Przegląd Vauld – platforma pożyczkowa DeFi oparta na OTC

Odkąd sąd apeksowy zezwala na handel kryptowalutami i uchyla zakaz RBI dotyczący handlu kryptowalutami w Indiach na początku 2020 r., Nie spogląda wstecz na entuzjastów kryptowalut. Co więcej, zbliżająca się blokada z powodu pandemii koronawirusa zwiększyła wycenę Bitcoin, a wielu inwestorów kryptowalut zainwestowało w wirtualną walutę w zaciszu swoich domów. 

Chociaż przyszłość waluty cyfrowej wydaje się jasna w Indiach dzięki legalizacji giełd kryptowalut, wirtualna waluta nadal nie jest prawnym środkiem płatniczym w tym kraju i istnieje wiele luk, które uniemożliwiają swobodny handel kryptowalutami w Indiach. 

Jednym z największych wyzwań handlu kryptowalutami nie tylko w Indiach, ale prawie na całym świecie jest brak płynności na rynku kryptowalut i inne zło, takie jak pranie pieniędzy lub brak zakazów ochrony konsumentów. Może to być powód, dla którego duzi inwestorzy często wahają się przed inwestowaniem w kryptowaluty.

Co więc ogranicza duże firmy lub inwestorów instytucjonalnych do handlu na rynku kryptowalut w Indiach? 

  • Jednym z głównych problemów związanych z handlem kryptowalutami jest brak płynności na rynku. Podczas gdy drobni inwestorzy mogą czerpać korzyści z handlu na giełdach, które są wspierane przez pulę płynności przyciągniętą przez dużych inwestorów, brakuje wystarczającej płynności dla tych, którzy chcą handlować dużymi wolumenami, co powoduje powolny transfer. Wydaje się, że indyjskie giełdy kryptowalut nie są w stanie przetwarzać dużych lub wielokrotnych wypłat, nawet w przypadku transakcji o wartości 1000 USD, co może być gorączkowym doświadczeniem dla dużych inwestorów. 
  • Co więcej, transakcje i wypłaty muszą przejść przez wielowarstwowe protokoły bezpieczeństwa, dokumentację KYC i zatwierdzenia, które mogą opóźnić cały proces.
  • Wreszcie brak odpowiednich regulacji lub forów konsumenckich w celu ochrony interesów inwestorów i protokołów bezpieczeństwa jest poważną przeszkodą w handlu kryptowalutami w Indiach..

chwalebna recenzja

Więc dlaczego Vauld?

Vauld to platforma pożyczkowa DeFi, która została założona w 2018 roku przez Darshana Bathiję i Sanju Sony Kuriana, a jej celem jest zmiana obecnego krajobrazu handlu kryptowalutami w Indiach. Vauld chce penetrować rynek kryptowalut i legitymizować cyfrowe monety oraz sprawić, by pożyczki i handel aktywami kryptograficznymi były bezproblemowe i proste. 

Czy więc Vauld będzie w stanie rozwiązać problem z płynnością, który wydaje się być poważnym niepowodzeniem w obecnym scenariuszu finansowym rynku kryptowalut? Niedawno Vauld z powodzeniem zebrał ogromne 2 miliony dolarów (14,7 crore INR) i jest wspierany przez niektóre potęgi rynku kryptowalut, a mianowicie Coinbase ventures, Pantera, LuneX, CMT Digital, BitGo itp. Ponadto Vauld niedawno ogłosił jego Kompleksowe rozwiązanie transakcyjne OTC oparte na biurku.

Czy więc Vauld jest rozsądnym rozwiązaniem dla pożyczek kryptograficznych w Indiach? Spójrzmy.

Biura wsparcia OTC (over-the-counter)

Vauld niedawno ogłosił uruchomienie Obsługa biurka OTC dla transakcji INR i kryptowalut. Czym więc jest ta platforma OTC i jakie korzyści przyniesie ona handlowcom?

Handel pozagiełdowy ma na celu zawieranie transakcji opartych na wzajemnym zaufaniu. Platforma OTC sprawi, że transakcje będą płynne, szybkie i wydajne. Nawet transakcja o wartości kilku lakh (minimalna kwota = 100 000 USD ~ 73 l INR) zajmie kilka minut. Pozagiełdowe transakcje pozagiełdowe ułatwią kompleksowe transakcje, a wszystkie transakcje będą realizowane szybko bez i zapewnią bardzo potrzebną płynność. Będzie to korzystne dla handlowców i zapewni wysokie oprocentowanie na rynku. 

Kluczowe korzyści z handlu OTC:

  • Kompleksowe, błyskawiczne transakcje
  • Pełna anonimowość dla swoich użytkowników
  • Weryfikacja KYC i uwierzytelnianie 2-FA w celu wyeliminowania oszustw
  • Zapewnia przejrzystość poprzez eliminację pośredników
  • Transakcje oparte na zaufaniu ze zweryfikowanymi handlowcami
  • Większa płynność, szczególnie dla dużych inwestorów Szybka realizacja zleceń to powód, dla którego duzi inwestorzy będą chcieli inwestować na platformie

Najważniejsze cechy Vaulda

Zarabiaj odsetki z Vauldem: Możesz otworzyć konto w Vauld przy minimalnym depozycie tokenów o wartości 1 USD. Nie ma maksymalnego limitu. Możesz zarabiać odsetki składane, które są obliczane codziennie od Twoich kryptowalut lub sumują się pod koniec okresu. Wypłaty są natychmiastowe i można je wykonać w dowolnym momencie. Stopy procentowe są wysokie w przypadku stałych depozytów, w przypadku których Twoje środki są zablokowane na okres jednego miesiąca. Jednak handlowcy mogą w dowolnym momencie zrezygnować i zlikwidować swoje fundusze i nie ma żadnych kar. Aby zarabiać na odsetkach, musisz zdeponować swoje środki w portfelu Vauld. Stopy procentowe zależą od rodzaju depozytu, rodzaju użytych tokenów i wielkości aktywów

Pożyczki pod zastaw: Pożyczki kryptograficzne są zatwierdzane natychmiast przy współczynniku LTV (wartość kredytu do wartości) wynoszącym 66,67% w odniesieniu do zabezpieczeń. Minimalna kwota pożyczki to 100 dolarów.

Błyskawicznie zamieniaj się między INR a kryptowalutami oraz między kryptowalutami: Jedną z ważnych cech Vauld jest to, że umożliwia łatwą wymianę między INR a kryptowalutami. Vauld jest zabezpieczony płynnością w wysokości 50 mln USD. Aby handlować, musisz ukończyć weryfikację KYC, co można zrobić natychmiast w ciągu 30 minut. 

Wsparcie portfela: Vauld pozwala przedsiębiorstwom tworzyć portfele centralne dla swojej organizacji, a nawet nieograniczone portfele przypisane do każdego użytkownika. Te portfele z wieloma podpisami można dostosować i mogą zawierać wiele kryptowalut. Portfele nie przechowują kluczy prywatnych ani haseł. Wszystkie transakcje i stawki RRSO pożyczek i pożyczek można przejrzeć na pulpicie nawigacyjnym opartym na API.

Szyny FIAT zintegrowane z API: Portfele obsługują handel INR i kryptowalutami. Handlowcy mogą wpłacać do swoich portfeli za pomocą kart kredytowych i debetowych / IMPS / NEFT / UPI / RTGS bez żadnych opłat odsetkowych. Wypłaty i przelewy środków można dokonywać w dowolnym momencie na dowolne konto bankowe. 

Pulpit nawigacyjny Vauld: Pulpit nawigacyjny Vauld API jest prosty w obsłudze i obsługuje telefony z systemem Android i iOS oraz umożliwia śledzenie całej historii transakcji.

Bezpieczeństwo & Bezpieczeństwo: Wszystkie konta użytkowników są weryfikowane przez weryfikację KYC i proces uwierzytelniania wieloskładnikowego. Vauld ma ubezpieczenie w wysokości 100 milionów dolarów w Lloyds London, a także jest wspierane przez BitGo, dobrze znaną nazwę w świecie kryptowalut, co dodatkowo zwiększa jego wiarygodność. 

Opłaty & Stopy procentowe: Stopy procentowe RRSO są wysokie do 11,57% w przypadku tokenów kryptograficznych. Możesz pożyczyć tokeny za opłatą zaledwie 1%. Nie ma żadnych ukrytych opłat. Wpłaty i wypłaty są natychmiastowe i nie pobierają żadnych opłat. Opłaty za twórców i takerów wynoszą 0,05%.

Obsługa klienta 24/7: Vauld ma całodobową obsługę klienta z czatami na żywo, które zwykle odpowiadają w ciągu 5 minut. Możesz również śledzić ich konto na Twitterze, aby otrzymywać aktualizacje na żywo.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, Vauld otrzymał bardzo pozytywną recenzję. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla małych inwestorów, jak i większych inwestorów instytucjonalnych ze względu na dużą pulę płynności. Ponadto Obsługa biurka OTC zmobilizował handel, przyciągając dużych inwestorów do inwestowania na platformie. Jednak Vauld jest wciąż nowy w bloku, więc wielu inwestorów może wahać się przed wejściem na giełdę. Jednak nowi inwestorzy mogą uznać to za pocieszające, biorąc pod uwagę wsparcie płynności Vauld i współpracę z niektórymi wielkimi nazwiskami w świecie kryptowalut. Wreszcie, wymiana kryptowalut FIAT-Crypto jest prawdziwym powodem, dla którego wielu inwestorów w Indiach będzie chciało zainwestować w tę platformę pożyczkową.

Po więcej informacji odwiedź Witryna Vauld lub dołącz Grupa Vauld Telegram.