Rosyjski Centralny Depozyt Papierów Wartościowych rozpoczyna działalność na giełdzie NXT Blockchain Assets Exchange

Centralny depozyt papierów wartościowych Federacji Rosyjskiej lub Krajowy Depozyt Rozliczeniowy (NSD) z powodzeniem opracował i przetestował elektroniczny (e-proxy) system głosowania, który działa w rozproszonej księdze zbudowanej przy użyciu łańcucha blokowego NXT. NSD z siedzibą w Moskwie jest członkiem Giełdy Moskiewskiej. Jest pozabankową organizacją kredytową, pełni funkcję centralnego depozytu w tym kraju i profesjonalnego gracza na rynku papierów wartościowych. NSD zapewnia usługi depozytowe, rozliczenia bankowe lub płatności oraz inne stosowne funkcje na rzecz kupujących i sprzedających na rynku.

NXT, nie Bitcoin ani Ethereum

Według Mike’a Rymanova, założyciela i dyrektora generalnego DSX Technologies z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii i oddziałem w Sankt Petersburgu (Rosja), uważa, że ​​NSD wybrała NXT po dokładnej ocenie technologii. DSX to korporacja zajmująca się technologią rozproszonej księgi rachunkowej, która obsługuje stos technologii umożliwiający klientom próbkowanie oraz wdrażanie skomplikowanych i skalowalnych platform Blockchain. Stos techniczny oznacza połączenie aplikacji i języków programowania używanych do tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych.

Protokół proof-of-work blockchain Bitcoin może stworzyć sytuację, w której określony węzeł o wyższej wydajności obliczeniowej będzie miał nieuzasadnioną przewagę nad swoimi współczesnymi. Zagraża to bezpieczeństwu sieci. Ponadto systemy Proof of Work powodują niepotrzebne opróżnianie zasobów w tak zwanych łańcuchach bloków z prywatnymi zezwoleniami. Istnieje limit Ethereum. Główni programiści twierdzą, że pułap przetwarzania wynosi około 60 transakcji na sekundę.

Chociaż nastąpiła znaczna poprawa w Ethereum, jeśli chodzi o funkcje i szybkość przetwarzania w porównaniu z platformą Bitcoin. Nie odpowiadały one jednak wymaganiom Krajowego Depozytu Rozliczeniowego. NXT jest najlepszą alternatywą ze względu na całkowicie funkcjonalny i zdecentralizowany system, który działa od kilku lat. Został zbudowany przy użyciu Java Script, często używanego przez banki i instytucje finansowe. Jednocześnie nie jest trudno zbudować cokolwiek na NXT zamiast na innych blockchainach.

Taka była konkluzja DSX Technologies. Blockchain PoS zapewnia wystarczającą elastyczność do sformułowania skalowalnego i bezpiecznego rozwiązania o mocy obliczeniowej spełniającej oczekiwania NSD. W środowisku laboratoryjnym DSX wykorzystywał NXT do przetwarzania maksymalnie 800 transakcji na każdą sekundę. Dzięki dostosowanemu komponentowi głosowania e-proxy działającemu na szczycie widełek NXT, DSX zdołał ustabilizować system przy 80 głosach na sekundę. Przekłada się to na 160 transakcji na sekundę.

Ta technologia decentralizuje przyszłość

Jako wyrafinowana platforma blockchain, NXT ulepsza podstawowe funkcje przełomowych kryptowalut, w tym Bitcoin. Kryptowaluta to pierwsza szeroko stosowana aplikacja platformy blockchain. Dobrą wiadomością jest to, że blockchain i jego sprzymierzona platforma ma wiele innych zastosowań. Unowocześnia również technologie finansowe, branżę finansowania społecznościowego i zarządzania, zapewniając potężny i modułowy zestaw narzędzi do budowania na wiele sposobów, które użytkownicy końcowi NXT mogą sobie wyobrazić.

NXT zapewnia użytkownikom całkowitą swobodę tworzenia własnych aplikacji.

 • Waluta NXT może zostać przyjęta jako system płatności.
 • Może wymyślić doskonałe aplikacje blockchain z interfejsem programowania aplikacji (API) NXT i zestawem narzędzi.
 • NXT to otwarty i zdecentralizowany system na czele transformacji kryptowalut w technologię blockchain.

NXT jako cyfrowa WALUTA

Waluty cyfrowe były używane od pięciu lat. Obecnie wiodącą kryptowalutą jest Bitcoin. Cyfrowe systemy walutowe łączą rewolucyjną technologię szyfrowania ze zdecentralizowaną niestrukturalną siecią peer-to-peer (P2P) użytkowników i komputerów stacjonarnych. Istnieje wiele korzyści, jakie oferują kryptowaluty w porównaniu z tradycyjnymi metodami płatności:

 • Cyfrowa waluta gwarantuje, że konsumenci mogą przechowywać i przesyłać swoje środki bez angażowania usług agencji zewnętrznych.
 • Nie ma potrzeby korzystania z pośredników lub banków.
 • Ludzie mają wyłączną kontrolę nad własnymi finansami i wysyłają pieniądze do dowolnego miejsca na świecie w ciągu kilku minut.
 • Użytkownicy nie muszą już polegać na bankach, firmach płatniczych ani innych podmiotach. Przelewy dokonywane są bez żadnych opłat.

Ta kryptowaluta napędza bionetwork NXT. Jest używana jako waluta zewnętrzna, tak jak bitcoiny w dolarach amerykańskich lub jakiejkolwiek innej głównej walucie do zakupu towarów lub usług. Podobnie jest używany wewnętrznie do obsługi funkcji NXT, takich jak tworzenie tokenów, a także płacenie za przechowywanie informacji lub przenoszenie opłat transakcyjnych. NXT zapewnia użytkownikom całkowitą swobodę finansową.

Wśród jego charakterystycznych cech są następujące:

 • Struktura monetarna i wymiana aktywów
 • Tokeny NXT
 • Rynek
 • Głosowanie i wiadomości
 • System chmury danych
 • Kontrola nad kontami
 • Tasowanie monet
 • Alias ​​System

Technologia Blockchain

Blockchain jest najważniejszym elementem NXT. Odnosi się to do serii bloków zawierających dane, zawierających wszystkie informacje dotyczące pełnej historii NXT. Obejmuje rachunki, transakcje i wiadomości.

Pierwsza grupa kryptowalut ustanowiła pomysł wykorzystania łańcucha bloków do utrzymywania chronionego, godnego zaufania i stabilnego rejestru otwartych i zdecentralizowanych transakcji. Początkowo blockchain był używany tylko do monitorowania transakcji finansowych z wykorzystaniem tych cyfrowych walut. Jednak programiści NXT zdali sobie sprawę z innych potencjałów technologii blockchain, takich jak dodawanie dodatkowej funkcjonalności do systemów blockchain, a nie tylko jako aplikacje finansowe.

NXT zapewnia programistom i użytkownikom bardzo skuteczny zestaw narzędzi wraz z systemem API, po którym można łatwo nawigować. Dzięki temu mogą integrować i używać NXT we własnych aplikacjach i zadaniach bez żadnych ograniczeń, z wyjątkiem ludzkiej wyobraźni.

NXT Asset Exchange

NXT posiada giełdę aktywów (P2P), która pozwala użytkownikom na emisję i obrót papierami wartościowymi. Są one denominowane we wspomnianej walucie i wykorzystują dowód stawki, a nie koncepcję Proof of Work. NXT stosuje inny sposób zabezpieczania legalności swojego środowiska. Wymiana aktywów NXT nie jest scentralizowana, ponieważ transakcje są odpisywane przez węzły lub łącza, które działają na komputerach na całym świecie. Jest odporny na cenzurę, ponieważ centralny podmiot nie może przestać handlować ani zamrozić funduszy. Wreszcie, NXT Asset Exchange usuwa typowe przeszkody w dzisiejszym sektorze bankowości inwestycyjnej. Te zmiany sprawiają, że NXT jest realną opcją w sektorze finansowym.