Amsterdam przeżywa swój drugi renesans kryptograficzny

Ten artykuł jest przeznaczony dla wszystkich, którzy mają przyjaciół w Holandii, szukają pretekstu do odwiedzenia Amsterdamu lub tam mieszkają. Chodzi o najnowsze comiesięczne wydarzenie związane z blockchain i kryptowalutami, które koncentruje się na zapewnieniu jak największej wartości odwiedzającym. Ograniczony format pitchingu ICO w połączeniu z nawiązywaniem kontaktów i silnym naciskiem na dzielenie się wiedzą. W zeszłym roku odwiedziliśmy środową konferencję Bitcoin w Amsterdamie. Byliśmy tam przez trzy kolejne miesiące, a nawet zdarzyło się, że byliśmy tam na ich czwartej rocznicy (48. wydarzenie), a potem w końcu pożegnaliśmy się w sierpniu 2017 r. Nadal mają swoje wydarzenia, ale nie można zignorować tego nowego, modnego wydarzenie, które obiecuje wstrząsnąć fundamentami i tchnąć nowe życie w scenę kryptowalut w Holandii.

Wzywa się nowy dzieciak z bloku BlockchainTalks. Prowadzi je młody, prężny zespół entuzjastów technologii blockchain, którzy chcą dzielić się swoją pasją ze światem. Ich historia jest młoda i dopiero w powijakach, co można powiedzieć, impreza dopiero się zaczyna. Zorganizowali już razem 10 wydarzeń, większość w Amsterdamie, a niektóre także w Rotterdamie. Odbiór ze strony publiczności był niczym innym jak niesamowitym, a większość ludzi uważa, że ​​odświeżanie jest oglądanie prezentowanych wysokiej jakości głośników i treści, większość z nich odnosi się do bardzo interesującej innowacji zespołu BlockchainTalks o nazwie ICO Shark Tank.

Co to jest ICO Shark Tank?

Pomysł jest prosty. ICO i eksperci ds. Technologii blockchain zadają wszystkie ważne pytania. Całość jest transmitowana na żywo do Internetu za pośrednictwem Facebooka. To naturalne, że ICO potrzebują miejsca, w którym mogliby podzielić się swoim projektem ze społecznością. Oczywiście nie ma nic za darmo, a możliwość upieczenia się przed dużym tłumem kosztuje założycieli ICO ~ 440 Euro.

Uważają to za bardzo przydatne, ponieważ projekty są zwykle kwestionowane i popychane do maksimum. Zwykle powoduje to wszelkie błędy w myśleniu i jeśli jesteśmy uczciwi, większość (jeśli nie wszystkie) ICO ma wiele słabych punktów. Kiedy zaczynasz coś budować, zostajesz zaślepiony pasją i nie dostrzegasz małych, ale oczywistych niespójności w swoim projekcie. Mając otwarty umysł i przygotowując się na ciężkie opinie, możesz uzyskać taki wgląd w krótkim czasie, że znacznie poprawi to jakość rozwoju twojego projektu.

Tematy poruszane na spotkaniu

To spotkanie to nie tylko blockchain, chociaż większość prelegentów jest mocno zaangażowana w branżę. Rodzaje tematów wahały się od sztucznej inteligencji po informacje podatkowe i prawne dla górników kryptowalut. Asortyment jest szeroki, a prelegenci zróżnicowani, co w połączeniu ze ścisłym procesem selekcji sprawia, że ​​spotkanie zapewnia maksymalną wartość dla uczestników.

Inne omówione tematy obejmują między innymi:

  • Wiedza inwestorów, której brakuje większości ludzi.
  • Wszystko, co dotyczy technologii i łańcucha bloków (jak się łączy)
  • Dane i jak z nimi postępować.
  • Kupuj, sprzedawaj, wszystko związane z handlem.
  • Rola pieniądza i finansów przedsiębiorstwa.
  • Jak korzystać z kryptowalut, aby uniknąć błędów finansowych rządu.

I inne ciekawe tematy, które stymulują wiele interesujących rozmów, gdy przychodzi czas na nawiązywanie kontaktów z innymi osobami uczestniczącymi w spotkaniu. A skoro o tym mowa, bilet na tę konferencję kosztuje około 10 euro, jeśli dostaniesz go wcześniej, ale nie mamy informacji o cenie przy drzwiach. To całkiem niezła inwestycja raz w miesiącu, aby pozostać podłączonym do ekosystemu kryptowaluty i łańcucha bloków.

Jedno jest pewne, a to fakt, że spotkanie to bardzo szybko się rozwija, co świadczy o zainteresowaniu technologią blockchain w Holandii. Nigdy nie byłem na żadnym z ich wydarzeń, ale moje zaangażowanie w amsterdamską scenę kryptograficzną pozwoliło mi o tym usłyszeć i będę więcej niż zainteresowany odwiedzeniem tego wydarzenia, gdy następnym razem będę w Amsterdamie. Może to będzie moja główna wymówka, żeby tam wrócić.

Porównanie do Macedonii

Dla porównania, na imprezach w Macedonii frekwencja była zróżnicowana i stała. Maksymalnie w wydarzeniach uczestniczyło 17 osób, co nie jest dużą liczbą. Biorąc pod uwagę, że najpopularniejsza grupa na Facebooku liczy około 1000 użytkowników, to trochę zniechęcające jest uświadomienie sobie, że zaledwie 1,7% społeczności chce i chce się spotkać..

Ale nie zrezygnujemy, ponieważ wierzymy w technologię blockchain i wiemy, że może ona zmienić świat. To idealny moment, aby rzucić Wam wyzwanie. Ale zanim ci powiem, co to jest, chciałbym zwrócić uwagę, że istnieją trzy potencjalne odpowiedzi, których możesz udzielić, gdy przeczytasz moje wyzwanie:

  1. Tak, to świetny pomysł i zrobię to.
  2. Nie, to okropny pomysł i nigdy bym tego nie zrobił.
  3. Może tak, może nie.

Numer jeden i dwa to świetne odpowiedzi. Wiesz, czego chcesz, na czym Ci zależy i jesteś gotów zrobić, aby wesprzeć przyjęcie technologii blockchain. Trzeci jest jednak niebezpieczny. Niebezpieczne, ponieważ prowadzi do bezczynności, a bezczynność rodzi zwlekanie, zwątpienie i zmartwienia. Czy możemy więc sobie obiecać, że zdecydujemy się na „Tak” lub „Nie”, ale nie na przeciętne „Może”?

Czas na wyzwanie:

Zorganizuj własne lokalne spotkanie blockchain, nawet jeśli w Twoim mieście odbywa się już spotkanie. Użyj #CryptoNewsChallenge, abym wiedział, jak Cię znaleźć w mediach społecznościowych i już teraz zostaw komentarz poniżej.

Po wykonaniu tej czynności skontaktuję się z Tobą za pośrednictwem poczty e-mail i zbierzemy wszystkie podane przez Ciebie informacje. Obiecuję napisać artykuł o wszystkich wydarzeniach, które miały miejsce w związku z tym artykułem. Jeśli podejmiesz to wyzwanie, utworzysz spotkanie i zgromadzisz ludzi, aby porozmawiać lub obejrzeć prezentacje innych znających się na rzeczy osób. To proces twórczy i możesz o wszystkim zdecydować.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Pexels.