Armoury przeciwstawia się Hard-Forks, wspiera SegWit

Armoury to aplikacja do zarządzania portfelem typu open source specjalnie dla Bitcoin. Obsługuje SegWit lub Segregated Witness, aby poradzić sobie z problemem skalowalności sieci Bitcoins. Zbrojownia zaprzecza twardym widelcom, które przeciwstawiają się oryginalnemu Blockchain. Może zorganizować zmianę i zastosować narzędzie migracji do innego portfela, który obsługuje tę zmianę.

Armoury Wallet nie przeprowadza ocen konsensusu, ponieważ zależy od połączenia z Bitcoin Core, lokalnym węzłem BTC. Bitcoin Unlimited działa pod warunkiem, że zmiany nie blokują formatów ani transakcji. Zbrojownia jest postrzegana jako zgodna z hard fork, pod warunkiem, że oba formaty BTC są podobne. Pozwoli użytkownikom na dokonywanie transakcji bez przerwy w sieci rozwidlonej. Jednak ataki typu Replay mogą mieć miejsce, ponieważ transakcje w obu sieciach są prawidłowe.

Atak ma miejsce (celowo lub nieumyślnie), jeśli transakcja jest ograniczona do obu Blockchainów. Rezultatem jest utrata BTC z powodu ponownego odtworzenia transakcji. Armoury sugeruje konfigurację, która pozwala użytkownikom uniknąć tego, jeśli aktywuje się BTU lub inna forma zwiększonych rozmiarów bloków. Użytkownicy muszą mieć dwie kopie danych Blockchain, aby bezproblemowo wymieniać się między podstawową historią transakcji a BTU. Użytkownicy nie muszą ponownie skanować łańcucha BTC, aby uzyskać kopię bazy danych typu pre-fork. Użytkownicy są zmuszeni do korzystania z funkcji Rebuild / Rescan Databases firmy Armory w celu modyfikacji baz danych po rozwidleniu.

Zbrojownia odrzuca BTU

Większość przedsiębiorstw i operatorów Bitcoin odrzuciła Bitcoin Unlimited z powodu problemów z decentralizacją i bezpieczeństwem.

Andrew Chow (Goat Pig), główny programista Armory, wyjaśnił, że Armory nie widzi filozofii BTU, która pozwala górnikom wybrać rozmiar bloku odpowiedni dla łańcucha bloków BTC. Podkreślił, że o wielkości bloku nie mogą decydować głosy użytkowników i górników. Limit rozmiaru bloku nie jest magiczną liczbą. Głosowanie na ten numer nie poprawia ograniczenia. Jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem jest algorytm, a nie metryka techniczna.

Zapobieganie powtórzeniu transakcji

Użytkownicy muszą „zabrudzić” swoje Bitcoiny, aby zapobiec powtórzeniu transakcji. Nie ma żadnego ryzyka podczas wykonywania tego kroku. Celem jest zabezpieczenie jednej transakcji w danym łańcuchu, która nie ma zastosowania do drugiego. Użytkownicy mogą mieszać pozostałe BTC z zabarwionym wyjściem, postępując zgodnie z tą procedurą. Możesz to sprawdzić, wysyłając monety do siebie za minimalną opłatą. Jest to uważane za najskuteczniejszy sposób splamienia BTU w celu ułatwienia transakcji. Potwierdzi się od razu na BTU, ale nie na rdzeniu. Gdy transakcja zostanie wydobyta na Bitcoin Unlimited, zastąp podstawowe dane wyjściowe w łańcuchu Core znacznymi opłatami.

Użytkownicy otrzymają „Zestaw niewykorzystanych wyników transakcji” (UTXO) wyłącznie w łańcuchu Unlimited i inny w łańcuchu Core, jeśli zostanie potwierdzona zamiana na opłatę (transakcję)..

Pozycja innych deweloperów zbrojowni

Anonimowy współpracownik Armory szczegółowo wyjaśnił swoje poglądy w poście na Reddicie. Rekomendacja Armory nie ma na celu promowania żadnego łańcucha. Nie jest to też opinia na temat widelca. W rzeczywistości portfel Bitcoin może działać na tych dwóch łańcuchach, jeśli zastosowane zostaną odpowiednie kroki. Obejmują one kroki, których należy unikać, aby oddzielić zarówno łańcuchy, jak i bazy danych. Wskazane jest również usunięcie monet z giełd Bitcoin i skażenie ich przed widelcem.

Deweloper zauważył, że forum portfela BTC nie jest odpowiednim miejscem do angażowania się w kłótnie lub komunikowania osobistych opinii. Wręcz przeciwnie, Armory to bezpłatna platforma o otwartym kodzie źródłowym, na której użytkownicy mogą dodawać kody.

Dostęp użytkowników do obu łańcuchów

Portfel Armory zapewni użytkownikom dostęp do obu łańcuchów, gdy nastąpi rozwidlenie. Deweloperzy spędzili co najmniej trzy miesiące, aby wdrożyć obsługę SegWit i kompaktowy klucz publiczny. Powodem było oddzielenie ścieżek kodu. Te skompresowane klucze zostały wprowadzone z prawidłową obsługą bajtów lub opłat, co pozwala na stosowanie niższych opłat. Jednak funkcje opierają się na dedykowanych kodach, które użytkownicy nie są zobowiązani do przyjęcia.

Na koniec deweloper zidentyfikował kilka punktów rozbieżności lub różnic w stosunku do Bitcoin Unlimited dla jasności:

  • Bitcoin jest niezbędny do skalowania
  • Jednak nie zgadza się, że skalowanie musi zostać wykonane w tej chwili, decydując się na wersję SegWit, która zmniejsza rozmiar bloku o 50%, co nadal zapewniałoby zwiększoną pojemność.
  • Nie zgadza się ze stanowiskiem Bitcoin Unlimited, że wielkość bloku musi być ustalona głosami użytkowników i górników.
  • Jednocześnie wspomniany deweloper zakwestionował projekt BTU dla tego wyboru
  • Zaprzecza decyzji BTU o wdrożeniu projektu, ponieważ nie pozwala to osiągnąć głównego celu. To trudny kod, który próbuje ukryć się za złożonością.
  • Nie toleruje górników atakujących łańcuch bloków Core, jeśli ma miejsce rozwidlenie
  • Deweloper powiedział, że nie należy walczyć o dziedzictwo Satoshi i nazwę Bitcoin
  • Jego zdaniem deweloperzy BTU są dość niekompetentni. Popełnili kilka błędów, dlatego nie dba o utrzymanie bazy kodu