Huawei i BTC.com wypuszczają aplikację Bitcoin Wallet

Bitmain Technologies jest wiodącym deweloperem i sprzedawcą chipów do wydobywania bitcoinów (ASIC). Są twórcami najbardziej energooszczędnego górnika, Antminera S9, i prowadzą obecnie największą pulę wydobywającą bitcoiny, Antpool. Huawei również nie potrzebuje żadnych przedstawień, ponieważ jest trzecim co do wielkości producentem smartfonów w Chinach i marką, która jest rozpoznawana na całym świecie jako jedna z najlepiej prosperujących firm zajmujących się smartfonami.

Połączyli swoje interesy biznesowe ze względu na ograniczenia polityczne dotyczące kryptowalut w Chinach, gdzie rząd współpracuje z regionalnymi dostawcami usług telekomunikacyjnych, aby zakazać korzystania ze Sklepu Google Play i Apple App Store. Użytkownicy smartfonów z systemem Android i iOS nie mogą zatem obecnie pobierać niektórych aplikacji związanych z kryptowalutami. Postrzegane jako próba ograniczenia wymiany kryptowalut na kontynencie chińskim, ograniczenie skłoniło te firmy do prostej reakcji na zmiany.

Na marginesie, chiński rząd również powstrzymał wydobywanie cyfrowych monet, ograniczając ludziom dostęp i możliwości handlowe ich Bitcoinami i innymi aktywami kryptowalutowymi. Wcześniej całkowicie zdelegalizowali wstępne oferty monet (ICO). Jednak posiadanie kryptowalut nie jest jeszcze zabronione.

Bitcoin w dłoni

Bitmain & Huawei połączył siły, aby wykazać odważny opór wobec szkodliwej polityki i zakazów kryptowalut w Chinach, co spowodowało, że Bitcoin wzmocnił się w ekosystemie i przyciągnął uwagę opinii publicznej, gdy ogłosili współpracę. Należąca do Bitmain firma BTC.com wprowadziła własną aplikację portfela Bitcoin w sklepie z aplikacjami Huawei o nazwie „AppGallery” jako pierwsza tego rodzaju na rynku chińskim. Klienci, którzy kupią nowy smartfon Huawei lub Honor od modelu P20 i nowszych, będą mieli już wstępnie zainstalowaną aplikację portfela BTC.com na swoim urządzeniu, podczas gdy starsze modele zaczną być aktualizowane o nową funkcję później w tym samym kwartale.

Zorientowani w kryptowalutach użytkownicy telefonów Huawei będą zdumieni, gdy po pobraniu portfela Bitcoin z App Gallery dowiedzą się, że BTC.com oferuje nowym użytkownikom rozdawanie mniej więcej nieznanej „początkowej ilości bitcoinów”. Interesem biznesowym firm jest pomoc „milionom ludzi” w wysyłaniu, odbieraniu i wymianie Bitcoin lub Bitcoin Cash z przyjaciółmi i rodziną. Firma nie może się również doczekać promowania wydobywania bitcoinów, które jest bezpośrednio związane z ich głównymi interesami, ponieważ Bitmain ma zarówno usługę wyszukiwania w chmurze, jak i sprzedaż sprzętu..

Portfel BTC.com jest najwyżej ocenianą aplikacją wśród właścicieli bitcoinów, co widać po tym, że od czasu jego uruchomienia w 2015 r. Posiadał transakcje o wartości miliardów USD w Bitcoinach i Bitcoin Cash. Teraz jest dostępny dla milionów klientów Huawei (i Honoru). zdobądź doświadczenie z pierwszej ręki i uzyskaj bezpośredni dostęp do portfela Bitcoin na swoich smartfonach prosto ze sklepu. To posunięcie ze strony Huawei ma największy wpływ na rynek chiński ze względu na ograniczenia, które nie istnieją na innych rynkach. Wiceprezes BTC.com ds. Operacji biznesowych Alejandro de la Torre wyjaśnił, że „BTC.com demokratyzuje Bitcoin, znosząc bariery wejścia i zapewniając nowym użytkownikom dostęp do Bitcoin i Bitcoin Cash w prostym, bezpiecznym i zaufanym środowisku”.

Płatności mobilne w kryptowalutach

Obecna sytuacja gospodarcza w Chinach jest bardzo korzystna dla adopcji kryptowalut. Chiny są światowym liderem w dziedzinie płatności mobilnych, a gospodarka funkcjonuje prawie całkowicie bezgotówkowo. Otwiera to możliwość zastąpienia walut fiducjarnych kryptowalutami jako płatnością z wyboru. Dyrektorzy operacyjni Huawei prawdopodobnie mają ten sam cel, ale zyskują też w inny sposób. W ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż smartfonów w Chinach gwałtownie spadła z powodu drobnych aktualizacji projektu i oprogramowania ze starszych do nowszych modeli smartfonów, co nie motywowało klientów do inwestowania w zakup nowych telefonów. Włączając BTC.com jako standardową aplikację na swoich smartfonach, użytkownicy mają większą motywację do dalszego korzystania z Huawei i rozważenia zakupu produktów Huawei, gdy nadejdzie czas na zakup nowego telefonu.

Chińskie używanie telefonów komórkowych

W tym roku po raz pierwszy w historii Chin liczba osób korzystających z internetu do rozrywki na smartfonach przewyższyła liczbę osób oglądających telewizję z tego samego powodu. „Mieszkańcy Chin będą spędzać więcej czasu na swoich smartfonach i innych urządzeniach mobilnych niż oglądając telewizję po raz pierwszy w tym roku. Dorośli Chińczycy spędzą średnio dwie godziny i 39 minut dziennie na swoich urządzeniach mobilnych, w porównaniu z dwiema godzinami i 32 minutami oglądania telewizji ”- wynika z badania rynkowego przeprowadzonego przez eMarketer na temat korzystania z mediów w Chinach, zwłaszcza przez milenialsów.

Dodatkowo w marcu Huawei ogłosił kolejny ambitny projekt, polegający na opracowaniu smartfona, który będzie obsługiwał zdecentralizowane aplikacje (DApp) działające jako platforma Blockchain-as-a-Service (BaaS) zorientowana na rozwój usług inteligentnych kontraktów dla firm i przedsiębiorstw. Istnieje również konsorcjum blockchain Hyperledger, na czele którego stoi Linux Foundation, którego Huawei jest członkiem od 2016 roku. Jaime Gonzalo, wiceprezes Huawei ds. Usług mobilnych, wyjaśnił, że firma spodziewa się ekspansji w zakresie „nawyków adopcyjnych” kryptowalut na całym świecie. Rząd chiński rozważa wdrożenie standardów blockchain do końca 2019 roku, co stanowiłoby kompromis między rządem a postępem technologicznym.

Polecane obrazy za pośrednictwem Pexels.