Jak nie używać Earn.com dla swojego ICO

Czy znasz te witryny śledzące ICO, do których ludzie przechodzą, aby uzyskać najnowsze informacje o tym, które ICO wkrótce się rozpoczynają lub które już trwają? Jeśli tak, to zdajesz sobie sprawę, że firmy lub zdecentralizowane projekty pozostawiają tutaj cenne dane kontaktowe, aby ludzie mogli do nich dotrzeć z pytaniami, ofertami marketingowymi lub innymi wiadomościami.

Niedawno zacząłem to robić Badania na temat marketingu ICO i aby porozmawiać ze wszystkimi ICO, które są obecnie w toku, musiałem wymyślić strategię. Cel był prosty. Zbierz wszystkie dane kontaktowe bieżących i przyszłych ICO i zadaj im kilka cennych pytań. (badanie jest otwarte do 18 sierpnia, jeśli chcesz wziąć udział). Zrobiłem więc to, co zrobiłby każdy w mojej sytuacji. Spamowałem. Przez spamowanie mam na myśli masowe wysłanie 2646 e-maili do publicznie dostępnych e-maili aktualnych ICO, w celu podniesienia świadomości na temat projektu badawczego. Słuszny cel, prawda?

Moje odkrycia były trochę przerażające.

Straszne z punktu widzenia marketingu i utraconych szans. Pozwól mi wyjaśnić. Niektóre e-maile były niemożliwe do dostarczenia (około 3%) z powodu złej konfiguracji serwera e-mail, a kolejne ~ 4% zostało odesłanych z Earn.com, co dosłownie oznacza, że ​​nie mogę skontaktować się z tą osobą (oficerem marketingu lub osobą fizyczną), chyba że im zapłacę opłata za ich odpowiedzi.

Co jest w porządku, jeśli chciałbym skorzystać z Earn.com i dotrzeć do ich osobistej skrzynki odbiorczej. Lub jeśli ktoś podał mi Twój osobisty adres e-mail i potrzebowałem skontaktować się z Tobą po odpowiedź XYZ. To jest uzasadnione. Używanie Earn.com do komunikacji paywall w e-mailu marketingowym ICO nie jest w 100% tym, jak powinieneś używać Earn.com. Jeśli nie wiesz, Earn.com to platforma społecznościowa, która pomaga Ci dodać paywall, aby dotrzeć do Ciebie w Twojej skrzynce odbiorczej.

Dlaczego nie?

Ponieważ inwestorzy mają pytania! Nie tylko oferty marketingowe, które otrzymujesz za pośrednictwem tych witryn śledzących, ale także uzasadnione, cenne potencjalne sprzedaże, które w rzeczywistości są inwestorami w Twoim projekcie. Nie tylko muszą zaryzykować inwestycję w Twój projekt, ale najwyraźniej 5% ICO uważa, że ​​są one zbyt ważne, aby ktoś nie zwracał na nie uwagi.

Największe i najlepsze ICO były również najbardziej dostępne, niezależnie od pochodzenia, z którego pochodzą. Mają tętniące życiem społeczności, aktywne listy e-mailowe i przystępnych członków zespołu. Są łatwo dostępne. Dzisiejszy rynek tego wymaga! Inwestorzy to także ludzie i wszyscy wiemy, ile mamy cierpliwości do procesów, które nie są usprawnione. Korporacje płacą tysiące za wyeliminowanie „tarć między kupującymi” i usprawnienie procesów sprzedaży, ale dopiero co zacząłeś kopać grób, w którym zakopiesz swoje ICO.

Dla każdego, kto czyta ten artykuł. Nie używaj Earn.com w ten sposób. Nie tylko nie otrzymasz cennych ofert marketingowych, ale także ograniczysz liczbę potencjalnych członków społeczności, subskrybentów e-maili i kolejnych inwestorów, których będzie miał Twój projekt. A faceci z niedostarczalnymi / pełnymi skrzynkami pocztowymi, jesteście w tej samej sytuacji. Samodzielnie sabotujesz swoje projekty.

Rozumiem obawy

Jest wielu oszustów, którzy chcieliby po prostu zaoferować Ci kuszącą ofertę i skłonić Cię do zarejestrowania się w czymś, co nie ma wpływu na Twoje zyski. To jedyna obawa, ale jeśli nie możesz radzić sobie z oszustami, to dlaczego inwestorzy mieliby nawet rozważyć zainwestowanie w Twój projekt?

Rynek jest trudny, ciągle to słyszymy. „Rynki spadają, nikt nie chce teraz inwestować!” – powiedział jeden z założycieli ICO w niedawnej rozmowie. A to po prostu nieprawda. Inwestorzy nie zawsze są gotowi do zaangażowania się w projekt, dlatego trzeba ich pielęgnować. Przyciągaj ich, dbaj o nie, pokaż im, że podjąłeś niezbędne środki bezpieczeństwa, pokaż, że troszczysz się o swoją społeczność i podtrzymuj komunikację. Bądź asertywny i przystępny, bądź obecny przy swoim projekcie.

Końcowe słowa

Musisz pozostać otwarty na świat i być osiągalnym. Musisz stale komunikować swoje wartości i zaangażowanie w swój projekt. Inwestorzy są tam i szukają silnych i pełnych pasji liderów. Jeśli nim nie jesteś, nie martw się, bądź proaktywny i dowiedz się, czego musisz się nauczyć, aby wykonać swoją pracę.

Ale nie „odpłacaj” swojemu ICO od sukcesu. Nie bądź projektem, który nawet nie zadziałał, by przyciągnąć inwestorów. Samo zaangażowanie ludzi w Twój projekt jest nadal inwestycją i musisz nauczyć się to cenić. Jeśli przeczytałeś ten artykuł do końca, chcę poznać Twoje przemyślenia. Jak myślisz, jak ICO zawodzą w najważniejszej części swojej pracy, czyli komunikacji?

Polecane obrazy za pośrednictwem Pexels.