Projekt Ubu: Ambitna południowoafrykańska kryptowaluta

Universal Basic Income (UBI) to obecnie bardzo popularny temat. Kraje takie jak Finlandia i Holandia przeprowadzili odkrywcze inicjatywy na ten temat, przeprowadzając eksperymenty na małą skalę, aby zobaczyć, jak się to sprawuje. UBI to koncepcja, która jest coraz częściej popierana przez tych, którzy chcą usprawnić system opieki społecznej, jednocześnie zapewniając mu przyszłość w świecie, w którym wiele prac jest wykonywanych przez roboty lub sztuczną inteligencję. UBI polega na dawaniu każdemu obywatelowi tej samej stałej, regularnej płatności, niezależnie od tego, czy ma inne dochody, czy nie.

Oczywiście innym bardzo popularnym tematem jest technologia blockchain. Technologia Blockchain pomaga w przejrzystości, automatyzacji (z inteligentnymi umowami) i zarządzaniu inwestycjami. Więc być może nieuniknione jest, że ktoś wpadnie na błyskotliwy pomysł na połączenie tych dwóch. Co to jest Ubu, południowoafrykański projekt blockchain, stara się zrobić.

Projekt ma ambitny cel, jakim jest „stworzenie kryptowaluty, która odblokowuje uśpione, nieefektywnie alokowane i niezrealizowane zasoby w celu stworzenia wartości handlowej i społecznej”. Cel jest szlachetny, ale jeśli chodzi o to, czym są te „uśpione, nieefektywnie alokowane i niezrealizowane zasoby”, koncepcja staje się nieco bardziej skomplikowana.

Jeśli chodzi o przypadki użycia i to, co faktycznie zrobiłaby sieć, dobrym sposobem byłoby sformułowanie tego, że waluta z celem społecznym może być dobrą platformą dla firm do przekazywania darowizn dla potrzebujących, a jednocześnie czerpiąc korzyści z efektów sieciowych. W praktyce zespół Ubu przedstawił kilka przypadków użycia:

  • Zaakceptuj UBU w przypadku zagrożonych lub wygasających zapasów, odzyskując część kosztów wejściowych.
  • Wykorzystaj zapasy o zerowym koszcie marży w UBU, aby przyciągnąć i zatrzymać więcej klientów.
  • Wymień nieaktywne punkty lojalnościowe na UBU w celu zmniejszenia zobowiązań bilansowych.
  • Promocje kierowane geograficznie wykorzystujące UBU jako mechanizm ściągający: UBU oferuje bezpłatną alternatywę dla Facebooka & Google, kierując reklamy bezpośrednio do obywateli z UBU w portfelach.
  • UBUcore oferuje obligacje skumulowane UBU w transzach, tak aby wczesni nabywcy mogli zachować je na niskim poziomie i uzyskać zdrowy zwrot wraz ze wzrostem wartości jednostki.
  • Project UBU to gotowy program akwizycji i przechowywania, który nie wymaga żadnych kosztów konfiguracji.
  • UBU zapewniają organizacjom darczyńców bezpośrednią, przejrzystą, podlegającą audytowi i znacznie skuteczniejszą metodę dotarcia do beneficjentów.

Prawdopodobnie masz obraz tego, co projekt Ubu ma osiągnąć. Byłaby to dodatkowa waluta, która jest używana do pomocy charytatywnej, a także do łączenia świadomych społecznie firm z nowymi klientami.

Wszystko to będzie wspierane przez token / walutę UBX, która w miarę wzrostu wartości i wydobywania większej ilości będzie stanowić magazyn wartości, który zostanie przekazany każdemu posiadaczowi portfela Ubu – stąd powiązanie z UBI. Z pewnością jest to innowacyjne podejście do wykorzystania natury kryptowaluty dla dobra społecznego, w tym przypadku dobrobytu..

Podstawowy dochód na blockchainie

UBUCore jest faktyczną osobą prawną, która zarządza całym ekosystemem. Sam łańcuch UBU jest prywatnym łańcuchem Ethereum, a tokeny dla ekosystemu można kupić w ETH i BTC. Obecnie projekt jest poddawany próbie w Republice Południowej Afryki.

Cały ekosystem opiera się na korzyściach płynących z efektów sieciowych. Jeśli na platformie znajduje się wiele firm i użytkowników, naturalny potencjał technologii blockchain doprowadzi przynajmniej do pewnych korzyści, których obecnie nie ma w istniejącej gospodarce. Jak powiedział rzecznik projektu Ubu: „Na wczesnych etapach mamy do czynienia z sytuacją kury i jaja – propozycja wartości dla obywateli UBU jest niewielka, jeśli nie mogą oni wydać swoich UBU. Z kolei sprzedawcy wymagają dużej liczby obywateli UBU i zdolności do uzyskiwania wartości z otrzymywanych UBU ”.

Inną ekonomiczną korzyścią konfiguracji jest to, że po zarejestrowaniu się użytkownicy będą generować dane w systemie, które mogą być wykorzystywane jako źródło informacji przez uczestniczące firmy. Chociaż internauci dość nieufnie podchodzą do firm wykorzystujących dane dotyczące ich preferencji i tożsamości, jest prawdopodobne, że gdyby otrzymywali pieniądze bezpośrednio za udział, byłoby to mniejszym problemem. Ponadto platforma nie byłaby głównym źródłem przychodów: „Chociaż nie jest to celem projektu Ubu, ale produktem ubocznym, oferuje on kolejną znaczącą długoterminową korzyść dla inwestorów”, jak powiedziała firma.

Początkowym celem projektu jest codzienne wypłaty użytkownikom kwoty odpowiadającej globalnej granicy ubóstwa (około 2 dolary dziennie). Może to być prawdziwym dobrodziejstwem dla tych w krajach rozwijających się, których wybory ograniczają codzienne walki. Jak stwierdziła firma: „Jej celem jest przypisanie wartości wszystkim ludziom, aktywnym zawodowo lub nie, tak aby osoby uwięzione w ubóstwie miały dostęp do gospodarki, w której mogą tworzyć bogactwo”.

Z punktu widzenia wyzwań technologicznych konstrukcja portfela UBU ma być lekka i łatwa w obsłudze. Zawiera identyfikację biometryczną, aby zwiększyć bezpieczeństwo i weryfikowalność.

Doświadczony zespół

Koncepcja jest dość nowatorska, a zespół pracował nad projektem od 3 lat. Założyciel, Dudley Edward Baylis, przez ostatnie 20 lat pracował nad projektami z trzeciego sektora i ukierunkowanymi na społeczność, a także ma doświadczenie przy dużych projektach (takich jak sektor energii odnawialnej) dla Bridge Capital, dużego południowoafrykańskiego M.&Firma doradztwa finansowego.

Dyrektor naczelny Justin McCarthy był dyrektorem zarządzającym od ponad 25 lat. Firma może się pochwalić innymi doświadczonymi menedżerami, którzy powinni zwiększyć zaufanie inwestorów, w tym założycielami Sovtech i Sharebit. Cały projekt uzyskał poparcie rządu Republiki Południowej Afryki.

Projekt jest rozwijany poprzez wypuszczenie najpierw tokenów UBX, które są podobne do tokenów w innych ICO. Są to w zasadzie udziały w platformie, aw przyszłym roku zostaną wydane tokeny UBU (które są ściśle powiązane z tokenami UBX). Tokeny UBU będą walutą, za pomocą której użytkownicy końcowi będą dokonywać transakcji.