Wyselekcjonowane wiadomości o blockchain i kryptowalutach – tydzień 44

CN_cryptocurrency_curated_news_week_44

Witamy z powrotem w naszej cotygodniowej serii, w której omawiamy najważniejsze wiadomości, które wydarzyły się w świecie blockchain. Ten artykuł dotyczy okresu od 30 października do 7 listopada, czyli o kilka dni dłużej niż zwykle. W minionym tygodniu wydarzyło się wiele ważnych wydarzeń, więc przejdźmy od razu do sedna.

30 października

Reuters świętuje 10. urodziny Bitcoina

Dziesięć lat po opublikowaniu białej księgi Satoshi Nakamoto (kimkolwiek by nie był) jest najprawdopodobniej najszczęśliwszą osobą na świecie. Który rodzic nie byłby zadowolony, gdyby jego dziecko radykalnie zmieniło świat? Reuters jest świętujemy opublikowanie białej księgi, dostarczając nam krótką listę najważniejszych kamieni milowych Bitcoin.

Pozostałe aktualności:

IBM uruchamia platformę blockchain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Microsoft do współpracy z NASDAQ w celu poprawy interoperacyjności

31 października

Bank of America rejestruje patent na zabezpieczenie klucza prywatnego

W natarciu wyścigu patentowego BoA upewnia się, że są w czołówce, z każdym krokiem twierdząc, że mają udział w postępie technologicznym. Po raz pierwszy wydany 16 września 2016 r. I upubliczniony 30 października, najnowsze odkrycie patent przedstawia zainteresowanie banku ochroną kluczy prywatnych i umożliwieniem zdalnego uwierzytelniania.

To zdecydowanie sugeruje, że bank zmierza w kierunku, w którym stawia na przyjęcie kryptowalut do głównego nurtu i najprawdopodobniej będzie częścią podstawowych usług, które będą oferować przyszłym klientom. Klucze prywatne są niezwykle trudne do zabezpieczenia, ponieważ są wymagane do dokonywania transakcji, więc posiadanie usługi takiej jak ta może zapewnić klientom banku kryptowalutowym swobodny dostęp i transakcje bez zmartwień.

Pozostałe aktualności:
Nowy system blockchain przekształca bankowość w Hongkongu
Chiny – JD, gigant handlu elektronicznego, uruchamia laboratorium badawcze technologii blockchain

1 listopada

CryptoKitties pozyskuje dodatkowe 15 milionów dolarów inwestycji

Według wydawcy technologii Odwrotność, CryptoKitties, najpopularniejsza gra kolekcjonerska oparta na blockchain, przyciągnęła kilku różnych dużych graczy w świecie startupów. Rzeczywiście, Venrock, Samsung Next i GV wspólnie zainwestowały 15 milionów dolarów w firmę, pokazując silną wiarę w przyszłość blockchain i gier.

Pozostałe aktualności:
Malta opracowuje strategię sztucznej inteligencji

2 listopada

ConsenSys kupuje firmę zajmującą się wydobyciem asteroid

Według Space.com, Firma Planetary Resources Inc. została przejęta przez ConsenSys w ramach transakcji zabezpieczonej aktywami. Pełne szczegóły transakcji nie są publicznie dostępne. Cały pomysł przejęcia firmy zajmującej się technologią blockchain jest bardzo ciekawy i mógłby być źródłem informacji o przyszłych planach ConsenSys. Wkrótce będziemy mieli prawdziwych kryptonautów.

Pozostałe aktualności:
Wyszukiwarka Google „blockchain” przewyższa „krypto”
OKex Crypto Exchange of the Year – Malta
Milioner ogłasza inteligentne miasto w Nevadzie

3 listopada

Medici Venture będzie współpracować z Rwandą w zakresie rejestrów własności nieruchomości opartych na łańcuchu bloków

Według CCN, Medici Venture, ramię venture capital Overstock, podpisało drugą umowę z rządem Rwandy. Ta umowa posuwa ich współpracę w celu przeniesienia krajowych rejestrów nieruchomości na blockchain. Podczas gdy kraje zachodnie zwalniają z przyjęciem blockchaina, rządy afrykańskie przodują, wykorzystując najnowsze technologie XXI wieku.

Pozostałe aktualności:
Morpheus Labs dołącza do VeChain we współpracy technicznej, aby stworzyć stos usług blockchain

4 listopada

IBM opatentował system blockchain, aby chronić użytkowników AR przed docieraniem do niepożądanych miejsc

Według CoinTelegraph, po przeanalizowaniu patentu firmy zarejestrowanego w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych w USA IBM pracuje nad rozwiązaniem, które chroniłoby użytkowników aplikacji Augmented Reality przed docieraniem do niepożądanych i prawdopodobnie niebezpiecznych miejsc. Co więcej, ich rozwiązanie umożliwi godnemu zaufania światowi rozszerzonej rzeczywistości współistnienie z rzeczywistością. Według TheNextWeb, system jest wadliwy i niebezpieczny.

Pozostałe aktualności:
Narzędzia Ethereum stworzone przez ConsenSys osiągnęły nowe kamienie milowe
Dubai Customs otrzymują edukację w zakresie technologii blockchain

5 listopada

Reliance Industries prowadzi „na żywo” transakcję z Tricon Energy

Według CoinDesk, dzięki pomocy gigantów bankowych HSBC India i ING Brussels, Reliance Industries zawarło pierwszą finansową transakcję handlową przy użyciu korporacyjnej platformy blockchain Corda. W porozumieniu uwzględniono zwykłą akredytywę związaną z transakcjami handlowymi, takimi jak ta, z tym że tym razem została zarejestrowana na łańcuchu blokowym, obniżając wymagania czasowe z 7 dni do zaledwie jednego dnia.

Inne wiadomości:
Deloitte pracuje nad systemem tożsamości na szczeblu rządowym
Bitcoin traci pozycję w globalnym publicznym indeksie oceny technologii Blockchain w Chinach

6 listopada

Blockchain.com posiada zrzut XLM o wartości 125 mln USD

Od 6 listopada, zgodnie z TechCrunch, Blockchain.com przeprowadzi największy zrzut na poziomie konsumenckim o łącznej wartości 125 milionów dolarów XLM. Firma robi to airdrop, aby promować adopcję kryptowalut i osobiście zapoznać ludzi z ekosystemem. Aby z tego skorzystać, potrzebujesz portfela blockchain.com, a w sekcji „Stellar” portfela możesz zarejestrować się na zrzut.

7 listopada

Salesforce do śledzenia spamu w e-mailach za pomocą łańcucha bloków

Gigant oprogramowania Salesforce wygrał wyścig patentowy za zgłoszenie tego rozwiązania. Według CoinDesk, rozwiązanie obiecuje zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia w porównaniu z istniejącymi technologiami. Rozwiązanie blockchain będzie śledzić wiadomość e-mail za pomocą sekwencji skrótów na całej jej ścieżce i śledzić wszelkie zmiany dokonane po drodze, identyfikując złośliwe serwery e-mail, które teoretycznie mogą nadużywać komunikacji.

Czas pokaże, czy ten system stanie się głównym nurtem, ale na razie musimy zrobić z tym, co mamy. Sprawdzanie folderu ze spamem pod kątem ważnych wiadomości e-mail to uciążliwość, którą wszyscy chcielibyśmy zostawić.

To kończy naszą listę nowości, które pojawiły się w 44. tygodniu. Jak zawsze, podziel się swoimi opiniami na temat najciekawszych lub połącz te historie, które mogliśmy przegapić w naszych kolekcjach, a które uznałeś za interesujące i godne uwagi w ciągu tygodnia. Możesz również przesłać nam sugestie dotyczące historii, które chcesz umieścić na następnej liście, jeśli znajdziesz coś interesującego w ciągu najbliższych dni.