Podczas gdy Blockchain eksplodował w 2017 roku, czy dorósł?

Rok 2017 prawdopodobnie zostanie zapamiętany jako Rok Blockchain. Nie mam wątpliwości, że technologia blockchain pozostanie na dłużej i zmieni sposób, w jaki organizujemy i dystrybuujemy kapitał w globalnym społeczeństwie.

Ale w tym samym czasie, gdy się rozglądam (co prawda w ramach mojej krótkowzroczności), widzę eksplozję projektów blockchain i zastanawiam się nad ich użytecznością. Podczas gdy wszyscy szukają nowych sposobów wykorzystania łańcucha bloków, nie widzę wielu ludzi pytających, czy powinniśmy.

Czy nie ma przypadków użycia, w których prosta zaszyfrowana baza danych byłaby lepsza, szybsza i tańsza niż tworzenie łańcucha bloków do obsługi tej funkcji? Nie jestem pewien, czy mam odpowiedź na to pytanie, ale myślę, że powinniśmy zadać to pytanie, gdy patrzymy na nowe projekty.

Ponieważ łatwo powiedzieć: „Ale to Blockchain!” jakby to był jedyny powód istnienia projektu. Przykładem może być każda spółka notowana na giełdzie, która dodaje blockchain do swojej nazwy lub ogłasza jakiś produkt oparty na blockchain w swojej ofercie, została natychmiast nagrodzona masą spekulacyjnych pieniędzy.

Ile krypto-kotłowni jest teraz na świecie, próbujących przekonać ludzi, że to moneta to „kolejna wielka rzecz”? Kwestionuję motywy (i nie rozumiem zdrowego rozsądku) wypowiedzi Johna McAfee „Moneta dnia”Koncert, który robi na Twitterze.

Kiedy masz taką moc w przestrzeni, jaką dysponuje McAfee, odpowiedzialne korzystanie z niej ma nadrzędne znaczenie. Naprawdę, czyż Jim Cramer nie jest wystarczająco zły? Przynajmniej nie widzisz Cramera, który gromadzi garść cienkich akcji groszowych w CNBC.

Takie zachowanie przyciągnie uwagę SEC, jeśli nie samego McAfee, to ogólnie przestrzeni.

Co więcej, mnóstwo niepotrzebnych twardych wideł samego Bitcoina, oczywiste monety oszustwa i czysta mania nieodłącznie związana z niektórymi projektami, zmartwiły mnie, że wiele z tych działań ostatecznie przyniesie znacznie więcej szkody niż pożytku..

Wiemy, że rządy i klasa rentierów, którą umożliwiają w bankowości, finansach, pośrednictwie w obrocie nieruchomościami i towarami, są zgorzkniali, że przegapili łódź kryptowalutową do tego momentu. Każdego dnia słyszymy innego „ważnego” zarządzającego funduszem hedgingowym lub urzędnika rządowego, który wyjaśnia, dlaczego kryptowaluty są bezwartościowe i / lub wymagają regulacji.

W tym tygodniu James Faucette z Morgan Stanley wkracza do akcji, a prawdziwa wartość Bitcoina może wynosić zero. Jego powody? Żadne przypadki użycia w świecie rzeczywistym, takie jak złoto i Bitcoin, nie są oprocentowane.

I bardzo dobrze zarabia za rozpowszechnianie takich bzdur.

To po prostu kwaśne winogrona. To samo odnosi się do społeczności metali szlachetnych, kiedy brnął przez bagno miażdżącego sześcioletniego hossy tylko po to, aby zobaczyć więcej pieniędzy zarobionych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy na kryptowalutach, które powstały przez cały dziesięcioletni rynek hossy złota od 2002 do 2011.

Tak więc, gdy zbliżamy się do końca 2017 roku i nie możemy się doczekać tego, co pojawi się na horyzoncie w 2018 roku, krypto-przestrzeń jest tętniąca życiem i pełna energii i kreatywności, jakiej nie widziano od lat 90. Miliardy kapitału obrotowego są dostępne dla firm rozpoczynających działalność, które rozwiązują problemy techniczne w tempie, za którym prawie nikt nie może nadążyć.

To jest istota kapitalizmu wolnorynkowego w dużym stopniu i, moim zdaniem, jest chwalebna.

Ale jednocześnie widzimy aż nazbyt przewidywalne przypadki korupcji, chciwości i zazdrości, które próbują sprowadzić przestrzeń z powrotem na ziemię. A każdy błąd, jaki popełni branża w 2018 roku, zostanie wysadzony w niebiosa przez media próbujące utrzymać ceny pod kontrolą, aby James Faucettes na świecie mógł nadrobić zaległości..

Dlatego konieczne jest, abyśmy jako inwestorzy poświęcili czas na przeprowadzenie należytej staranności niezbędnej do oddzielenia poważnych projektów próbujących rozwiązać rzeczywiste problemy od pospiesznie zrzucanych razem ICO o wątpliwych zasługach, dobrych intencjach lub nie..

Mówię to sobie tak samo do was wszystkich. Jestem facetem od błękitnego nieba, jeśli chodzi o technologię lub wiadomości, które prowadzą świat do przodu na ścieżce odejścia od taniego autorytetu do osobistego rozwoju poprzez wolność.

Jako analityk rynku naprawdę wierzę, że dopiero zaczynamy widzieć „trzecią falę” funduszy inwestycyjnych wchodzących w przestrzeń kryptowalut. A kapitalizacja rynkowa w 2018 roku może z łatwością przekroczyć 2 biliony dolarów.

Ale czy te wyceny będą uzasadnione w miejscu, w którym rządy i banki codziennie próbują ograniczać przypadki użycia kryptowalut za pomocą źle napisanych przepisów, które mają właśnie to robić?

Pamiętaj, co powiedziałem o zazdrości. Charles Hugh Smith ma teraz świetny komentarz, który, jak sądzę, ujawnia istotę tego, gdzie jest rynek w 2018 roku.

Mówi, że problem, jaki ma establishment z kryptowalutami, polega na tym bogaci się niewłaściwi ludzie. Analityk danych internetowych i entuzjasta kryptowalut Clif High wielokrotnie powtarzał kilka miesięcy temu, kiedy Bitcoin był poniżej 3000 $, że uważa to za największy transfer majątku z rządząca klasą dla ludzi, których świat kiedykolwiek widział.

Jako entuzjaści, inwestorzy, deweloperzy i handlowcy musimy być świadomi, że prawdziwy sprzeciw wobec kryptowalut jeszcze się nie rozpoczął. A to oznacza trzymanie naszych emocji na wodzy i skupianie się na projektach, które mogą zbudować właściwe podstawy dla rozwijającej się krypto-ekonomii..

Chociaż istnieje wiele świetnych projektów, które robią bardzo fajne rzeczy, muszę się zastanawiać, czy stawiają wóz przed koniem. Czy musimy tokenizować wszystko teraz, gdy nie mamy praktycznej infrastruktury, która poradzi sobie z natężeniem ruchu związanym z prostym kupowaniem i sprzedawaniem tokenów?

Wszystkie te pieniądze idą bez strategii wyjścia. To jest przepis na Imperium kontratakujące.

Ciężko.

Dla mnie oznacza to wkładanie mojego kapitału i wiary w projekty z poważnymi zespołami programistycznymi, które dysponują unikalną technologią do budowania fundamentów przyszłości. Zbudowałem dom. Wiem, jaki to trudny proces.

A wykonanie tego wymaga czasu i wysiłku. Ponieważ przy słabym fundamencie i złym planie reszta po prostu zawali się przy najmniejszym pchnięciu.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem BigStock.