Inwestorzy, którzy brakuje BTC, wybierają ETH, XMR i LTC

Wielu inwestorów kryptowalut podąża za rażącym trendem. Inwestorzy Bitcoin przechodzą z jednej wirtualnej waluty na drugą i przydzielają swoje pieniądze trzem innym popularnym walutom, którymi są Litecoin (LTC), Monero (XMR) i Ethereum (ETH).

Wadą Bitcoina są ramy czasowe, ale cena jest bardziej stabilna w porównaniu z innymi walutami cyfrowymi. W rzeczywistości, zmienność BTC znacznie spadła w ciągu ostatnich kilku lat. Problem polega na tym, że ceny bitcoinów rosną i spadają, gdy pojawią się główne rynki lub rozwiną się wydarzenia mające wpływ na branżę. Jednym z przykładów jest znaczny spadek wartości Bitcoina, gdy negocjacje dotyczące sytuacji awaryjnych zaostrzyły się, a rynki zaczęły panikować.

Handlowcy określają konkretne ramy czasowe, w których cena BTC może wzrosnąć lub spaść. Na przykład cena Bitcoinów wzrosła po zaakceptowaniu kryptowaluty przez japońskiego dystrybutora elektroniki BIC Camera wraz z legalizacją BTC w Japonii. Cena szybko wzrosła z 980 do 1180 USD.

Wybór alternatywnych walut

Inwestorzy, którzy przeoczyli okresowe i długoterminowe wzrosty wartości Bitcoin, są skłonni do lokowania pieniędzy na innych stabilnych walutach wirtualnych. Tymczasem cena Ether wzrosła ze względu na zwiększone zainteresowanie podmiotów finansowych i dużych inwestorów korporacyjnych. Utworzenie Enterprise Ethereum Alliance podniosło kapitalizację rynkową Ethereum około czterokrotnie. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy spadł z 1 BLN do 4 BLN.

Istnieją dwa powody uzasadnienia współczynnika par handlowych w aktywach podstawowych, takich jak Ethereum:

  • Tendencja inwestorów do poruszania się w tę iz powrotem
  • Różne portfele walut cyfrowych

Ponad 50% obrotów na rynkach giełdowych dla Ethereum jest przetwarzanych przy użyciu pary ETH / BTC. W społeczności wirtualnej waluty jest więcej traderów, którzy kupują alternatywne aktywa, takie jak ETH, w porównaniu z tradycyjnymi inwestorami używającymi Altcoin.

Zainteresowanie alternatywnymi monetami

Indeks dominacji Bitcoina (62,9%) można w tej chwili uznać za bardzo niski. Nie oznacza to jednak spadku zainteresowania kryptowalutą. Użytkownicy końcowi właśnie zyskali większe zainteresowanie altcoinami, które uzupełniają lub naprawiają brakujące czynniki w Bitcoinie.

Ethereum ma technologię Blockchain przeznaczoną specjalnie dla zdecentralizowanych aplikacji. W rzeczywistości wielu programistów jest zaniepokojonych nieodpowiednią strukturą programistyczną dla Bitcoin. Waluta nie jest elastyczna, chociaż oferuje silną infrastrukturę i rygorystyczne funkcje bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do walut BTC, takich jak Monero, ZCash i Dash, oferują one swoim użytkownikom prywatność i anonimowość. Litecoin to szczególny przypadek, ponieważ ma prawie taką samą koncepcję, konfigurację i politykę pieniężną jak Bitcoin.

Altcoiny i dowód stawki

Proof of Stake (PoS) jest jak wydobywanie waluty PoW. Jednak do rozwiązywania problemów matematycznych na określonych algorytmach nie jest wymagany specjalny sprzęt. Wszystko, czego potrzebujesz, to monety w portfelu. Tradycyjne wydobycie PoW jest nadal na topie, ale warto byłoby zainwestować w alternatywne monety, które wykorzystują PoS. Wadą jest to, że te altcoiny mogą łatwo spaść. PoS jest nowy, ale kilka projektów wykorzystuje ten system.

Inwestorzy mogą generować interesy bezpośrednio, bez ryzyka ze strony kontrahenta. Pojawiło się już wiele kryptowalut z odsetkami zapisanymi w ich kodzie źródłowym.

Inne waluty wirtualne

BitShares (Block Explorer) jest zarówno interesujący, jak i skuteczny. Handlowcy mogą kupować i sprzedawać aktywa (BitAssets). To może być dość skomplikowane. Chodzi o to, że można zaoszczędzić BitUSD (za dolary amerykańskie) i wzbudzić zainteresowanie przedsięwzięciem. Według strony BitShares, BitAssets osiąga zmienny zysk z opłat transakcyjnych. Odsetki płacą krótcy sprzedawcy i niektóre inne źródła. Poważni inwestorzy z pewnością będą chcieli dowiedzieć się więcej na temat mechanizmu wartości tych aktywów i zarobionych odsetek. Opłaty wynagradzają wszystkich, a nie tylko wymianę, ponieważ jest ona całkowicie zdecentralizowana. Obecnie BitShares zajmuje czwarte miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej po Bitcoin, Litecoin i Ripple. Witryna zawiera sekcję FAQ, w której ważne punkty są dobrze wyjaśnione. BitAssets można opisać jako „zdecentralizowany bank” z określonym tokenem, którym jest BitShares.

NXT to także kryptowaluta. Nie uzyskał kodu źródłowego z Bitcoin, ale opracował ekskluzywne źródło. Wielu użytkowników uważa, że ​​może to być „następny BTC” ze względu na jego funkcje, którymi są:

  • Prywatne wiadomości
  • Zdecentralizowany rynek
  • Wymiana aktywów

Proof of Stake returns pochodzą ze wszystkich opłat za przelew. Prawda jest taka, że ​​PoS z walutami kodowymi opartymi na Bitcoinach stają się coraz bardziej akceptowane. Warte uwagi byłoby zainwestowanie pieniędzy w systemy hybrydowe iw 100% Proof of Stake. Zainteresowania mogą być jednak niskie lub bardzo duże z powodu etapu eksperymentalnego.

Peercoin (PPC) jest jedną z pierwszych kryptowalut, w których zaimplementowano Proof of Stake. Wykorzystuje również Proof of Work. Utrzymuje jeden procent odsetek rocznie i jest najbezpieczniejszą walutą peer to peer, która nagradza użytkowników poprzez wzmacnianie sieci. Witryna Peercoin ma ekskluzywną stronę dla inwestorów.

Blackcoin to odnosząca sukcesy i nowatorska kryptowaluta, która ma roczny udział w wysokości jednego procenta. Ta waluta peer to peer charakteryzuje się zdecentralizowaną i rozproszoną księgą publiczną, a nie taką jak księgi bankowe, które można łatwo zobaczyć i skontrolować. Został zbudowany przez dewelopera Rat4 i zabezpiecza własną sieć w procesie „bicia”.

Wreszcie jest CLAM, który jest walutą PoS o wysokim oprocentowaniu. Zdobył popularność dzięki JustDice, który teraz używa CLAM zamiast Bitcoin. Prawdopodobny kurs wynosi 0,2 procent dziennie, ale kurs wymiany jest silny. Jednak waluta jest powiązana głównie z JustDice. Z perspektywy inwestorów jest to duże ryzyko. Mogą trzymać swoje monety jako zabezpieczenie. Wadą jest to, że wartość spadnie, jeśli użytkownicy zaczną panikę sprzedawać.

Wniosek

Obecnie istnieje wiele alternatywnych opcji dla użytkowników kryptowalut, ale pomimo ostatnich wyzwań bitcoin wciąż wyprzedza paczkę.