Bank of Russia planuje własną cyfrową walutę

W ciągu ostatnich kilku lat popularność walut cyfrowych wzrosła wykładniczo. Bitcoin można uznać za doskonały przykład potwierdzający powyższy fakt. Wartość Bitcoina przewyższyła wartość złota na początku tego roku. Wzrost cen tej waluty cyfrowej postępuje wraz z upływem czasu i będziemy mogli zobaczyć, jak bije rekordy w najbliższej przyszłości. Fakt ten dotyczy wszystkich kryptowalut, które istnieją na świecie. Na przykład cena Ethereum osiągnęła od 5 do 200 USD w krótkim czasie.

Inicjatywy podjęte przez Centralny Bank Rosji

Centralny Bank Rosji ma jasne zrozumienie rosnącego popytu na waluty cyfrowe. W rezultacie pojawiła się potrzeba promowania walut cyfrowych wśród osób mieszkających również w kraju. W pierwszej kolejności Bank Centralny Rosji nie może się doczekać opracowania własnej waluty cyfrowej. Nie mamy pewności co do wykonalności decyzji podjętej przez Centralny Bank Rosji. W rzeczywistości świat jest pełen walut cyfrowych i musimy zobaczyć, jak nowa waluta może konkurować z istniejącymi walutami, takimi jak Bitcoin. Jednak wyżsi urzędnicy z Centralnego Banku Rosji doszli już do wniosku, że będą planować wymyślić walutę cyfrową.

Oficjalne ogłoszenie o nowej inicjatywie złożyła Olga Skorobogatova, która obecnie pełni funkcję zastępcy szefa Centralnego Banku Rosji. Niedawno pojawił się na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu, gdzie wygłosił przemówienie na temat nowej inicjatywy, jaką podejmuje bank.

Według TASS, rosyjskiego państwowego serwisu informacyjnego, Olga Skorobogatova podczas prezentacji na Forum Ekonomicznym zwróciła szczególną uwagę na dwa główne tematy. Pierwsza kwestia dotyczy walut cyfrowych. Po drugie, Olga Skorobogatova poruszyła kwestię partnerów, którzy nie mogą się doczekać współpracy z Centralnym Bankiem Rosji w celu wdrożenia tej nowej cyfrowej waluty. Wymyślenie nowej waluty cyfrowej nie jest czymś, co bank może zrobić samodzielnie. Technologie i algorytmy z tym związane należy importować z grup ekspertów. W rezultacie bank nie może się doczekać nawiązania partnerstwa z kilkoma innymi podmiotami gospodarczymi, aby osiągnąć główny cel.

Olga Skorobogatova o nowej walucie cyfrowej

Olga Skorobogatova przedstawiła jasny ogólny obraz waluty cyfrowej, wygłaszając przemówienie przed publicznością na forum ekonomicznym. Jest to w zasadzie aplikacja, a bank odkrywa ją publicznie przez okres jednego roku. W rzeczywistości inicjatywa rozpoczęła się w czerwcu 2016 r. I od tego czasu projekt przeszedł długą drogę.

Nieco agresywnie zabrzmiało przemówienie Olgi Skorobogatovej. Organy regulacyjne w tym kraju zgodziły się, że nadszedł najwyższy czas, aby wymyślić krajową kryptowalutę. To przyszłość walut i możemy spodziewać się, że będziemy żyć w świecie zdominowanym przez waluty cyfrowe. Gdyby Rosja mogła samodzielnie wymyślić cyfrową walutę, zyskałaby możliwość zdobycia przewagi konkurencyjnej nad innymi krajami na świecie. Ponadto może pomóc Rosji w uzyskaniu lepszej pozycji wśród innych krajów.

Regulatorzy z wielu różnych krajów na świecie zdali sobie sprawę, jak ważne jest samodzielne wymyślenie nowej waluty cyfrowej dla kraju. Członkowie Unii Europejskiej zwrócili na to szczególną uwagę. Dlatego możemy oczekiwać, że Centralny Bank Rosji będzie współpracował z rządami krajów Unii Europejskiej, aby osiągnąć ten cel w ramach wspólnego wysiłku..

Jak mówi Olga Skorobogatova, Centralny Bank Rosji planuje przetestować Blockchain z krajami Unii Europejskiej w podejściu opartym na współpracy. Te testy zaczną się gdzieś w tym roku. Do końca 2017 roku możemy spodziewać się, że Centralny Bank Rosji będzie współpracował z krajami Unii Europejskiej w celu przetestowania skuteczności i praktyczności cyfrowej waluty..

Zgodnie ze słowami Olgi Skorobogatovej adopcja Blockchaina stałaby się jednym z bardzo dyskutowanych tematów na świecie. Jednak wymyślenie nowej waluty cyfrowej zależy od możliwości finansowych konkretnego kraju. Zgodnie z obecnym stanem finansowym Chin, bank centralny potrzebowałby około 7-10 lat, aby wymyślić w pełni operacyjną walutę cyfrową. Jednak ludzie będą mogli zdobyć cyfrową walutę bez czekania przez okres 10 lat. Zostałby wdrożony w wielu różnych projektach, które współdziałają z ludźmi.

Wraz z decyzją Centralnego Banku Rosji o stworzeniu własnej cyfrowej waluty urzędnicy pracujący przy projekcie będą musieli w przyszłości zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Waluty cyfrowe są nadal w fazie eksperymentalnej. Ponieważ Rosja nie ma żadnego wcześniejszego doświadczenia w samodzielnym wymyślaniu waluty cyfrowej, będzie musiała popracować nad projektem, ucząc się wielu lekcji. To byłoby najtrudniejsze wyzwanie, z jakim będzie musiał się zmierzyć bank centralny.

Wniosek

Rosja nie jest jedynym krajem zaangażowanym w proces tworzenia waluty cyfrowej. Wiele innych krajów, takich jak Singapur i Chiny, rozpoczęło już prace nad podobnymi projektami. Jednak Rosja wydaje się zajmować obiecującą pozycję w tej inicjatywie. Wynika to jasno ze słów, które wypowiedziała Olga Skorobogatova. Dlatego możemy spodziewać się, że Rosja przedstawi w najbliższej przyszłości działający prototyp.