Wszystko, co musisz wiedzieć o portfelu MetaMask

og: image

W tym artykule omówiono platformę MetaMask Portfel tokenów Ethereum i ERC20. Będziesz mógł dowiedzieć się więcej o tym portfelu, kto go wykonał i jakie korzyści płyną z jego używania. Dodatkowo dowiesz się więcej o stanie kryptowalut i zrozumiesz, jak dużą dominację Ethereum ma na rynkach tokenów.

Na koniec możesz również znaleźć dodatkowe zasoby, takie jak artykuły i filmy wyjaśniające, jak używać MetaMask, a także jak używać MetaMask z EtherDelta, w pełni zdecentralizowaną wymianą peer-to-peer.

W czym tkwi problem MetaMask rozwiązuje?

Obecnie rynek kryptowalut składa się z 1486 różnych kryptowalut, a 545 z nich to tokeny. W tym przypadku tokeny to kryptowaluty oparte na platformie, takiej jak Ethereum.

Około 80% z tych 545 tokenów jest ERC20-zgodne i hostowane w łańcuchu bloków Ethereum. Na tak dużym rynku z pewnością łatwo jest zgubić się w liczbie różnych portfeli, które potrzebujesz tylko do funkcjonowania, nie mówiąc już o prosperowaniu.

Tutaj pojawia się MetaMask, który umożliwia bezpieczne przechowywanie różnych wartości w zaciszu własnej przeglądarki, bez konieczności korzystania z setek różnych portfeli.

Oczywiście MetaMask nie jest jedynym tego rodzaju portfelem i możesz znaleźć inne aplikacje, które mogą i rozwiązują ten sam problem, polegający na braku konieczności tworzenia innego portfela dla każdego tokena. Oto lista alternatywy które można wykorzystać do udziału w ICO opartych na ERC20, a także portfel na już wydane tokeny:

Dlaczego powinieneś używać MetaMask?

Istnieje kilka powodów, dla których powinieneś używać MetaMask zamiast alternatyw sugerowanych powyżej.

Pierwszym powodem jest to, że tworzy parę kluczy prywatnych za pośrednictwem seeda i jest dostępny przez przeglądarkę internetową. Użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi, które mogą być używane do uzyskiwania dostępu do funduszy w dowolnym miejscu.

Po drugie, umożliwia przechowywanie dowolnego tokena ERC20 w tym samym portfelu, a także umożliwia łatwe przeglądanie konta w łańcuchu bloków Ethereum. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak dodać tokeny do swojego portfela.

Po trzecie, możesz wchodzić w interakcje z łańcuchem bloków Ethereum bez pobierania lub uruchamiania zastrzeżonego oprogramowania, które jest zwykle konieczne. MetaMask daje Twojej przeglądarce możliwość czytania i rozumienia dApps. Aby zobaczyć pełną listę zdecentralizowanych aplikacji obsługiwanych przez MetaMask, kliknij tutaj.

Wreszcie, MetaMask umożliwia uczestnictwo w zdecentralizowanej wymianie EtherDelta bezpośrednio z portfela. Nie musisz wpłacać ani wypłacać środków na giełdzie, ale strona internetowa komunikuje się z rozszerzeniem MetaMask i umożliwia handel na miejscu.

Jak używać MetaMask?

Omówiliśmy korzyści płynące z używania MetaMask, ale nie opisaliśmy tego, jak go faktycznie używasz.

Aby rozpocząć korzystanie z MetaMask, musisz najpierw zainstalować rozszerzenie przeglądarki dostępne pod adresem https://metamask.io/. Obecnie istnieją rozszerzenia Opera, Firefox i Chrome, a także wbudowana wersja MetaMask w zdecentralizowanej Odważny Przeglądarka.

Po pobraniu można łatwo utworzyć nowy „skarbiec”, czyli portfel, do którego można uzyskać dostęp za pomocą specjalnej 12-wyrazowej frazy początkowej. Ta fraza jest wyświetlana w procesie tworzenia konta, więc pamiętaj, aby wykonać jej kopię zapasową w bezpiecznym miejscu.

Po wykonaniu tej czynności wszystko jest gotowe. Możesz natychmiast zacząć używać MetaMask. Aby uzyskać więcej informacji i szczegółowe wyjaśnienia, obejrzyj ten film.

Jak dodać dowolny token ERC20 do MetaMask?

Dodawanie tokenów ERC20 do MetaMask jest również proste. Na ekranie głównym znajduje się specjalna zakładka „Tokeny”. Tutaj, korzystając z informacji o umowie tokena, możesz zarejestrować dowolny token, który chcesz zaakceptować w swoim portfelu. Stamtąd wysłanie tokenów ERC20 na Twój adres umożliwi im wyświetlenie się w sekcji Tokeny, a tym samym umożliwi Ci ich wysłanie.

Jeśli brakuje Ci informacji o tokenie, możesz je zdobyć na kilka sposobów:

  1. Skontaktuj się z programistami i poproś o informacje
  2. Znajdź token pod adresem https://etherscan.io, i spójrz na adres umowy, cyfry dziesiętne tokena i symbol giełdowy, aby zarejestrować token w MetaMask.

Bonus: Jak korzystać z EtherDelta?

EtherDelta to zdecentralizowana giełda, dlatego zdecentralizowana aplikacja i MetaMask mogą wchodzić z nią w interakcję bezpośrednio z przeglądarki. Jak wspomniałem powyżej, pozwala to na handel, kupowanie i sprzedawanie bez wysyłania eteru na wymianę.

Wniosek

MetaMask to naprawdę ciekawa implementacja, prawdziwy prezent dla ekosystemu kryptowalut. Poza zwykłym portfelem, MetaMask jest w rzeczywistości interfejsem, pomostem między dApps a twoją przeglądarką. Skutecznie umożliwiając bezpośredni dostęp do łańcucha bloków Ethereum, jest w stanie pomóc ludziom zaoszczędzić czas i energię.

Ta funkcja pomostowa jest obecnie unikalna dla MetaMask, a aplikacja ma ogromny potencjał wzrostu pod względem akceptacji programistów i użytkowników. Osobiście przewiduję, że MetaMask będzie odgrywać coraz większą rolę, ponieważ świat kryptowalut stale się rozwija, przyciągając co roku nowe tłumy.

Ci nowicjusze w kryptowalutach będą potrzebować sposobu na bezpośrednią interakcję z Ethereum, a MetaMask to idealne rozwiązanie dla początkujących, ponieważ działa, aby ich chronić, a jednocześnie zapewniać prostotę.