7 powodów, dla których warto inwestować w kryptowalutę Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) to jedna z najbardziej zaawansowanych sieci kryptowalut i blockchain w branży. Uważa się, że jest to protokół blockchain nowej generacji, którego celem jest przywrócenie kontroli osobom fizycznym. Projekt jest finansowany przez Web3 Foundation i ma setki programistów pracujących nad różnymi rozwiązaniami.

Dlaczego warto zainwestować w Polkadot DOT

Co to jest Web3 i dlaczego jest to ważne?

Web3 to definicja internetu nowej generacji, z naciskiem na decentralizację i prywatność danych. Ta sieć jest zasilana przez zdecentralizowane aplikacje (dApps) i pobiera moc od tradycyjnych dostawców usług scentralizowanych. 

Istnieje kilka sieci blockchain, które tworzą zdecentralizowane ekosystemy przy użyciu technologii blockchain. Protokoły te koncentrują się na użytkownikach, ich prywatności i danych. Pomimo faktu, że prawie nie ma gromadzonych danych, na których można by zarabiać Web3 mogłoby się odbyć w inny i bardziej przejrzysty sposób. 

Web3 jest ważny, ponieważ pomaga użytkownikom przejąć kontrolę nad systemami w sposób zdecentralizowany. Co więcej, Polkadot pomaga programistom dApps łatwiej komunikować się ze sobą i oferować lepsze usługi osobom i instytucjom. 

Powody, dla których warto inwestować w Polkadot

Od początku tego roku cena ($) tokena DOT wzrosła o ponad 350% i liczby się liczą. Dlatego masz kilka dobrych powodów, abyś jako inwestor wziął pod uwagę przy zakupie Kryptowaluta Polkadot.

Współdziałanie z innymi łańcuchami bloków

Polkadot koncentruje się na interoperacyjności blockchain i dApp. Jest to zdecydowanie jedna z głównych cech tej sieci blockchain. Podczas gdy sieci blockchain mają problemy z komunikacją między sobą, Polkadot ułatwia im wymianę danych i informacji. 

Ta komunikacja międzyłańcuchowa staje się podstawową częścią ekosystemu Polkadot jako całości. Co więcej, firmy i twórcy dApps mogą skupić się na swoich produktach, zamiast starać się, aby były kompatybilne z innymi sieciami. 

Interoperacyjność była jednym z głównych wyzwań stojących przed tradycyjnymi sieciami blockchain w ostatnich latach. Dzięki Polkadot komunikacja między łańcuchami może stać się łatwiejsza i szybsza niż wcześniej. 

Skalowalność całej sieci

Jednym z głównych problemów, z jakimi boryka się technologia blockchain, jest skalowalność. Wiadomo, że niektóre sieci, takie jak Ethereum (ETH) lub Bitcoin (BTC), napotkały w ostatnich latach problemy ze skalowaniem. 

Polkadot to podzielona na fragmenty i wielokanałowa sieć, która może przetwarzać dużą liczbę transakcji przy niskich opłatach i bez problemów. Transakcje mogą odbywać się w równoległych łańcuchach bloków i dzięki temu unika się wąskich gardeł. 

Oferując to rozwiązanie, Polkadot staje się siecią blockchain, która może obsługiwać dużą liczbę transakcji w sposób efektywny i zdecentralizowany. W tym celu Polkadot wykorzystuje spadochrony, które działają równolegle do głównej sieci Polkadot. W ten sposób można przetwarzać przelewy i udostępniać informacje. 

Współpraca z substratem prowadzi do innowacji

Polkadot pracuje nad ramami rozwoju podłoża. Oznacza to, że możliwe jest dalsze rozwijanie innowacji. Dostosowywanie i rozwijanie sieci blockchain może być w przeszłości bardzo trudnym zadaniem. Ale dzięki platformie programistycznej Substrate staje się to znacznie łatwiejsze i wydajniejsze. 

Substrat sprawia, że ​​budowanie sieci blockchain jest szybsze i łatwiejsze. Obejmuje to zapewnienie bezpieczeństwa sieci i skupienie się na obsłudze wielu języków. Programiści mogą pracować w C / C ++. C #, Typescript i Rust. 

Ponadto Ramy nośne umożliwia programistom integrację istniejących danych lub logiki biznesowej z rozwiązaniami typu blockchain. Ułatwia to uczestnikom dostęp do zalet technologii rozproszonych rejestrów. 

Sieć i oprogramowanie bez widełek

Konieczne są aktualizacje i ulepszenia sieci. To jest coś, co większość firm blockchain i kryptowalut już wie. Jednak tradycyjne sieci blockchain mają trudności z ulepszaniem swoich usług i rozwiązań. 

Na przykład Bitcoin i Ethereum doświadczyły twardego rozwidlenia społeczności. Stało się to w 2017 roku w przypadku Bitcoin i Bitcoin Cash. W międzyczasie społeczność Bitcoin Cash doświadczyła kolejnego hard fork pod koniec 2018 r. W tym czasie społeczność Bitcoin Cash rozwidliła BCH i stworzyła Bitcoin SV (BSV).

To pokazuje, że trudno jest mieć sieć, która działałaby i ulepszała swój protokół bez twardych wideł. Do teraz. Polkadot pozwala na bezproblemowe i bezobsługowe ulepszenia. W ten sposób można naprawiać błędy, poprawiać różne charakterystyki sieci i oferować użytkownikom lepsze rozwiązania. 

Bezpieczeństwo zostanie dostosowane

Korzystając ze struktury Substrate, można uzyskać interoperacyjność i bezpieczeństwo. Można to osiągnąć od pierwszego dnia, w którym programista rozpoczyna pracę w tym środowisku. To jedna z głównych cech Polkadot. 

Programiści mogą korzystać ze schematów dostępności i ważności danych firmy Polkadot, które umożliwiają interakcję między różnymi sieciami. Jednak każdy łańcuch pozostaje niezależny i przestrzega własnych zasad i zarządzania. 

Zapewnia to niestandardowe bezpieczeństwo dla każdego z łańcuchów bloków bez konieczności zmniejszania się niezależności. Zarządzanie pozostaje zdecentralizowane i nienaruszone, a bezpieczeństwo wzrasta. 

Zarządzanie siecią oparte na użytkownikach

Korzystając z nowatorskiego systemu zarządzania, Polkadot pozwala wszystkim uczestnikom sieci brać udział w podejmowaniu decyzji. Przed każdą aktualizacją interesariusze współpracują w celu omówienia możliwych ulepszeń i innych rozwiązań. 

Dodatkowo aktualizacje sieci są koordynowane, a także wykonywane autonomicznie. Oznacza to, że cały ekosystem jest reprezentowany w decyzjach, które pomagają całemu ekosystemowi rosnąć i rozwijać się. 

Podczas gdy inne sieci blockchain są z pewnością scentralizowane, interesariusze Polkadot odgrywają kluczową rolę w uczynieniu sieci lepszym miejscem dla programistów i uczestników. 

Inwestorzy mogą uczestniczyć poprzez obstawianie

Polkadot to także sieć blockchain, która umożliwia zainteresowanym użytkownikom obstawianie swoich monet DOT i zdobywanie na nich nagród. Korzystając z tradycyjnych systemów motywacyjnych, posiadacze tokenów są zmuszani do uczciwego działania. W ten sposób sieć może działać płynnie, unikając problemów i problemów. 

Użytkownicy, którzy będą działać poprawnie, otrzymają nagrody w zależności od ich stawki. W ten sposób DOT umożliwia posiadaczom uzyskiwanie pasywnego dochodu ze swoich funduszy. Czynności związane z obstawianiem można wykonywać za pośrednictwem wielu różnych platform, w tym giełd. 

Podmioty, które działają złośliwie, stracą udział w sieci. To świetny sposób dla programistów, którzy mogą karać tych, którzy nie pracują nad ulepszeniem i zabezpieczeniem sieci. 

Słowa końcowe

Polkadot to jeden z najbardziej innowacyjnych projektów na rynku kryptowalut. Rozwiązania, które obecnie dostarczają, z pewnością pozwalają całemu rynkowi kryptowalut rosnąć szybciej i w znacznie bardziej wyrafinowany sposób. 

Ponadto Polkadot umożliwia użytkownikom posiadanie aktywnego głosu w sieci. Decentralizacja jest zdecydowanie kluczową częścią tej sieci blockchain i użytkownicy o tym wiedzą. Użytkownicy wiedzą o tym i mogą łatwo zacząć uczestniczyć w sieci poprzez obstawianie i inne działania. 

Polkadot to nowatorski sposób, w jaki sieci blockchain mogą ze sobą współpracować. Wreszcie pokazuje również, że możliwe jest oferowanie rozwiązań blockchain, które są skalowalne, łatwe do ulepszenia i wdrożenia oraz które można dostosować do różnych protokołów.