Najlepszy sprzęt do wydobywania bitcoinów na 2017 rok

Czy wydobywanie bitcoinów to lukratywny zawód? Niektórzy mówią, że jest to opłacalne. Inni przysięgają, że jest to trudne przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli musisz konkurować z chińskimi górnikami. Rok 2016 został opisany przez interesariuszy z branży jako dobry rok dla górników kryptowalut. Jednak wydobywanie bitcoinów stało się trudniejsze po drugim wydarzeniu halvingu. Nagroda za wydobycie jednego bloku z powodzeniem spadła z 25 BTC do 12,5 BTC.

Czy to nadal jest satysfakcjonujące?

Dla tych, którzy chcą konkurować i kontynuować wydobywanie bitcoinów, konieczne jest poszukiwanie najbardziej wydajnego sprzętu do kopania na rynku. Problem polega na tym, że istnieje tylko kilka platform wydobywczych, które są w stanie poradzić sobie z coraz większą złożonością wydobycia. Równie dobrze możesz rozważyć funkcje i możliwości sprzętu do kopania. Podobnie obliczaj kursy wymiany, koszty energii elektrycznej i wzrost trudności przez cały czas.

Ant Miner S5

Jest to często nazywane podstawowym kopaczem, ponieważ jest najtańsze. Większość górników, którzy korzystali z urządzenia, była zadowolona z wyników. Jednak jest teraz przestarzały, biorąc pod uwagę trudność wydobycia i malejące nagrody za blok. Możesz nie być w stanie wygenerować ponad 0,05 monet przychodów. Krótko mówiąc, górnicy muszą działać przez rok i osiem miesięcy, aby otrzymać jeden pełny BTC. Inni górnicy również powiedzieli, że ten sprzęt górniczy jest zbyt głośny.

Ant Miner S7

Liderem był Ant Miner S7. Za pomocą tego sprzętu możesz wyprodukować 0,15 Bitcoina miesięcznie, nawet przy efektach zmniejszenia o połowę i wyższych poziomów trudności. Może to być bardzo dobra inwestycja, jeśli cena tej cyfrowej waluty nadal rośnie. Jaka jest wada tego górnika? Jest to dość kosztowne w przypadku urządzenia rozruchowego. Poza tym nie jest wystarczająco silny, aby wyprodukować duże ilości Bitcoinów. Niemniej jednak górnicy, którzy kupili urządzenie w 2015 roku, byli zadowoleni.

Avalon 6

Avalon 6 może być tak dobry jak Ant Miners S5 i S7, a może nawet lepszy. Według opinii nie jest tak głośno, a szybkość mieszania jest akceptowalna. Niektórzy górnicy nie są skłonni do wybierania Avalon 6, ponieważ jest on o 100 USD droższy niż S7, a ten drugi przynosi lepsze wyniki. Dzięki temu sprzętowi możliwe jest zarabianie 0,12 monet miesięcznie.

Ant Miner R4

Ant Miner R4 został zaprojektowany z myślą o górnictwie hobbystycznym. Jest używany przez górników, którzy robią swoje w domu. Może konkurować z S7, ale nie S9. Zaletą sprzętu jest specjalny mechanizm chłodzący, który jest porównywalny z innymi koparkami Bitcoin. Z tym górnikiem możesz zerwać na zero w około rok. Wadą R4 jest to, że jest to ryzykowna inwestycja, biorąc pod uwagę, że górniki zwykle stają się przestarzałe po sześciu do dziewięciu miesiącach. Może to zapewnić dobry zwrot z inwestycji tylko w przypadku, gdy cena tej waluty nadal rośnie.

Avalon 7

Avalon 7 lub 721 to najnowszy górnik z Avalon. Cena jest niższa niż w przypadku nowoczesnego sprzętu górniczego. Może to być właściwa opcja do wydobywania na poziomie podstawowym. Górnik może się zepsuć nawet za prawie dwa lata. Górnicy mogą połączyć się kolejno z maksymalnie pięcioma Avalon 7, aby utworzyć potężną platformę 30 (TH) do wydobywania.

Ant Miner S9

Mówi się, że Bitmain Ant Miner S9 to „Cream of the Crop”.

Jest cztery do pięciu razy droższe.

Ale może wydobywać od trzech do czterech razy więcej BTC.

Ten sprzęt zużywa energię elektryczną wydajniej niż inne górniki.

S9 oznacza zysk na mniejszą skalę, chociaż jest drogi w przypadku hobbystycznego wydobywania lub przeprowadzania eksperymentów.

To jak dotąd najbardziej wyrafinowany zestaw. Jednak trudność z Bitcoinem może się jeszcze bardziej nasilić, ponieważ sprzęt jest nowy na rynku. Może wydobywać około 0,5 monety miesięcznie, co czyni go satysfakcjonującym. Nie obejmuje to opłat za pulę, kosztów sprzętu i energii elektrycznej. Niemniej jednak i ten górnik w końcu stanie się przestarzały.

S9 ma przewagę technologiczną. Obecna mała wielkość półprzewodników skutkuje dodatkową mocą obliczeniową, a także sprawnością energetyczną. Nawet wtedy ten proces nie będzie kontynuowany ze względu na obecną technologię. Metoda produkcji 16NM zastosowana w produkcji Ant Miner S9 jest uważana za główną zaletę w porównaniu z konstrukcją 28MN innego sprzętu górniczego.

S9 ma większą moc mieszania niż jakiekolwiek inne urządzenie wyprodukowane przed nim. Jest to upakowane w krzemie S9 (14TH), a 189 chipów jest rozmieszczonych na trzech płytkach drukowanych.

Producent Bitmain

Bitmain jest czołowym producentem sprzętu ASIC, który jest dostępny publicznie. ASIC oznacza układ scalony specyficzny dla aplikacji. S9 to jego najnowszy model. Chipy S9 to BM 1387. Jest to prawie ½ wielkości wiórów górniczych w przeszłości. Rezultatem jest wyższa wydajność elektryczna i stawia Ant Miner S9 na czele technologii wydobywania bitcoinów.

Inne firmy nadal opracowują chipy 14NM, które są droższe pod względem produkcji i pochłaniają więcej czasu. Jakie są prawdopodobne oczekiwania? Tempo postępu w zakresie sprzętu do wydobywania bitcoinów z pewnością zmniejszy się w przyszłości, dopóki ograniczenia istniejących systemów półprzewodnikowych nie zostaną ostatecznie osiągnięte. Innymi słowy, S9 będzie mniej lub bardziej odporny co najwyżej przez kolejne trzy lata. Nastąpi to, chyba że zostaną osiągnięte inne optymalizacje.

Jest nieprawdopodobne, żeby górnicy zdołali złamać się nawet w mniej niż rok, wbrew temu, co wskazują kalkulatory. Jednak S9 ostatecznie zapłaci za siebie z powodu niedrogiej energii elektrycznej. Trudność wzrośnie, gdy górnicy zdecydują się na użycie S9 i innego bardziej zaawansowanego sprzętu górniczego w nadchodzących latach. Okres prowizji może ewentualnie wydłużyć się, ale nie dłużej niż dwa lata.