BCH, Coinbase i problem z rurami

Stany Zjednoczone naprawdę obudziły się na fenomen kryptowalut. A ponieważ potrzebujemy najlepszych na świecie przepisów dotyczących papierów wartościowych (lekki sarkazm), Amerykanom jest piekielnie trudno uzyskać jakąkolwiek usługę w branży. Od miesięcy trzymam się za ręce moich subskrybentów, aby zacząć przygodę z kryptowalutami. Radzenie sobie z praktycznymi, podstawowymi zagadnieniami tego nowego rynku i sposobami prowadzenia biznesu to koszmar dla osób bez przygotowania technicznego.

Na początku się zgubiłem, ponieważ krajobraz bardzo się zmienił od czasu, gdy ostatnio byłem związany z przemysłem w czasach góry Gox. Ta bariera wejścia jest łagodzona głównie przez łatwość, z jaką można zacząć korzystać z Coinbase. Nawet jeśli jest to tylko początkowa płatność za 250 USD na karcie kredytowej, w ciągu kilku minut ktoś może skonfigurować i zaryzykować.

I podczas gdy ten wskaźnik adopcji przez Amerykanów wzrastał, reszta świata zamykała dla nas drzwi, zmuszając jeszcze więcej pieniędzy przez małą rurkę, którą jest Coinbase i jego siostrzana giełda GDAX. Przenieśmy się do tego tygodnia i mamy przepis na techniczny koszmar, który przyćmiewa to, co widzieliśmy latem, kiedy Bitcoin po raz pierwszy osiągnął 5000 USD, a Chiny zaczęły hałasować o „zdelegalizowaniu kryptowalut” i zamknięciu zewnętrznych giełd.

Coinbase lub Con-base?

Coinbase w końcu dodał obsługę Bitcoin Cash (BCH) w bardzo trudnych okolicznościach. Publiczne oburzenie wywołane amatorskim podejściem do roll-outa jest prawdziwe. Oskarżenia o wykorzystywanie informacji poufnych lecą w górę, podczas gdy firma nie aktywowała sald wszystkich ludzi, którzy zatrzymali Bitcoin podczas sierpniowego forka. Oprócz oczywistego szaleństwa Coinbase nadal nie implementuje SegWit dla transakcji BTC, obsługa BCH nie powinna była zająć im tak długo. Kiedy nocne koreańskie i ukraińskie giełdy mogą to zrobić w ciągu kilku dni, protesty Coinbase brzmią bardzo pusto.

Odkładam na bok szalona pompa BCH przed otwarciem handlu, co spowodowało eksplozję aktywności na GDAX i natychmiast zepsuło giełdę. Wszystko to wydarzyło się w ciągu tygodnia, w którym Bitcoin Futures zaczął handlować w CME Group. Handel, w którym regularnie dochodziło do upadków o godzinie 12:00 czasu amerykańskiego.

O 7 rano czasu nowojorskiego Bitcoin zostaje poddany presji jak w zegarku

W artykule Opublikowałem na początku grudnia Ostrzegałem, że jest to prawdopodobne na horyzoncie, że pojawienie się profesjonalistów handlujących kontraktami futures i rządowych represji spowoduje poważną korektę, jeśli nie całkowity krach, na rynkach kryptowalut.

„Więc nie myśl ani przez chwilę, że CME lub CBOE wdrażają kontrakty terminowe na Bitcoin dla naszej korzyści lub po prostu dlatego, że chcą skrócenia akcji. Nie, robią to, ponieważ widzą egzystencjalne zagrożenie dla swojej firmy i starają się go bronić, stając się częścią akcji ”.

Coinbase to lejek, do którego wszyscy byliśmy wepchnięci w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. A wszystko, czego potrzeba, to odpowiednia zbieżność okoliczności, aby przeprowadzić poważny atak na rynki kryptograficzne, w samą porę na święta.

Wesołych Świąt, milionerzy Bitcoin, wszystkie wasze monety należą do nas.

Mała rura, wolny przepływ

Nie jest trudno dowiedzieć się, dokąd to wszystko zmierza. Obecnie miliony ludzi z kontami w Coinbase nie mają pojęcia o większym krypto-świecie. Od miesięcy ostrzegam ludzi, by wystrzegali się scentralizowanych giełd, takich jak GDAX. Płynność i infrastruktura techniczna Coinbase są obecnie zbyt małą rurą, przez którą można przepchnąć całą działalność handlową na rynkach kryptowalut. A dzięki temu handluje tylko czterema monetami, co sztucznie koncentruje kapitał w tych aktywach jako koszt innych, destabilizując całą przestrzeń kryptowalut.

I właśnie w ten sposób Coinbase może być używane do wywierania zewnętrznej kontroli nad całą branżą przez Wall St. i banki centralne. Dzięki ciągłemu łamaniu i zapewnianiu słabej lub żadnej obsługi klienta, Coinbase jest teraz barierą dla większej ilości pieniędzy wpływających do przestrzeni kryptowalut. Urok łatwych zysków zostanie dopasowany do bólu głowy kogoś, kto faktycznie bierze twoje pieniądze, aby kupić bitcoin lub ethereum bez większych kłopotów. A potem, jeśli rynek zamarza co 20 minut, a cena zawsze wydaje się poruszać na niekorzyść, zamierzasz odejść zły.

Ponownie, większość innych giełd nie chce Amerykanów jako klientów. Jesteśmy zbyt kosztowni ze względu na wymogi regulacyjne dotyczące obsługi naszych pieniędzy, dzięki przepisom takim jak FATCA. Nie różni się to niczym od kontaktów z zagranicznymi bankami. Oni też nie chcą z nami pracować. Następnie pojawia się niepewność związana z prawem podatkowym dotyczącym transakcji, propozycjami karnych reżimów podatkowych i niekończącą się podwójną przemową ze strony polityków i specjalistów finansowych. To środowisko opóźnia rozwój kryptowalut przed działaniem zgodnie z przeznaczeniem, jako łatwych, tanich, szybkich i bezpiecznych środków wymiany.

A to stwarza kolejną warstwę braku płynności.

Szersze horyzonty

Wahania cen i zapierająca dech w piersiach zmienność będą rosły wraz z wejściem w 2018 r. Trzecia fala funduszy inwestycyjnych dopiero zaczyna uderzać na rynki kryptowalut. Stwarza to rozdźwięk między ilością pieniędzy zaangażowanych na rynkach a rozwojem tych rynków.

Krach i odbicie w tym tygodniu były konieczne. Rynek był ekstremalnie rozgrzany. I ostatecznie dobrze, że wszyscy wzięli głęboki oddech po prawie 50% spadku ceny, od szczytu do dołka. Korekty właśnie to robią, korygują nasze postrzeganie tego, gdzie naprawdę leży wartość. Musimy jednak zobaczyć usługi takie jak Coinbase, czym są, proste bramy do konwersji dolarów USD na kryptowaluty i nic więcej.

Musimy przestać postrzegać je jako firmy brokerskie oferujące pełen zakres usług i usługi powiernicze, takie jak Fidelity. To tylko prośba o więcej tych samych oszustw, które miały miejsce w tym tygodniu. Daje organom regulacyjnym, bankierom i złodziejom możliwość manipulowania rynkiem kontrolowanym przez sztucznie ograniczany dostęp zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, na ich korzyść, a nie na twoją..

Przekazuje rządowi i jego wrodzoną zdolność do zepsucia wszystkiego, czego dotknie, w celu zniszczenia tego exodusu do innego paradygmatu monetarnego.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem BigStock.