

Zgodnie z artykułem, z definicji Segwit można po prostu zdefiniować jako rozwiązanie z miękkimi widelcami, które jest dostępne ze względu na plastyczność. W rezultacie nie ma możliwości zapewnienia żadnego rozwiązania problemów z przepustowością. Biorąc pod uwagę publiczne oświadczenia wydane przez Członków Głównych, wyraźnie widać, że nie chcieli oni przywiązywać wagi do tej kwestii. Po aktywacji Segwit może nastąpić niewielkie powiększenie rozmiaru bloku. Nowo wprowadzone formaty transakcji przyczyniłyby się do zwiększenia rozmiaru bloku. Jednak wciąż jest daleko w tyle za popytem, ​​który jest dostępny dla działań rozwojowych całej sieci Bitcoin.

Czy roszczenia wniesione przez ViaBTC są uczciwe?

Wciąż toczy się wiele debat w celu ustalenia, czy roszczenia wysuwane przez ViaBTC są słuszne, czy nie. Niektórzy twierdzą, że roszczenia mogą być uzasadnione, podczas gdy inni twierdzą, że nie można ich uzasadnić. Spośród nich większość twierdzi, że roszczenia są uzasadnione. Dzieje się tak głównie dlatego, że zarysowany jest rdzeń rozwoju Bitcoin, a aktywacja Segwit umożliwia zwiększenie rozmiaru bloku związanego z Bitcoinem. Rozmiar bloku nie zostałby tylko nieznacznie zwiększony. W rzeczywistości stwierdzono, że rozmiar bloku zostałby zwiększony o około 75%. To niemała kwota do zaniedbania, a osoby przywiązane do kryptowaluty zwróciły na to szczególną uwagę w wyniku tego.

Kiedy wykonujemy obliczenia przy założeniu, że aktywacja Segwit przyczyniłaby się do zwiększenia rozmiaru bloku Bitcoin o około 75%, pojemność łańcucha on wzrosłaby o około 0,75 MB. W rezultacie wpłynęłoby to również na produkcję. Zgodnie z obliczeniami aktywacja ta ożywiłaby produkcję bloków o wielkości 1,75 MB.

Segwit może być wykorzystany jako jedna z najlepszych metod skalowania dostępnych dla osób, które na co dzień mają do czynienia z kryptowalutą. Może to przynieść im korzyści zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i średnioterminowej. Ryan Shea z Blockstack oficjalnie ogłosił wpływ wywierany na ludzi. Według Ryana Shea Segwit był wcześniej uważany za szwajcarski nóż. Produktem ubocznym jest skalowalność. Ma możliwość zapewnienia wymaganej infrastruktury, która może ożywić rozwiązanie dwuwarstwowe. Błyskawica byłaby idealnym przykładem takiego dwuwarstwowego rozwiązania. Takie rozwiązanie z pewnością ma możliwość efektywnego usprawnienia skalowania Bitcoina.

Czy powstały wpływ nie jest wystarczający??

Jak wspomniano wcześniej, aktywacja Segwit ma możliwość zwiększenia rozmiaru bloku o około 75%. Czy to wystarczająca liczba, czy nie? Większość ekspertów pracujących dla branży kryptowalut uważa, że ​​wzrost zdolności w łańcuchu tylko o około 75% nie jest w stanie przyczynić się do wykładniczego wzrostu, którego doświadcza Bitcoin. Gdy rozmiar bloku zostanie zwiększony do 1,75 MB po aktywacji Segwit, można go zmaksymalizować przez okres kilku miesięcy. Albo istnieje szansa, aby istnieć przez okres około jednego lub dwóch lat. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć, że w przyszłości wzrost rozmiaru bloku będzie przebiegał liniowo. Dlatego rozpoczęto wiele dyskusji w celu ustalenia, czy zwiększenie zdolności w łańcuchu jest wystarczające, czy nie.

ViaBTC w końcu podjął decyzję o przeprowadzeniu publicznej ankiety i uzyskaniu opinii opinii publicznej na temat poparcia, jakie okazuje Segwitowi. W tej chwili najlepszą dostępną metodą ViaBTC jest aktywacja Segwit. Fakt ten wyraźnie widać po wynikach, które ViaBTC uzyskało również w ankiecie. Z drugiej strony ViaBTC będzie musiało pomyśleć o innych rozwiązaniach lub metodach skalowania, które można wykorzystać w celu dalszego zwiększenia przepustowości w łańcuchu. W przeciwnym razie w przyszłości stałby się niewystarczający dla ludzi.