Propozycja dotycząca bloku rozszerzeń ma większe wsparcie branżowe

Plotki o alternatywnej implementacji klienta Bitcoin były w stanie dostarczyć wiadomości w przestrzeni kryptowalut w przeszłości. Podczas gdy plotki się rozprzestrzeniły, Bitcoin podjął niezbędne kroki, aby dać oficjalne wskazówki na ten temat. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem Bitcoin.com, BitPay planuje przeprowadzić testy alternatywnego klienta Bcoin, który zajmuje się blokami rozszerzeń. Do testów współpracowałaby z innym startupem opartym na Bitcoin, Purse. Obecnie trzy dodatkowe firmy, które są zaangażowane w cyfrową walutę, zapewniają wsparcie dla propozycji „Księżyca” przedstawionej przez Bcoin.

Do propozycji „Księżyca” ma dołączyć wiele innych firm

Jak wspomniano wcześniej, trzy dodatkowe firmy nie mogą się doczekać udzielenia wsparcia dla Extension Block of Bcoin. Propozycja koncentruje się zarówno na badaniach, jak i testach. W rezultacie otrzyma ogromną pomoc od liderów branży w dłuższej perspektywie. Jednym z głównych zwolenników tej propozycji jest OB1 firmy Openbazaar. Inne firmy obejmują Ripio, który jest usługą portfelową opartą na kryptowalutach, oraz skupioną na Bitcoinie sieć mediów społecznościowych o nazwie Yours. Stwierdzono również, że kilka innych firm z branży, takich jak Purse, Bitcore i Bitpay, również jest gotowych poprzeć tę propozycję. Jednak zrobili się zajęci z powodu blokad E, które zostały niedawno wprowadzone.

Kod E-Blocks jest kodem typu open source. Skupia się na idei ustalenia ograniczenia rozmiaru bloku o wielkości 1 MB. Oczekuje się, że zostanie to rozwiązane za pomocą miękkiego rozwidlenia o nazwie blok pomocniczy. Ponieważ koncepcja E-Block została ujawniona, została uznana za kontrowersyjną propozycję przez niektórych zwolenników SegWit. Zanim przedstawili swoje uwagi, odnieśli się również do istniejącego rdzenia wdrożeniowego.

Kto uważał, że koncepcja Klientów Alternatywnych jest kontrowersyjna?

Jak wspomniano wcześniej, niektóre z czołowych postaci postrzegały koncepcję klientów alternatywnych jako kontrowersyjną. Obejmuje również jednego z wiodących programistów Bitcoin, Petera Todda. Jest osobą, która zupełnie nie zgadza się z ideą wielokrotnych wdrożeń. W rzeczywistości mówi, że wielokrotne implementacje nie są tak naprawdę konieczne.

Jeśli pojawi się wiele implementacji w kryptowalutach, takich jak Bitcoin, okaże się to spornym problemem dla większości powiązanych stron. Są jednak osoby, które uważają, że koncepcja wielu klientów jest dobra. Innymi słowy, część społeczności popiera pomysł, podczas gdy inni są temu przeciwni.

Pierwsza implementacja Bitcoin została napisana przez Satoshi. Do pracy nad nim wykorzystywał język programowania C ++. Po tej implementacji jest wielu innych klientów tworzonych za pomocą różnych języków programowania. Niedawno Rust napisał implementację Bitcoin. Z drugiej strony Libbitcoin jest również szeroko stosowany jako język programowania. Bcoin można uznać za alternatywną bibliotekę dla Bitcoin, która została napisana przez JavaScript. Christopher Jeffery, który jest deweloperem z Purse, dał życie Bcoinowi.

Większość programistów zgadza się z faktem, że wielokrotne wdrażanie Bitcoin jest czymś dobrym. Przez ostatnie kilka lat sprzeciwiali się licznym implikacjom. Nawet twórca Bitcoina stwierdził, że tworzenie alternatywnych klientów nie jest dobrym pomysłem w 2010 roku. Satoshi przedstawił ten pomysł w dyskusji na forum Bitcointalk. Według Satoshi, projekt waluty alternatywnej zależy od tego, czy wszystkie węzły są w stanie dostarczyć identyczne wyniki, czy też nie. Jeśli zostanie wprowadzona alternatywna implementacja, cały system może się zepsuć. W rezultacie koncepcja wymyślenia alternatywnej implementacji nigdy nie jest dobrym pomysłem, jak twierdzi Satoshi.

Niektórzy inni wiodący programiści, którzy są przywiązani do kryptowalut, tacy jak Peter Todd, również opublikowali oficjalne ogłoszenia na ten temat na forach publicznych i w sieciach społecznościowych. Na przykład Todd niedawno opublikował tweeta, w którym powiedział, że wiele wdrożeń może mieć ogromny wpływ na niezawodność systemu jako całości..

Co inni mówią o wielu wdrożeniach?

Możesz znaleźć programistów, którzy zgodzą się z tym, że posiadanie alternatywnych klientów jest czymś dobrym. Uważają, że alternatywni klienci przyczynią się do decentralizacji systemu. Ponadto uważają również, że kwestie związane z protokołami wynikałyby z jednej implementacji referencyjnej. Innymi słowy, chcą, aby oprogramowanie Bitcoin podążało tą samą ścieżką, którą podążało jądro Linuksa. Uważają, że Bitcoin miałby większe szanse na rozwój, gdyby podążano taką ścieżką.

Pojęcie bloku rozszerzeń

Podczas gdy wszystkie te dyskusje mają miejsce, w grę wchodzi również koncepcja bloku rozszerzeń. Wiele firm, takich jak Ripio, Purse, OB1, Yours i Bitpay, nie może się doczekać, aby zapoznać się z możliwościami wielu wdrożeń. Ponadto zwrócili uwagę na rozwiązanie skalujące związane z blokami elektrycznymi. W rezultacie jasne jest, że podjęliby niezbędne kroki w celu wsparcia koncepcji bloków E. Oficjalne ogłoszenie na ten temat zostało wydane przez Andrew Lee, który jest dyrektorem generalnym firmy Purse. Jak twierdzi Andrew, cały proces był procesem przejrzystej społeczności. Odbywa się to przy udziale wielu innych interesariuszy ekosystemu Bitcoin. Obejmują one również górników, użytkowników i przemysł gospodarczy.

Wciąż trwają debaty, aby ustalić, czy wielokrotne wdrażanie Bitcoin jako systemów alternatywnych jest dobre, czy nie. Podczas gdy niektórzy deweloperzy, w tym twórca Bitcoin, mówią, że nie jest to coś dobrego, jest wielu innych właścicieli firm, którzy nie mogą się doczekać, aby wesprzeć ten fakt i ruszyć naprzód