Najlepsze altcoiny do wydobywania za pomocą laptopa lub komputera w 2017 roku

Altcoin jest alternatywą dla Bitcoin i opisuje wszystkie inne kryptowaluty z wyjątkiem Bitcoin. Górnicy eksperymentują z wydobywaniem altcoinów na swoich komputerach osobistych (PC) i jednostkach przetwarzania grafiki (GPU), próbując znaleźć najlepsze altcoiny do wydobycia w 2017 roku. Niektóre monety można również wydobywać bez układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC)..

Laptopy dla górnictwa

Jeden z górników użył laptopa UP (i5-5200U) do próby wydobycia kryptowaluty. Szczegółowe specyfikacje maszyny były następujące:

 • Mikroprocesor – Intel Core i5-5200U (Intel HD Graphics) z 2,2 GHz, dwoma rdzeniami i 3 MB pamięci podręcznej.
 • Pamięć – 16 GB (2 x 8 GB)
 • Karta graficzna – NVDIA GEFORCE 820M (ma średnią skalę GPU 577)
 • Interfejs biznesowy – PCLE 2.0 x 16 z maksymalnym rozmiarem pamięci 2048 MB
 • Zegar rdzenia – 945 MHz
 • Obsługa grafiki dla interfejsu programowania aplikacji (API) – Direct X11 Open GL 4.5 max
 • TDP – 15 W.
 • System operacyjny (OS) – 10,64 bit

Eksperymentuj z kryptowalutami

Celem eksperymentu jest oszacowanie ilości pieniędzy, które górnicy mogą zarobić na komputerze stacjonarnym lub laptopie podczas wydobywania Altcoin. Ważne jest, aby wykonać test porównawczy CPU plus lub minus GPU. Dobre oprogramowanie do wyrównania procesora i karty graficznej to Pass Mark. Jest bezpłatny i zapewnia użytkownikom dość dokładną wycenę mocy maszyny.

Altcoin został wydobyty z CPU +/- GPU z wykorzystaniem wydobywania puli. Górnik nie uwzględnił opłat eksploatacyjnych basenów z tych wyników. Oto wyniki po 24 godzinach i kwoty w równowartości w dolarach amerykańskich:

 1. Monero XMR – Open-source Crypto Note AMD GPU Windows.

Całkowita kwota zarobiona w ciągu 24 godzin – 0,097 USD

 1. Bytecoin BCN – darmowe oprogramowanie Miner Gate, które umożliwia połączenie procesora i karty graficznej. Inteligentna funkcja automatycznie wybiera najlepsze Altcoiny do wydobycia na podstawie aktualnej ceny rynkowej.

Całkowita kwota zarobiona w ciągu 24 godzin – 0,116 USD

 1. Fantomcoin FCN – Portfel FCN QT jest również łatwy w użyciu pod względem procesora i karty graficznej. Jest w stanie wydobywać również Monero, Bytecoin i Quazarcoin.

Całkowita kwota zarobiona w ciągu 24 godzin – 0,07 USD

 1. Wykorzystano oprogramowanie Digital Note XDN – Free Miner Gate. XDN obsługuje wielokrotne wydobywanie za pomocą monet opartych na XMR i Crypto Note

Całkowita kwota zarobiona w ciągu 24 godzin – 00999 $

Zakończenie eksperymentu

Wykorzystanie komputerów osobistych i kart graficznych w wydobywaniu Altcoin pomaga wygenerować kilka centów dziennie przy użyciu bezczynnego komputera. Ten eksperyment ujawnia, że ​​BCN, FCN, Memory Coin i MonetaVerde to najlepsze Altcoiny, które można wydobywać na laptopie lub komputerze. Zawsze bierz pod uwagę cenę Altcoina. Wskazane jest wydobywanie monet o wysokich cenach.

Monety Crypto Note

Cyfrowe waluty, które wykorzystują algorytm „CryptoNight”, mogą być z powodzeniem wydobywane tylko na dowolnym procesorze. Nie oferuje ani korzyści dla GPU. Jego zaletą jest zwiększona poufność i prywatność w porównaniu z innymi walutami wirtualnymi, takimi jak Bitcoin. Do najbardziej dochodowych monet Crypto Note należą Bytecoin, Dark Note, Monero i BoolBerry. Górnik może cieszyć się doświadczeniem i trochę zarobić. Monety będą zyskiwać na wartości dzięki monitorowaniu i regulowaniu przez rząd wirtualnych walut.

Miner Gate GUI górnik jest używany do większości monet Crypto Note. Oprogramowanie jest proste i łączy się bez interwencji człowieka z własną pulą. Istnieje wsparcie dla kombinowanego wydobycia, co oznacza, że ​​można zarobić dwie monety jednocześnie. Najnowsza wersja oferuje opcjonalną funkcję, która monitoruje kursy walut. Automatycznie przełącza się na wydobywanie najbardziej dochodowej monety. Górnicy mogą wybrać liczbę rdzeni procesora, które można przeznaczyć na każdą monetę. Dostosowuje się odpowiednio, aby poruszać się w tle, wykorzystując niepotrzebne zasoby. Komputer nie spowalnia ani nie utrudnia innych rzeczy.

Monety X11

Monety te wybierają algorytm o nazwie X11 i są wydobywane za pomocą zwykłych komputerów. Możesz korzystać z GPU, chociaż nie jest on tak skuteczny jak monety Scrypt. Dark Coin to największa waluta X11. Możesz zmaksymalizować zarobki, uruchamiając węzeł główny i zarabiając na Dowodzie usługi, chociaż konieczne jest zaoszczędzenie 1000 monet w węźle. Dla większości ludzi nie jest to minimalna inwestycja.

X Currency to tańsza wersja Dark Coin. Potrzebuje również 1 000 monet, aby uruchomić węzeł służący do ukrywania i dostarczania usług w zakresie treści. Jednak monety nie są drogie, więc wymagana inwestycja jest mniejsza.

Dowód stawki

Moneta PoS nagradza użytkowników na podstawie ich udziałów sieciowych. Krótko mówiąc, możesz zarobić więcej, jeśli masz dużo monet. Osiąga się to, otwierając oprogramowanie portfela na komputerze. Nie ma trudnych obliczeń, takich jak dowód pracy. Rodzaj komputera jest całkowicie nieistotny. Jednak aby kupić monety i zarobić dużą kwotę, wymagana jest znaczna inwestycja z góry.

Dowód pracy

Wirtualne waluty Proof of Work (Bitcoin i monety wydobywane przy użyciu procesora) wynagradzają właścicieli w zależności od ilości określonego przetwarzania matematycznego. Opiera się to na pieniądzach, które inwestorzy wpłacają do sieci. Mądrzy i zaradni programiści pracują nad różnymi algorytmami, które wynagradzają ludzi na wiele sposobów iz różnych powodów. Jedna metoda nagrody jest obliczana na podstawie ilości miejsca na dysku na komputerze, na którym działa oprogramowanie do wydobywania. Pierwsze oprogramowanie, w którym zastosowano tę technikę z funkcją Proof of Capacity, nazywa się Burst. Górnik musi tylko udowodnić, że przestrzeń istnieje i nie musi nic robić z tą przestrzenią. Komputer nie musi być włączony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc podejście jest energooszczędne i praktycznie nie kosztuje.