Amazon ogłasza Blockchain Quantum Ledger

Pojawiło się wiele spekulacji na temat stanowiska Amazona w stosunku do technologii blockchain i Distributed Ledger Technology (DLT), a międzynarodowa firma detaliczna niedawno ogłosiła dwie usługi, które wykorzystują rozproszone księgi i technologię blockchain. Większość entuzjastów kryptowalut spotyka się z pozytywnym nastawieniem Amazona do korzystania z łańcucha bloków, ponieważ toruje to drogę do przyszłej integracji blockchain przez giganta handlu detalicznego i może pomóc sektorowi zbliżyć się do masowej adopcji.    

Baza danych Amazon Quantum Ledger i zarządzany przez AWS łańcuch bloków

Gigant detaliczny oficjalnie ogłosił baza danych Amazon Quantum Ledger (QLDB), w pełni zarządzana baza danych księgi, która udostępnia dziennik transakcji będący własnością centralnego zaufanego organu. Usługa wykorzystuje kryptografię w celu zapewnienia, że ​​dziennik jest przezroczysty, niezmienny i wysoce weryfikowalny, a QLDB używa kryptograficznej funkcji skrótu SHA-256. Amazon twierdzi, że QLDB śledzi każdą zmianę danych aplikacji i pracuje nad utrzymaniem wszechstronnego i weryfikowalnego rejestru zmian zachodzących w czasie. Jednak sprzedawca stwierdził również, że usługa obecnie zapewnia tylko niezmienny dziennik, który śledzi wszystkie zmiany..

Amazon określa przejrzystość, skalowalność, szybkość i łatwość obsługi jako kluczowe cechy QLDB, a także podkreśla, że ​​baza danych może wykonywać dwa do trzech razy więcej transakcji w porównaniu z obecnymi ofertami blockchain. Większość dominujących systemów blockchain wykorzystuje zdecentralizowane sieci, które wymagają znacznej liczby członków sieci, aby osiągnąć konsensus co do ważności transakcji. QLDB ma scentralizowaną konstrukcję, która umożliwia szybkie wykonywanie transakcji bez potrzeby konsensusu wielostronnego.

Healthdirect Australia i Smaato zostały potwierdzone jako klienci, a Bruce Haefele, dyrektor generalny w Healthdirect Australia, krajowej, rządowej organizacji non-profit, stwierdził: „Healthdirect Australia działa w ściśle regulowanej branży i bardzo ważne jest, aby nasze dane dotyczące zgodności są poprawne i podlegają audytowi. Dzięki Amazon QLDB z niecierpliwością czekamy na pełną i weryfikowalną historię każdej zmiany w naszym systemie, ułatwiając audyt, kiedy i jak osiągnęliśmy nasz obecny stan ”.

Smaato jest wiodącą giełdą reklam online i dyrektorem generalnym, Ragnar Kruse przedstawił korzyści płynące z korzystania z usługi, stwierdzając: „Wszyscy uczestnicy segmentów rynku reklamy online i licytacji w czasie rzeczywistym są zainteresowani przejrzystością przez cały cykl życia aukcji reklam online, od aukcja początkowa, aukcja wygrywająca, a ostatecznie aż do wyświetlenia końcowego i tego, komu jest faktycznie pokazywana ”.

Amazon oczekuje również, że usługa zostanie przyjęta przez operatorów z obszaru finansów, produkcji, ubezpieczeń, handlu detalicznego, łańcucha dostaw oraz kadr i płac. Oprócz QLDB gigant detaliczny ma również uruchomiona zarządzany przez AWS Blockchain, a usługa blockchain obsługuje zarówno Ethereum, jak i Hyperledger Fabric i ma na celu ułatwienie przedsiębiorstwom tworzenia skalowalnych sieci blockchain i zarządzania nimi przy użyciu dwóch popularnych frameworków open source.

Ponadto zarządzany przez Amazon Blockchain może replikować niezmienną kopię aktywności sieciowej łańcucha bloków firmy do bazy danych Amazon Quantum Ledger (QLDB), umożliwiając użytkownikom łatwą analizę różnych aspektów aktywności sieciowej i śledzenie pojawiających się trendów. Usługa ma być również skalowana do tysięcy aplikacji i umożliwia użytkownikom uruchamianie milionów transakcji. Może być również używany do zarządzania certyfikatami, zapraszania nowych członków do przyłączenia się do sieci i śledzenia wskaźników, takich jak wykorzystanie pamięci i zasobów magazynowych. Użytkownicy mogą nawigować po konsoli AWS, aby konfigurować węzły, dodawać członków lub wdrażać aplikacje.

Niedawno dyrektor generalny AWS Andy Jassy stwierdził „Ta usługa znacznie ułatwi Ci korzystanie z dwóch najpopularniejszych frameworków blockchain. Kiedy usłyszeliśmy, jak ludzie mówią “ blockchain ”, poczuliśmy, że ich dziwne zawiłe i splątanie tego, czego naprawdę chcieli, a kiedy spędzaliśmy czas pracując z klientami i zastanawiając się, jakie zadania naprawdę próbowali rozwiązać, myślimy, że ludzie próbują zrobić z blockchainem ”.

Jest cyfrową walutą Amazon Next?

Ruch Amazona mający na celu zintegrowanie technologii blockchain z podstawowymi działaniami doprowadził niektórych w kosmosie do spekulacji, że firma może być bliżej wprowadzenia płatności w kryptowalutach. Pomysł ten zaczął zyskiwać na popularności, gdy okazało się, że firma zakupiła w zeszłym roku trzy domeny kryptowalut. Amazon przejął AmazonEthereum.com, AmazonCryptocurrency.com i AmazonCryptocurrencies.com w 2017 roku, wywołując pogłoski, że przyjęcie kryptowalut jest nieuchronne, a obecnie posiadacze Bitcoinów są zmuszeni do korzystania z witryny pośredniczącej, takiej jak purse.io, aby wykorzystać swoje zasoby kryptograficzne do zakupy na Amazon.

Podczas gdy czołowe osoby w Amazon pozostają napięte, jeśli chodzi o możliwość posiadania monety Amazon, każda decyzja o integracji rozwiązania płatniczego w kryptowalutach miałaby ogromny wpływ na całą przestrzeń. Amazon odnotował ponad 177 miliardów dolarów przychodu w 2017 roku, a cyfrową walutę można było używać do robienia zakupów na głównej stronie, a także do korzystania z Twitch, Audible i spółek zależnych Amazon, takich jak CreateSpace, Whole Foods Market i Zappos.

Sprzedawca pomaga w utworzeniu grupy FANG obejmującej wysokowydajne akcje technologiczne, a jeden z Facebooka, Amazon, Netflix lub Google decydujący się na uruchomienie cyfrowej waluty lub integrację już istniejących opcji płatności kryptograficznych stanowiłby duży krok w kierunku masowej adopcji.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem BigStock.