SW z blokami 2MB (SegWit2MB)

Jeden z bardziej renomowanych twórców bitcoinów, Sergio Lerner z Argentyny, zasugerował unikalny kompromis w zakresie skalowania bitcoinów. Pod względem technicznym jest to hardfork 2 MB z Segregated Witness. Niektórzy byli podekscytowani, podczas gdy inni nie okazywali temu pomysłowi wielkiego entuzjazmu.

Wojna o wielkości bloku tej kryptowaluty szaleje i może się skończyć tylko z powodu zwykłego zmęczenia. Alternatywne monety wzrosły, co wskazuje, że długie lata sporów o skalowanie Bitcoina osiągnęły punkt. Wyniki są teraz całkiem jasne.

Pan Lerner obnażył swoją propozycję na liście mailingowej Bitcoin poprzez tę uwerturę: Głównym celem tej propozycji jest ponowne połączenie społeczności Bitcoin, unikając w ten sposób podziału kryptowalut. SegWit-2MB może nie okazać się najbardziej realnym rozwiązaniem technicznym do rozwiązania ograniczeń technicznych tej wirtualnej waluty. Nie jest to nowe rozwiązanie, ale raczej najmniej wspólny mianownik.

Propozycja jest dość prosta, aby zaimplementować oba główne rozwiązania skalowania:

SegWit2MB łączy SegWit jak dzisiaj w Bitcoin 0.14+ z blokiem o rozmiarze 2MB aktywowanym tylko wtedy, gdy SegWit aktywuje się (95 procent górników), ale w ustalonym terminie w przyszłości. ”

To rozwiązanie deweloperskie można określić jako minimalistyczne. Można go napisać, przetestować i sprawdzić w krótkim czasie. SegWit może nadejść wkrótce, podczas gdy hardfork jest spodziewany pod koniec 2017 r. Górnicy, programiści i inni interesariusze z branży muszą współpracować, aby przyspieszyć kryptowalutę, zwiększyć jej wartość i zapobiec dalszemu wzrostowi opłat transakcyjnych. Dzięki temu sprawy przestaną istnieć i przyniosą znaczące pozytywne skutki społeczne. Według Lernera solidna społeczność Bitcoin będzie silniejsza.

Reakcje innych programistów

Niektóre komentarze nie były tak naprawdę pocieszające, tak jak powiedział programista Core Matt Corallo. Lerner rzekomo zignorował badania przeprowadzone na twardych widłach i że podstawą jego sugestii był kompromis w imię kompromisu. Lerner musi przejść od aktywacji hardfork do nowych ograniczeń dla przestrzeni blokowej innej niż SegWit, a także do ulepszenia mechanizmu ekonomicznego SegWit. Podobnie pan Corallo obserwuje wiele zagrożeń na boisku Lernera, któremu deweloper z Argentyny nie może w ogóle zaoferować żadnych rozwiązań technicznych..

Pojawiły się podobne opinie, takie jak współzałożyciel Blockstream, Jorge Timon, który stwierdził, że dodatkowe dyrektywy konsensusu nie spowodują, że SegWit2MB będzie mniej kontrowersyjny. Doktryna Lernera nie pomaga wyjść z impasu. Tymczasem inni eksperci nazwali SegWit2MB „najstraszniejszym z obu światów”.

Naprawianie pęknięcia

Z drugiej strony CEO i założyciel firmy ShapeShift, Erik Vorhees, poparł propozycję Lernera. Powiedział, że należy wziąć pod uwagę SegWit2MB. Jego głównym zmartwieniem jest jedność społeczności Bitcoin, ponieważ konsumenci i sektor biznesowy potrzebują tej technologii. Blockchain lub Bitcoin w tej kwestii nie mogą być narzucane ludziom, ale jest to raczej wytchnienie od finansowych oportunistów na całym świecie.

Co więcej, fatalna sytuacja jest postrzegana jako zmniejszająca się użyteczność platformy, zwłaszcza że transakcje stają się kosztowne i mniej spójne. Wydaje się, że doświadczenie użytkowników w transakcjach Bitcoin jest porównywalne z rokiem 2015 i wcześniej. Rosnąca cena wirtualnej waluty nie oznacza stabilności finansowej, ponieważ cena zależy od wartości. Bitcoin to niezwykła maszyna, a także przedsięwzięcie towarzyskie. Według Vorheesa pozycja Lernera może nie jest doskonała pod względem technicznym, ale ma zdolność do ujednolicenia.

Block Size War

Wojna ze wzrostem rozmiaru bloku może spowodować spadek ceny rynkowej BTC. Twierdzenie to złożył Chandler Guo, anioł inwestujący w waluty BTC i ETH. Ta rywalizacja może mieć pozytywny wpływ na wartość Bitcoina. Jednak wirtualna waluta nie może być kontrolowana, co lubi społeczeństwo. Zaledwie dwa lata temu ludzie chcieli zwiększyć rozmiar bloku, ponieważ był bardzo tani i kosztował 200 USD. Domagali się podwyżki o 500 dolarów, której twórcy nie mogliby kontrolować. W związku z tym byli zadowoleni z wykorzystania 1 MB, a nie cena wynosi 700 USD.

BTU opowiadało się za ulepszeniem rozmiaru bloku, chociaż użytkownicy BTC byli zadowoleni z istniejącej ceny, mimo że rozmiar został ustalony na 1 MB. Nie można przewidzieć, czy rozmiar wzrośnie do 2 lub 4 MB, co przyczyni się do możliwej wojny. Górnicy nie lubią wojny, ponieważ nie mogą kopać. Zarabianie pieniędzy zajmie im więcej czasu, co może potrwać rok lub dłużej. Wszyscy stracą pieniądze, jeśli ceny spadną.

Z drugiej strony pule wydobywcze nie przejmują się tym, że opłaty transakcyjne są dla nich odpowiednie, które stanowią pięć procent nagrody. W rzeczywistości wydaje się, że akcjonariusze Bitcoin, inwestorzy i użytkownicy chcą, aby cena BTC nadal rosła. Producenci sprzętu górniczego chcą, aby cena osiągnęła 10000 USD, ponieważ pozwoli im to na sprzedaż dodatkowego sprzętu.

Obecnie społeczność jest podzielona na dwie siły i trwa to od kilku lat. Niezależnie od tej sytuacji, programiści tacy jak Pan Guo mówią przeciwnym grupom, aby rozwiązały problem z rozmiarem bloku, aby zawrzeć porozumienie, zamiast kontynuować walkę. Długotrwałe starcia mogą przynieść dwa łańcuchy lub dwie monety o różnych nazwach. Lepszym kompromisem jest posiadanie rozmiaru 1,2 MB, aby uniknąć wszystkich tych problemów.

Lub może wzrosnąć do 1,7 MB bez zmuszania wszystkich do aktualizacji oprogramowania lub hardforków. Będzie to sytuacja korzystna dla wszystkich lub waluta Bitcoin. Nie trzeba już czekać, ponieważ Segregate Witness został zaszyfrowany i przetestowany. To podejście jest gotowe do wykonania. W zeszłym roku niektórzy programiści podpisali umowę na skalowanie BTC. W zasadzie niezgodę można rozwiązać. Można bezpiecznie założyć, że Bitcoin nie jest jednak upolityczniony.