Podstawy Monero [XMR]

Monero to jedyna w swoim rodzaju kryptowaluta wprowadzona na rynek w kwietniu 2014 roku. Jej głównym celem ma być ostateczna kryptowaluta typu open source. Twórcy tej kryptowaluty skupili się na niezawodności i łatwości użycia podczas wypuszczania Monero. A waluta może na tym sporo skorzystać. Na temat Monero warto zwrócić uwagę, że waluta ta wykorzystuje ukryte adresy i sygnatury pierścieni w celu ukrycia tożsamości odbiorcy i nadawcy. Ponieważ wiele osób chce zabezpieczyć swoje transakcje prywatnie, korzystanie z Monero może być bardzo przydatne.

Podpisy pierścieniowe Monero (ringCT).

Interesującą rzeczą w sygnaturach pierścieniowych jest to, że łączą one kombinację kluczy konta użytkownika i kluczy publicznych. Te klucze są uzyskiwane za pośrednictwem łańcucha blokowego Monero i mogą z łatwością tworzyć wielu sygnatariuszy. W rezultacie każdy, kto przyjdzie z zewnątrz, nie będzie w stanie zidentyfikować wysyłającego użytkownika. Kiedy używasz kryptowalut do ochrony prywatności, przekonasz się, że samo doświadczenie może być imponujące i wręcz satysfakcjonujące przez cały czas. Korzystanie z tej koncepcji nie jest niczym nowym, ale jest to jedna z najlepszych metod, do których możesz uzyskać dostęp, jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo w Internecie.

Co wyróżnia Monero?

Większość kryptowalut ma tendencję do mieszania monet, aby coś ukryć. Oznacza to, że niektórzy z nich mogą być oszustwem i po prostu nie dotrzymują obietnicy. Z drugiej strony, Monero polega na mieszaniu wszystkich monet użytych w transakcji. Oznacza to, że nie będziesz musiał mieszać tylko określonej ilości monet. W rezultacie możesz wyeliminować wszelkie podejrzenia, a także możesz ukryć swoją tożsamość. Tak, Monero polega na usuwaniu wszelkich oznak podejrzeń i koncentruje się w szczególności na zapewnieniu środków do zachowania Twojej tożsamości w tajemnicy.

Nie będziesz atakowany przez hakerów, a Twoje zakupy lub sprzedaże będą utrzymywane w tajemnicy, chyba że zechcesz je ujawnić. Ale system Monero również udaje się ukryć wartość transakcji. Tak więc nikt nie będzie wiedział, że transakcja w ogóle istniała.

Użyteczność

Należy zauważyć, że rynek Monero jest podobny do innych kryptowalut na rynku. Zobaczysz, że waluta jest wymieniona na różnych giełdach, takich jak Kraken, Bitfinex i Poloniex, a także na wielu innych. Wystarczy wejść tutaj i kupić żądaną kwotę Monero, a następnie przechowywać ją w portfelu.

Jeśli chcesz, możesz także wydobywać bloki. Oczywiście możesz również dołączyć do basenów wydobywczych, a to pozwoli ci zdobyć całkiem niezłą ilość monet Monero. Ponieważ waluta używa algorytmu proof of work, przez większość czasu jest dostępna dla dużej liczby procesorów. Szybkość mieszania sieci Monero wynosi około 81,84 miliona hashów na sekundę, a można uzyskać około 7,46 XMR. W rezultacie możesz dostać około 5376 XMR dziennie, co jest całkiem niezłe.

Zmienność cen

Ponieważ Monero jest kryptowalutą, zobaczysz, że przez cały czas występują pewne zmiany cen. W szczególności ta waluta podlegała dość dużej zmienności; cena może wzrosnąć bardzo szybko. Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku Monero, jest to, że oferuje ogromne możliwości dla handlowców. Istnieją pewne gwałtowne wahania cen, które pomogą Ci to wszystko zrobić. Jeśli jesteś handlowcem, możesz kupować zarówno za pomocą kryptowalut, jak i walut fiducjarnych. Pomoże Ci to kupować i sprzedawać bez większego problemu. Początkowo pojedyncza moneta była wyceniana na 0,25 USD w 2015 r., Ale obecnie można ją dostać za około 60 USD. Oznacza to, że wartość Monero rośnie i dlatego chcesz wykorzystać ją na swoją korzyść.

Ponieważ Monero oferuje bardzo wysoki poziom prywatności, nigdy nie musisz się o nic martwić podczas korzystania z niego. Poziom prywatności jest wysoki, a monety są łatwe w handlu. Ponieważ istnieje pewna zmienność, możesz łatwo kupować, a następnie sprzedawać z zyskiem. To z pewnością działa na twoją korzyść i daje ci z tego powodu ogromny zestaw korzyści. To nie jest kryptowaluta spekulacyjna. Jest bardzo bezpieczny w użyciu, a fakt, że ma tak wiele korzyści w zakresie bezpieczeństwa, zwykle działa na Twoją korzyść.

Co więcej, oferując tak wysoki poziom prywatności, Monero zapewnia również zamienność. Oznacza to, że jednostki można łatwo i bez problemu zmienić na inne. Tak, każda moneta ma taką samą wartość, więc nigdy nie musisz się martwić o znalezienie jakichkolwiek zamienników. Każdy sprzedawca, który akceptuje Monero, zawsze będzie chroniony, ponieważ nie ma innej wartości dla każdej monety. Jest jedna wartość i sama w sobie jest niewiarygodna sama w sobie, aby być uczciwym. Jeśli chodzi o handel Monero, musisz zdać sobie sprawę, że jest to bardzo łatwe do zrobienia, a także niezwykle szybkie do wykonania.

Społeczność jest również bardzo pomocna. Jeśli masz jakiekolwiek problemy lub pytania, chętnie Ci pomogą, a dzięki temu doświadczenie może być naprawdę wspaniałe.

Końcowe myśli

Gdy zaczniesz korzystać z Monero, zobaczysz, że jest to jedna z najlepszych opcji handlowych na rynku. Monero lśni i zapewnia wysoki poziom prywatności, o którym inne platformy mogą tylko pomarzyć. To jest powód, dla którego wartości monet Monero znacznie wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat. To interesująca okazja do zainwestowania w Monero. Po prostu zastanów się nad wypróbowaniem tej wyjątkowej platformy, docenisz jakość i doświadczenie, jakie tutaj dostarczamy.