Bezpieczeństwo Jedna z najbardziej pożądanych korzyści z Blockchain

Ten artykuł zawiera dwie historie z różnych stron świata, które są ze sobą ciekawie powiązane. Oba obejmują bezpieczeństwo, a to pokazuje, jak duży potencjał tkwi w technologii blockchain, aby umożliwić zwiększenie poziomu wspomnianego bezpieczeństwa.

Chińskie ministerstwo technologii informacyjnych nadaje priorytet blockchainom

Chiny będą miały własne laboratorium technologiczne zajmujące się badaniami nad blockchainem, czego dowodem jest projekt publikacja chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych, historia, która była niedawno omówiony przez reporterkę CoinTelegraph Marie Hulliet. Po publikacji ministerstwa odkrywamy, że laboratorium będzie poświęcone wykorzystaniu blockchainów w zakresie bezpieczeństwa danych i technologii informacyjnej, a cały proces będzie pod czujnym okiem chińskiego Narodowego Centrum Badań nad Bezpieczeństwem Informacji Przemysłowej..

Po raporcie Marie odkrywamy, że Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych już walczyło o wdrożenie różnych środków, które przyspieszyłyby proces wdrażania blockchain. Wiele z nich dotyczyło poprawy lokalnej infrastruktury komunikacyjnej pomiędzy organizacjami i resortami. Ponadto oczekuje się, że środki ułatwią utworzenie dodatkowej warstwy w ekosystemie przemysłowym, co poprawiłoby ekosystem we wszystkich dziedzinach. Oficjalnie chiński rząd jest przekonany, że musi być szorstki w stosunku do kryptowalut i łańcuchów bloków, ale ostatnie oświadczenia najwyższych szczebli rządowych są obiecujące. Prezydent Chin Xi Jinping wyraził uznanie dla blockchainów wyznaczających nową granicę w technologii i widzi, że technologia prowadzi do nowych przełomów i wyników.

MIIT bardzo głośno wypowiadał się na temat implementacji blockchain i poczyniono różne sugestie, aby wesprzeć wdrażanie tej technologii w rdzeniu przemysłu. Temat bezpieczeństwa był częstym dodatkiem do wystąpień ministra, które mają tendencję do wykorzystywania blockchain do eliminowania fałszowania informacji i fałszowania. Łączy się to z inną historią z drugiej strony świata, w której widzimy Microsoft, światowej sławy firmę stojącą za najpopularniejszym systemem operacyjnym „Windows”, z dwoma patentami łączącymi łańcuchy bloków z bezpieczeństwem zaufanych komputerów..

Dwa nowe patenty firmy Microsoft sugerują skupienie się na bezpieczeństwie poprzez „zaufane przetwarzanie”

Gigant technologiczny Microsoft próbuje wykorzystać łańcuchy bloków w połączeniu z zaufanymi środowiskami wykonawczymi, o czym świadczy istnienie dwóch różnych patentów, takich jak: zgłoszone przez CoinTelegraph 13 sierpnia. Obie aplikacje wyjaśniają, jak używać zaufanych środowisk wykonawczych do poprawy bezpieczeństwa wyłącznie dla konsorcjum sieci blockchain, typu sieci, w którym wstępnie wybrany typ węzła działa jako weryfikator transakcji w sieci.

Pierwszy patent mówi, że te środowiska mogą poprawić bezpieczeństwo poprzez zatwierdzenie pierwszego węzła, podczas którego z góry określony łańcuch bloków lub inny protokół może zostać autoryzowany do interakcji z węzłem, wraz z wcześniej ustaloną listą członków, do których mają być upoważnione. uczestniczyć w zaufanym środowisku wykonawczym. Patent nie wyklucza możliwości przechowywania w środowisku dodatkowej serii uzgodnionych szczegółów. Z drugiej strony jasno wyjaśnia, w jaki sposób korzystanie z systemu oznaczałoby bezpieczną weryfikację nowych uczestników, którzy mają dostęp do informacji związanych z pierwszym węzłem..

Drugi patent pochodzi z 9 sierpnia i wyjaśnia, w jaki sposób zaufane środowisko wykonawcze może umożliwić weryfikację transakcji w sieci konsorcjum. Ten sam system byłby w stanie wygenerować niezbędne środowisko bez zaufania, na którym opiera się łańcuch bloków, jednocześnie eliminując potrzebę wykonywania dodatkowych obliczeń w celu weryfikacji transakcji. Dzięki temu upoważnione podmioty w sieci mogą po prostu zaktualizować oficjalny stan transakcji. Według Microsoftu cała sieć akceptuje transakcje i nie ma potrzeby kopiowania transakcji w celu potwierdzenia bloku transakcji, ale użytkownicy mogą cieszyć się usprawnionym doświadczeniem z wszystkimi korzyściami płynącymi z niezawodnego łańcucha bloków.

Końcowe słowa

Interesujące jest widzieć powiązania w potrzebach na całym świecie. Oba narody są skrajnie odmienne kulturowo, ale naturalne jest widzieć, że bezpieczeństwo jest naturalną myślą ludzkości. Potrzeba poczucia bezpieczeństwa to globalne zjawisko, które wyraża się na bardzo różne sposoby. W USA korporacje i firmy przodują w opracowywaniu rozwiązań bezpieczeństwa, podczas gdy w Chinach sam rząd chce wykorzystać tę technologię do lepszego zarządzania własnymi procesami wewnętrznymi..

Polecane obrazy za pośrednictwem Pexels.